Infrasauna Marimex Elegant 3001 L – recenze

Vynikající komfort a podmínky k relaxu nabízí i tato infrasauna pro dvě osoby od renomovaného českého výrobce. Silnou stránkou je vnitřní prostor, který nabízí. K ohřevu jsou využívány karbonové zářiče s výkonem 2 140 W. Ohřev je otázkou několika minut. Bonusem je také světelná terapie – LED Harmony. Přestože jsou k dispozici reproduktory, jejich akustická kvalita je poměrně slabá. Konstrukce je vyrobena z hemlocku. Z hlediska poměru ceny, kvality a výkonu je však skvělou volbou.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Marimex Elegant 3001 L

Infrasauna pro dvě osoby, teplotní rozsah 45–60 °C, 7 karbonových infrazářičů, materiál: hemlock.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonná infrasauna se světelnou relaxační technologií LED Harmony. Model Elegant 3001 L je určený pro dvě osoby. Má integrované komfortní vybavení, například v podobě ionizátoru. Spotřebitelé vyzdvihují vysokou kvalitu zpracování a také designové provedení.

Komfort, hudba i čerstvý vzduch

Pokud si chcete saunování užít naplno a dopřát si společnou relaxaci s partnerem/partnerkou, kabina Marimex Elegant 3001 L je dostatečně velká a prostorná. Vnitřní prostor je opravdu luxusní a vzdušný i v případě obsazení dvěma osobami. Velkou výhodou je enormně vysoký výkon – 2 140 W. O tepelný komfort se stará sedm infrazářičů z karbonu. Ohřev je rovnoměrný a samozřejmostí je infrazářič v podlaze. Maximální teplota činí 60 °C. Napájení je standardní, a to z elektrické sítě na 220–240 V.

Marimex Elegant 3001 L recenze

Kabina je vyrobena z přírodního dřeva kanadského jedlovce. Dveře jsou z čirého skla a drobným nedostatkem je horší těsnění. Po designové stránce je provedení velmi povedené. Kvalita zpracování je také solidní. Sauna je vysoká 194 cm, na výšku je zapotřebí mít rezervu alespoň 20 cm, proto je vhodné ji umístit do vzdušného prostoru s dostatečně vysokým stropem.

Relaxace teplem i světlem

O tom, že si můžete dopřát maximální komfort, svědčí i to, že kromě tepelné terapie si můžete dopřát i tu světelnou. Ve stropě je umístěno několik LED diod, které vytvářejí tlumené relaxační světlo. Jedná se o technologii LED Harmony. Kromě této velmi zajímavé funkce má tato infrasauna ve výbavě ionizátor k čištění vzduchu a také integrovaný hudební přehrávač s USB vstupem. Pravdou však je, že kvalita reproduktorů je velmi nízká. Ovládací panel je umístěný uvnitř. Umožňuje vám regulovat teplotu, čas i míru osvětlení. Prostřednictvím panelu samozřejmě ovládáte také rádio či přehrávanou hudbu.

Zkušenosti s Marimex Elegant 3001 L

V případě daného modelu panuje velká spokojenost. Spotřebitelé si pochvalují nejen výkon ohřevu, ale také právě zmíněnou funkci světelné terapie – LED Harmony. Prvotní ohřev trvá v průměru 10 až 15 minut. Mírným zklamáním je výhřev sedacího místa, kde je ohřev poměrně méně citelný. Není to však problém, protože časem se prostor dostatečně vyhřeje od podlahového infrazářiče i ostatních, umístěných po obvodu. Zákazníci chválí prostornost v sauně. Vícero lidem chybí v této cenové třídě opěrka zad, případně nějaký věšák nebo polička.

Recenze a zkušenosti s infrasaunou Marimex Elegant 3001 L
Zdroj: Heureka.cz

Při nastavování osvětlení je možné, aby světýlka svítila nebo blikala, intenzitu osvětlení nelze plynule regulovat. V sauně si pohodlně můžete číst svou oblíbenou knihu. Kritika v recenzích směřovala také ke skleněným dveřím a jejich izolačním schopnostem. Těsnění není ideální a místy proniká chladnější vzduch. Z hlediska poměru ceny a kvality jde opravdu o velmi dobrou volbu. A chcete-li mít doma prostornou saunu pro dva, určitě tento model doporučujeme.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny, kvality a výkonu
Rychlá montáž
Světelná terapie – LED Harmony

Negatíva

Nekvalitní reprosoustava
Horší těsnění dveří

Příkon/výkon: 2 140 W ● Kapacita sauny: 2 osoby ● Typ zářičů: karbonové ● Počet zářičů: 7 ● Rozsah teplot: 45–60 °C ● Ionizátor: ano ● Osvětlení: ano ● Rádio/MP3: ano ● Šířka: 117 cm ● Hloubka: 106 cm ● Výška: 194 cm ● Materiál: hemlock – jedlovec kanadský ● Hmotnost: 153 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(84%)