Attack DPX 25 Profi kotel na tuhé palivo – recenze

Kvalitní zplyňovací kotel z dílny slovenského výrobce. Jedná se o kotel na tuhé palivo s vysokou účinností a vysokým výkonem. Na základě normy patří do emisní třídy 5, což je důkazem velmi efektivního a ekonomicky úsporného provozu. Vybaven je také pohyblivými turbulátory pro efektivní řízení proudění spalin.

Publikované: 29.11.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Attack DPX 25 Profi

Zplyňovací kotel na palivové dříví a pelety, emisní třída 5, výkon 25 kW, účinnost kotle 90,4 %, průměrná spotřeba paliva 6,5 kg/hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pyrolitické spalování dřeva s ventilátorem

Zplyňovací kotel Attack funguje na principu pyrolitického spalování. Předepsaným druhem paliva jsou dřevěná polena, ale kotel zvládne spalovat také dřevěné brikety (větší průměr). Objem spalovací komory je 125 dm3. Výměník kotle disponuje regulovatelnými turbulátory. Za pomoci integrovaného ventilátoru tak lze regulovat (zrychlit – zpomalit) proudění spalin. Díky tomu je dosahována optimální účinnost. Kotel patří do 5. emisní třídy a celková účinnost dosahuje hodnoty až 90,4 %. Průměrná spotřeba paliva je 6,5 kg/hod., plně naložený kotel dokáže hořet nepřetržitě až 12 hodin. Po dohoření paliva se kotel vypíná automaticky.

Těleso kotle je z oceli. Výměník s turbulátory se nachází v zadní části. V horní části se nachází odtahové hrdlo pro připojení k samotnému komínu. Předepsaný tah komína by měl být alespoň 25 Pa. Chod kotle je chráněn pojistkou při případném elektrickém zkratu. Délka spalovací komory je až 59 cm, díky čemuž výrobce umožňuje nakládat i polena o délce do 55 cm.

Attack DPX 25 Profi recenze

Ovládací panel s displejem

Kotel na tuhé palivo Attack DPX Profi je vybaven propracovaným ovládacím panelem s displejem. Ovládací panel umožňuje regulaci teploty i další nastavení kotle popsaná v manuálu, neustále zaznamenává teplotu vody v akumulační nádobě a zobrazuje ji na podsvíceném displeji. Na základě nastavených hodnot řídí účinnost ventilátoru a tah čerpadla ústředního topení. Výrobce doporučuje kotle instalovat rovnou s akumulačními nádobami. Předepsaný objem vody v kotli Attack DPX 25 Profi je minimálně 100 litrů, doporučen je provoz spolu s akumulační nádobou. Provozní teplota vody v kotli musí být v rozmezí 65–90 °C.

Zkušenosti s Attack DPX 25 Profi

Na základě několika recenzí je většina spotřebitelů s funkčností kotle na tuhé palivo Attack DPX 25 Profi spokojena. Důležité je především řídit se manuálem výrobce, aby bylo nastavení a spuštění kotle bezproblémové. Lidem se zamlouvá i efektivita – účinnost spalování paliva a relativně nízká spotřeba paliva. Velkým plusem je také elektronická regulace a přehledné ovládání i díky displeji. Kotel patří do 5. emisní třídy, což je zárukou ekologického provozu. Uživatelům se rovněž zamlouvá automatizovaný proces přísunu vzduchu za pomoci turbulátorů (ventilátoru), čímž se stabilizuje proces spalování. Zároveň ovládáním snadno regulujete teplotu spalin na výstupu dle potřeby.

Recenze a zkušenosti s kotlem na tuhé palivo Attack DPX 25 Profi
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivní spotřeba paliva
Elektronické ovládání a regulace spalin
Účinnost kotle

Negatíva

Delší doba zatápění

Typ kotle: zplyňovací ● Palivo: palivové dřevo/brikety ● Jmenovitý výkon: 12,5 – 25 kW ● Emisní třída: 5 ● Předepsaný tah komína: 25 Pa ● Účinnost kotle: 90,4 % ● Kapacita palivové komory: 125 dm3 ● Hmotnost kotle: 430 kg ● Materiál: ocel ● Průměrná spotřeba paliva: 6,5 kg/hod.

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)