Samsung UE50TU7092 4K televizor – recenze

LED (Edge LED) televizor Samsung UE50TU7092 nabízí obraz v top kvalitě. S úhlopříčkou 127 cm, procesorem Crystal Processor 4K, módem Game Enhancer a funkcí lokálního stmívání UHD Micro Dimming zaujme i náročnějšího diváka.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 26.05.2022

Samsung UE50TU7092

Model s úhlopříčkou 127 cm, svižný operační systém Tizen, Crystal Processor 4K, funkce lokálního stmívání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smart televizory s rozlišením 4K za rozumnou cenu jsou velmi žádanou „komoditou“. Samsung UE50TU7092 je přesně tímto typem LED (Edge LED) televizoru, který za rozumné peníze nabídne obraz v top kvalitě. S úhlopříčkou 50 palců, což je 127 cm, nebude nouze o to, abyste viděli všechny důležité detaily. Modelová řada je vybavena procesorem Crystal Processor 4K. Tento čip perfektně optimalizuje barvy a upravuje i kontrast. K tomu můžete připočítat i skvělý dynamický rozsah, který televizor Samsung nabízí – HDR10+. Díky módu Game Enhancer je televizor vhodný i pro připojení konzole – PlayStation či XBOX.

Výrobci na chytrých technologiích nešetřili, protože televizor nabízí i funkci lokálního stmívání UHD Micro Dimming, díky kterému se obraz přizpůsobí světlu, které je aktuálně v místnosti. Spotřebitelé si velmi pochvalují i ​​svižnost operačního systému. Tizen vám nabídne všechny podstatné aplikace jako Netflix, HBO GO, Youtube, Voyo a jiné. Předplatné samozřejmě není součástí dodávky. Pro připojení k internetu je integrováno WiFi, případně můžete televizor připojit i k LAN síti. Po spuštění stačí zvolit automatické vyhledávání kanálů, samozřejmostí je EPG (elektronický programový průvodce) a také možnost hybridního vysílání. Televizor podporuje i ovladač Airplay.

Za kvalitou obrazu výrazněji zaostává kvalita zvuku. Dolby Digital Plus je standardní výbavou levnějších televizorů. Nejde o žádný velký nedostatek, ale náročnější uživatel rozdíl ve zvukovém projevu pozná. Ovládání televizoru je nenáročné a v balení je i dálkový ovladač. Na zadní straně jsou k dispozici dva HDMI vstupy, ale bohužel jen jeden USB vstup. Funkce TimeShift, kdy můžete sledovat program s časovým posunem, k dispozici není. Televizor nemá tak výkonnou operační paměť. Ovládání hlasem rovněž není přítomné. Smart televizor Samsung na základě odborných testů nepatří ani k nejúspornějším, patří do energetické třídy G a spotřeba v aktivním režimu představuje 91 W.

Samsung UE50TU7092 recenze

Samsung UE50TU7092 kvalita obrazu

Samsung UE50TU7092 tloušťka

Samsung UE50TU7092 energetický štítek

4K televizor Samsung UE50TU7092

Televizor Samsung UE50TU7092 recenze

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrá cena
Skvělý dynamický rozsah – HDR10+
Svižný operační systém

Negatíva

Slabší zvukový projev
Pouze jeden USB port
Vyšší spotřeba – energetická třída G

Technologie zobrazení: LED ● Úhlopříčka: 50″ (127 cm) ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 – 4K ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 2× HDMI – 1× USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Dolby Atmos: ne ● Energetická třída: G


Prečítajte si

Hodnocení:
(79.6%)