Samsung UE50TU7092 recenze 4K televizoru

LED (Edge LED) televizor Samsung UE50TU7092 nabízí obraz v top kvalitě. S úhlopříčkou 127 cm, procesorem Crystal Processor 4K, módem Game Enhancer a funkcí lokálního stmívání UHD Micro Dimming zaujme i náročnějšího diváka.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 20.08.2021

Samsung UE50TU7092

Model s úhlopříčkou 127 cm, svižný operační systém Tizen, Crystal Processor 4K, funkce lokálního stmívání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smart televizory s rozlišením 4K za rozumnou cenu jsou velmi žádanou „komoditou“. Samsung UE50TU7092 je přesně tímto typem LED (Edge LED) televizoru, který za rozumné peníze nabídne obraz v top kvalitě. S úhlopříčkou 50 palců, což je 127 cm, nebude nouze o to, abyste viděli všechny důležité detaily. Modelová řada je vybavena procesorem Crystal Processor 4K. Tento čip perfektně optimalizuje barvy a upravuje i kontrast. K tomu můžete připočítat i skvělý dynamický rozsah, který televizor Samsung nabízí – HDR10+. Díky módu Game Enhancer je televizor vhodný i pro připojení konzole – PlayStation či XBOX.

Výrobci na chytrých technologiích nešetřili, protože televizor nabízí i funkci lokálního stmívání UHD Micro Dimming, díky kterému se obraz přizpůsobí světlu, které je aktuálně v místnosti. Spotřebitelé si velmi pochvalují i ​​svižnost operačního systému. Tizen vám nabídne všechny podstatné aplikace jako Netflix, HBO GO, Youtube, Voyo a jiné. Předplatné samozřejmě není součástí dodávky. Pro připojení k internetu je integrováno WiFi, případně můžete televizor připojit i k LAN síti. Po spuštění stačí zvolit automatické vyhledávání kanálů, samozřejmostí je EPG (elektronický programový průvodce) a také možnost hybridního vysílání. Televizor podporuje i ovladač Airplay.

Za kvalitou obrazu výrazněji zaostává kvalita zvuku. Dolby Digital Plus je standardní výbavou levnějších televizorů. Nejde o žádný velký nedostatek, ale náročnější uživatel rozdíl ve zvukovém projevu pozná. Ovládání televizoru je nenáročné a v balení je i dálkový ovladač. Na zadní straně jsou k dispozici dva HDMI vstupy, ale bohužel jen jeden USB vstup. Funkce TimeShift, kdy můžete sledovat program s časovým posunem, k dispozici není. Televizor nemá tak výkonnou operační paměť. Ovládání hlasem rovněž není přítomné. Smart televizor Samsung na základě odborných testů nepatří ani k nejúspornějším, patří do energetické třídy G a spotřeba v aktivním režimu představuje 91 W.

Samsung UE50TU7092 recenze

Samsung UE50TU7092 kvalita obrazu

Samsung UE50TU7092 tloušťka

Samsung UE50TU7092 energetický štítek

4K televizor Samsung UE50TU7092

Televizor Samsung UE50TU7092 recenze

Klady a Zápory

Dobrá cena
Skvělý dynamický rozsah – HDR10+
Svižný operační systém

Slabší zvukový projev
Pouze jeden USB port
Vyšší spotřeba – energetická třída G

Technologie zobrazení: LED ● Úhlopříčka: 50″ (127 cm) ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 – 4K ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 2× HDMI – 1× USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Dolby Atmos: ne ● Energetická třída: G


Nejlepší 4K televizory 2021 + recenze

Hodnocené parametry Náš srovnávací test televizorů zahrnuje 4K televizory s úhlopříčkou od 123 cm do 146 cm, a tedy modely s velikostí obrazovky 48 až 58 palců. Televizor není zrovna nejlevnějším spotřebičem, a proto je důležité vědět, co odlišuje kvalitní televizory od méně kvalitních. Odborné testy při hodnocení televizorů porovnávají množství technických parametrů. Ty mají na... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.6%)