Philips 55PUS7506 4K televizor – recenze

Tradiční výrobce elektroniky Philips je i v segmentu televizorů dobře znám. Díky dobrému renomé jsme do testu vybrali i tento chytrý televizor. Patří k cenově dostupným modelům se 4K rozlišením. Mozkem televizoru je 2jádrový procesor ve spolupráci s méně tradičním operačním systémem Saphi.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Philips 55PUS7506

Úhlopříčka 139 cm, operační systém OS Saphi, energetická třída G, technologie zobrazení LCD – Direct LED.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní obraz a obrazové technologie

Inteligentní televizor má úhlopříčku 55 palců. Základem pro kvalitní obraz je vysoké 4K rozlišení 3 840 x 2 160 px. Philips vsadil v této cenové třídě na ověřenou zobrazovací technologii Direct Led, tedy přímé podsvícení zobrazovacího LCD panelu. O regulaci světlosti obrazovky se stará technologie lokálního stmívání Micro Dimming. Spotřebitelé chválí syté barvy a reálný kontrast nejen během dynamických scén. O to se starají i další technologie, mezi nimi Dolby Vision nebo softwarové vylepšení Engine P5 Perfect Picture. Frekvence panelu je 50 Hz, což by někoho mohlo překvapit, ale stále se nacházíme v nižší cenové třídě. Na výběr je několik obrazových režimů včetně nočního.

Philips 55PUS7506 recenze

Televizoru nechybí tuner pro automatické ladění kanálů a příjem signálu. K dispozici je zrcadlení obrazu z mobilního telefonu, WiFi i LAN vstup. V popisu výrobku však absentuje bluetooth bezdrátové rozhraní, což pro někoho může být výrazným nedostatkem. Sluchátkový vstup, 3x HDMI a 2x USB 2.0 jsou však z hlediska konektivity plně k dispozici. Na zadní straně se nachází také optický audio výstup a Cl+slot. Designově je televizor standardních rozměrů, ale chválíme poměrně tenké rámy obrazovky.

Operační systém Saphi a ovládání

Pro někoho může být nezvykem operační systém Saphi, který Philips do více svých modelů dlouhodobě integruje. Oproti Tizen, Android či webOS jsou jeho reakce a rozhraní pomalejší. Svědčí o tom i delší start televizoru po zapnutí. Také občas časová prodleva během přepínání je citelnější. Celkově však operační systém ničím výrazně nezklame. Vlastní internetový prohlížeč má limity, jako většina prohlížečů TV.

4K televizor Philips 55PUS7506 recenze

Mezi názory zákazníků je spíše problémem dálkový ovladač, který má méně praktické rozmístění tlačítek. Také je při nastavování určitých parametrů komplikovanější jednotlivé kroky realizovat. Nejčastěji zákazníky trápí komplikovanější nastavení uspořádání programů. Co se týče dostupnosti aplikací a streamovacích služeb, Philips nečiní vážnější problémy – Netflix, HBO Go, YouTube nebo Amazon Prime spustíte bez problémů. Televizor nabízí také herní režim s vylepšením dynamiky obrazu. Výraznější herní zážitek však není třeba očekávat vzhledem k 50Hz LCD panelu. Zvukový projev televizoru je standardní a patří k těm lepším ve třídě.

Zkušenosti s Philips 55PUS7506

Hodnocení zákazníků jsou pozitivní. Televizor patří mezi 4K televizory k lépe prodávaným modelům, což je také dobrým signálem. Ve výběru osloví především dobrou cenou, oproti některým modelům renomovanějších výrobců. Philips na základě recenzí slibuje kvalitní obraz a pěkné syté barvy. Oceňujeme také fakt, že televizor má tenké rámečky. Operační systém má své nedostatky, které se týkají zpoždění při startu nebo při přepínání mezi kanály.

Recenze a zkušenosti s televizorem Philips 55PUS7506
Zdroj: Heureka.cz

Ovládání je komplikovanější pro nepraktický dálkový ovladač. Ten má netradiční uspořádání tlačítek a také podle některých uživatelů má kratší dosah a nereaguje dostatečně rychle. Televizor má dostatečnou konektivitu i výbavu portů. Nedostatkem může být pro někoho fakt, že chybí bluetooth rozhraní. Zrcadlení obrazovky však je možné a stejně tak i hybridní vysílání. Potěší vcelku dobrý akustický výkon Dolby Atmos.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Hezký obraz, syté barvy
Design – tenké rámečky
Příznivá cena

Negatíva

Komplikovaný dálkový ovladač
Delší start TV
Absentuje bluetooth

Technologie zobrazení: LCD – Direct LED ● Úhlopříčka: 55“ (139 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / Dolby Vision / HDR10+ / HLG ● Operační systém: OS Saphi ● Tuner: DVB-T/T2/C/ S/S2 – duální ● Konektivita: 3x HDMI – 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Atmos ● Zrcadlení obrazovky: ano ● Energetická třída: G

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)