Roundup Klasik PRO postřik proti plevelu – recenze

Jeden z nejznámějších totálních herbicidů proti plevelu s účinnou látkou glyfosát. Postřik na plevel má systémový mechanismus působení – zasáhne rostlinu přes listy nebo stonek a proniká až do kořenového systému. Je určený na příjezdové cesty, chodníky či zámkové dlažby. Prezentuje se rychlým a spolehlivým účinkem už do 10 dnů od aplikace.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 11.09.2023

Roundup Klasik PRO

Neselektivní herbicid vhodný na plevel v chodnících a nezemědělské půdě, účinná látka glyfosát.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Postřik proti plevelu Roundup Klasik PRO patří do skupiny totálních herbicidů. To znamená, že není vhodný pro zemědělské plochy s plodinami či výsadbou. Nelze ho aplikovat do záhonů, zahrad s plodinami či květy ani do skalek nebo přímo na trávník. Jde o systémový herbicid, který se aplikuje na zelenou část rostlin. Rostlinu účinně zasáhne látka glyfosát (tato látka není toxická), která přes zelené části rostlin (ideálně listy nebo stonek) proniká hluboko až do kořenového systému a působí zežloutnutí a vyschnutí plevele, a to už do několika dní. Účinnost glyfosátu je velmi vysoká, ovšem jeho efekt je vzhledem k prokázanému vlivu na úhyn včelstva mírně rozpačitý.

Postřik nepůsobí na semena a není přijímán kořeny. Je určený k hubení jednoletého plevele v orné nebo nezemědělské půdě. Uživatelé si pochvalují rychlost účinkování po aplikaci. Do 10 dní se objeví zhnědnutí a vysychání rostlin. Prokazatelně více působí, pokud je aplikován za jasného počasí – lepší průnik účinné látky díky UV záření. Optimální je ho použít tehdy, když plevel kvete nebo je po odkvětu. Účinkuje téměř na všechny druhy plevelů včetně plazivého pýru nebo turanky kanadské. Na keře a polodřeviny je účinnější herbicid AgroBio Garlon New.

Dávkování je individuální s ohledem na hustotu porostu a také plochu. Jde o kapalný koncentrát. Doporučené dávkování pro likvidaci jednoletého plevelu je 20–30 ml na 1 litr vody. Vydatnost je až 100 m2. V případě odolnějšího plevele na litr vody použijte klidně i 30–60 ml. Pokud plánujete přípravek aplikovat na nezemědělskou půdu – příjezdová cesta, zámková dlažba, terasy a jiné, pro dlouhodobý účinek se doporučuje na 1 litr vody 50–100 ml postřiku Roundup. Jde o dlouhodobě ověřený postřik na plevel s vysokou účinností a vzhledem k vydatnosti postřiku i příznivou cenou.

Roundup Klasik PRO recenze

Postřik proti plevelu Roundup Klasik PRO

Roundup Klasik PRO 5litrové balení

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

100% účinnost
Jednoduchá aplikace
Osvědčená kvalita – renomé výrobce

Negatíva

Vhodný výhradně na místa bez výsadby

Rozsah působení: totální – neselektivní herbicid ● Typ postřiku: systémový ● Hlavní účinné látky: glyfosát ● Použití: nezemědělská půda, chodníky, příjezdy ● Objem balení: 1 l ● Výrobce: Roundup – Monsanto


Prečítajte si

Hodnocení:
(76.2%)