Samsung UE55TU7092 4K televizor – recenze

Cenově dostupný 4K televizor Samsung s technologií zobrazování Crystal UHD. Zařízení využívá klasický LED panel s technologií podsvícení Edge. Televizor má velmi tenký rám. Nechybí možnost zrcadlení obrazovky a samozřejmostí jsou smart funkce televizoru včetně vlastního webového prohlížeče.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 03.01.2023
Obsah článku:

Samsung UE55TU7092

Úhlopříčka 55″, operační systém Tizen, technologie zobrazování Crystal UHD, procesor Crystal 4K, umožňuje zrcadlit obrazovku.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velikost úhlopříčky činí 138 cm (55 palců). Pro většinu spotřebitelů je tento rozměr více než dostačující. Rozlišení obrazovky je 3 840 × 2 160 px. 4K Ultra HD kvalita obrazu je citelná a spotřebitelé si kvalitní zobrazení scén velmi pochvalují. Samsung to zvládá také díky procesoru Crystal 4K, který si perfektně poradí s vykreslováním detailů, barevnými scénami či černou barvou. Zvuk televizoru považujeme za průměrný. Výkon dvou reproduktorů je 20 W. Televizor nepodporuje ovládání hlasem. Milovníkům her televizor přináší i speciální herní režim, nicméně výrobce neuvádí frekvenci zobrazovacího panelu. Tento režim však minimalizuje zpoždění obrazu a umožňuje plynulé hraní her prostřednictvím herních konzolí.

Vizuálně zajímavý model

Celkovému dojmu velmi napomáhá téměř bezrámové provedení. Kromě toho, že je takové provedení designové, vylepšuje i celkový vizuální efekt obrazu. Praktický je systém Clean Cable – kabel je veden přímo ve stojanu, díky čemuž neruší při pohledu na obrazovku. Televizor je vybaven TV tunerem, má integrovanou WiFi, ale také je k dispozici ethernetový vstup. K dispozici je jeden HDMI 2.1 a jeden HDMI 2.0. Zklamáním je pro nás pouze jeden USB port starší verze 2.0.

Samsung UE55TU7092 recenze

Spolehlivý operační systém

Z hlediska smart funkcionality nelze televizoru nic vyčítat. Kvalitní obraz znásobuje i chytré lokální stmívání jasu díky detekci míry osvětlení v prostoru. U více televizních stanic nabízí i díky internetovému připojení možnost hybridního vysílání. Operační systém Tizen patří dlouhodobě ke spolehlivým a velmi intuitivním OS. Mezi funkcemi se nachází bezdrátové zrcadlení obrazovky, a to bez ohledu na to, zda se jedná o mobilní telefon, počítač nebo notebook. Stačí připojení do WiFi sítě. Problém nebudou mít ani majitelé iPhonů, protože televizor má integrovanou funkci Apple AirPlay2.

Chybí jen funkce PVR, která umožňuje nahrávat vysílání přímo na externí paměťové úložiště. Samozřejmostí je podpora vlastního webového prohlížeče a řady webových aplikací, které fungují v televizním rozhraní – Netflix, HBO Max, Voyo, O2 TV, Rakuten TV nebo YouTube. V rámci vychutnávání si oblíbeného filmu či seriálu si lze také vybrat zvukový nebo obrazový režim – dynamický, sport, film a další.

Zkušenosti se Samsung UE55TU7092

4K televizor Samsung UE55TU7092 se v našem testu nachází také proto, že mezi spotřebiteli na našem trhu jde o velmi dobře prodávaný model. Jedním z důvodů je příznivá pořizovací cena a v poměru k ní dostatečně velká úhlopříčka. O jeho kvalitách svědčí samotné recenze zákazníků. Nejvíce pozitivních ohlasů je na obraz televizoru, ale také design. Televizor nabízí téměř bezrámové provedení. Spokojenost panuje s operačním systémem Tizen, který je velmi rychlý. Ne nejdůležitějším, avšak podstatným detailem jsou i rychlé reakce televizoru, které se uživatelům líbí. Projevuje se to již při rychlém přepínání televizních stanic.

Recenze a zkušenosti s televizorem Samsung UE55TU7092
Zdroj: Heureka.cz

Ovládání je intuitivní, televizní stanice zvládne Samsung díky tunerům naladit automaticky. Z hlediska poměru ceny a kvality tento televizor rozhodně obstojí. My, vzhledem k vysoké frekvenci používání herních konzolí, oceňujeme také přítomnost herního režimu. Plusem je i podpora zrcadlení obrazovky, a to i v případě zařízení Apple – Apple AirPlay2.

Recenze a zkušenosti s televizorem Samsung UE55TU7092 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s televizorem Samsung UE55TU7092 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní obraz
Intuitivní rozhraní OS
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Energetická třída G
Pouze jeden USB vstup

Technologie zobrazení: LED (Edge) ● Úhlopříčka: 55″ (138 cm) ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10+ ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Konektivita: 2× HDMI – 1× USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Digital Plus ● Zrcadlení obrazovky: ano ● Energetická třída: G

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)