Riwall PRO REV 3215 elektrický vertikutátor – recenze

Tento model patří k cenově dostupným provzdušňovačům trávníku. Řadí se k prodávaným modelům, což je také zásluhou nízké pořizovací ceny. Zároveň však nabídne potřebnou funkcionalitu. Díky 16 ocelovým nožům je provzdušňování či frézování trávníku velmi precizní. Nechybí sběrný koš ani možnost nastavení výšky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 08.07.2022
Obsah článku:

Riwall PRO REV 3215

1,5kW motor, 30litrový sběrný koš, 32centimetrový záběr, nastavení výšky od 0 až do 12 milimetrů, provzdušňovací a prořezávací válec v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický vertikutátor Riwall PRO REV 3215 patří k hobby modelům, které jsou určené pro menší zahrady o výměře kolem 600 m2. Svědčí o tom i menší záběr – 32 cm. Příkon elektromotoru je 1 500 W. Nastavení výšky válce je regulovatelné od 0 do 12 mm jednoduchým pákovým systémem. Válec s drátkem dokáže trávník účinně pročesat a druhý válec se 16 ocelovými noži se postará o jeho frézování do požadované hloubky. Právě díky tomu trávník dokáže být optimálně hustý a zdravý. Vertikutátor má široký vyhazovací tunel, můžete tak sbírat stará travnatá stébla do textilního sběrného koše s madlem pro lepší úchop. Objem koše činí jen 30 litrů.

Riwall PRO REV 3215 recenze

Snadné manévrování

Po koupi je dostačující, sundáte-li samotná řídítka, která se upevňují jednoduchými šrouby. Spotřebitelé častěji zmiňovali, že plasty nepůsobí příliš odolně. Vzhledem k ceně se však v tomto cenovém segmentu jedná o standardní kvalitu plastů. Složená řídítka lze využít při transportu. Manévrování je velmi jednoduché. Za účelem vyšší bezpečnosti je zde pro elektrický kabel praktický háček. V horní části řídítek se nachází také startovací tlačítko. K lepší průchodnosti v terénu jsou vepředu větší plastová kola.

Zkušenosti s Riwall PRO REV 3215

Podle názorů spotřebitelů nelze tomuto levnému hobby provzdušňovači půdy upřít výkon. Elektromotor funguje velmi solidně. Slabinou je však kvalita zpracování. Plastové části působí opravdu labilně a i samotný plastový skelet nevypadá příliš odolně. Sběrný koš má jen 30 litrů a vzhledem k jeho sklonu se rychle ucpává (i při polovičním naplnění). Zákazníci pozitivně hodnotí jednoduché ovládání a manévrování s přístrojem. Elektrický vertikutátor Riwall rozhodně neohromí nejvyšší kvalitou dílenského zpracování, ale menším travnatým plochám dokáže posloužit více než dostatečně. Vyšší výkon a kvalitnější dílenské zpracování vám zaručí elektrický vertikutátor Hecht 1848 2 in 1.

Recenze a zkušenosti s elektrickým vertikutátorem Riwall PRO REV 3215
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Dostatečný výkon

Negatíva

Nekvalitní plastové části
Malý objem sběrného koše

Výkon: 1,5 kW ● Max. otáčky motoru: 4 500 ot./min. ● Pracovní plocha: do 600 m² ● Záběr: 32 cm ● Objem koše: 30 l ● Nastavení výšky: 0–12 mm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)