MTD Optima 37 VE elektrický vertikutátor – recenze

Zahradní elektrický vertikutátor MTD nabízí široký záběr a výškovou regulaci hloubky provzdušňování. Dodáván je se dvěma válci, které vyměníte beznástrojově. Sběrný koš je z textilního materiálu. Elektromotor je napájen klasicky z elektrické sítě na 230 V. Přístroj je i při vyšších otáčkách velmi tichý.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 08.07.2022
Obsah článku:

MTD Optima 37 VE

1,6kW motor, 45litrový sběrný koš, 37centimetrový záběr, nastavení výšky od 0 až do 12 milimetrů, provzdušňovací a prořezávací válec v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zařízení je vybaveno elektromotorem s příkonem 1 600 W. Tento výkon je dostatečný pro travnaté plochy do cca 800 m2. Motor se nepřehřívá a jeho chod je zároveň velmi plynulý a tichý. Záběr válců je 37 cm. Elektrický vertikutátor je dodáván s frézovacím válcem, který má 14 dvojitých nožů. K pročesávání a čištění trávy je k dispozici pružinový válec. Výměna je jednoduchá a není zapotřebí žádné nářadí. Nastavení výšky má 5 úrovní od 0 do 12 mm. Sběrný koš z textilního materiálu má dostatečný objem, a to 45 litrů, ale problémem je jeho plnění – již při polovičním naplnění nasbíraná tráva vypadává, což je důsledkem ne zrovna ideálního sklonu sběrného koše. Při nastavení větší hloubky je koš zaplněný opravdu během pár minut.

MTD Optima 37 VE recenze

Kvalitní materiály a provedení

Spotřebitelé pozitivně hodnotí kvalitní zpracování modelu MTD Optima 37 VE. Přístroj má plastový skelet, který ovšem nepůsobí nekvalitně, a právě naopak poměrně robustně. Pojezdu pomáhají čtyři kola o průměru 200 mm. Rukojeť je sklopná a kromě startovacího tlačítka zde naleznete také praktický háček na elektrický kabel. Nastavovat můžete i sklon řídítek. Na nich se nachází páčka, jíž stroj spouštíte k zemi na požadovanou výšku, kterou máte nastavenou.

Zkušenosti s MTD Optima 37 VE

Velké množství pozitivních referencí odkazuje na to, že elektrický vertikutátor MTD 37 VE splňuje nároky většiny uživatelů. Pozitivem je podle zákazníků dostatečný výkon a tichý chod přístroje. Oproti jiným, levnějším alternativám plasty působí odolněji a celkově i samotná konstrukce vypadá na „více použití“. Vertikutátor je dodáván se dvěma válci – jeden k frézování trávníku a druhý k provzdušňování. Výhradu zákazníci mají spíše ke sběrnému koši, který se rychle ucpává nebo z něj nasbíraná tráva vypadává. Obecně však tento model disponuje praktickými prvky a potřebnou funkcionalitou. Z hlediska poměru ceny a kvality rozhodně splní požadavky většiny uživatelů.

Recenze a zkušenosti s elektrickým vertikutátorem MTD Optima 37 VE
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita dílenského zpracování
Výkon
Snadná výměna válců

Negatíva

Špatné upevnění koše a jeho ucpávání

Výkon: 1,6 kW ● Max. otáčky motoru: - ● Pracovní plocha: do 800 m² ● Záběr: 37 cm ● Objem koše: 45 l ● Nastavení výšky: 0–12 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)