Sencor SOH 6111BK olejový radiátor – recenze

Praktický přenosný olejový radiátor Sencor s regulací výkonu ve třech úrovních. Maximální příkon ohřívače je 2 300 W. V rámci úspornosti je k dispozici také ECO režim. Elektrický radiátor s olejovou náplní má jednoduchý ovládací panel s podsvíceným LED displejem, kde zobrazuje nastavenou teplotu. Tu lze regulovat termostatem. Ve výbavě je také časovač s možností nastavení vypnutí nebo zapnutí. Z hlediska investice potěší příznivá pořizovací cena.

Publikované: 18.10.2022
Aktualizované: 05.12.2022
Obsah článku:

Sencor SOH 6111BK

Příkon 2 300 W, 11 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, termostat, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický olejový radiátor značky Sencor za dostupnou cenu a s rychlým nástupem ohřevu. Jedná se o standardní přenosný olejový radiátor určený k použití jako doplňkové topení do bytu nebo domu, případně na chatu. Nabízí dostatečný výkon a bonusem je praktický LED displej či termostat pro ovládání teploty.

Výkon ohřevu je optimální

Nástup ohřevu je v případě olejového radiátoru Sencor SOH 6111BK velmi rychlý, což potvrzují i názory zákazníků. Elektrický olejový radiátor disponuje 11 žebry a má příkon 2 300 W. Výkon lze regulovat ve třech úrovních – 1 000 W, 1 300 W nebo maximálně 2 300 W. Má optimální rozměry. Na šířku má něco přes půl metru a výrobcem udávaná výška je 64 cm. Zařízení má pojezdová kolečka. Olejový radiátor není určen k montáži na stěnu, jedná se o prostorový ohřívač, který lze přesouvat z místnosti do místnosti.

Sencor SOH 6111BK recenze

Sencor zaujme jednoduchým ovládacím panelem. Vůbec však nepůsobí levně. Ovládací panel má elektronické ovládání termostatu a potěší také praktický LED displej, který zobrazuje nastavenou teplotu. Tu lze nastavit v rozsahu od 5 do 35 °C. Uživatelé si displej chválí právě díky přehledu o teplotě. Na panelu je také tlačítko „mode“, kterým můžete aktivovat úsporný ECO režim, který slouží k udržování teploty v menší místnosti.

Časovač má své nedostatky

Ve výbavě je také funkce časovače, která ovšem má své rezervy. Nastavit můžete čas, kdy se má olejový radiátor zapnout nebo vypnout, ale hodnoty nemůžete nastavit současně. Buď tedy nastavíte čas, kdy se má zařízení zapnout nebo vypnout. Interval nastavit nelze. Také při výpadku el. energie si radiátor nastavení nepamatuje. Ovládání ohřívače na dálku není možné přes dálkové ovládání ani mobilní aplikaci. Pro bezpečnost je olejový ohřívač vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřátí. Chod je tichý a neprojevuje se žádným praskáním či bublaním.

Zkušenosti se Sencor SOH 6111BK

Ve své podstatě je tento model vhodným doplňkovým topením. Jedná se o volně stojící olejový radiátor s transportními kolečky, který neumožňuje montáž na stěnu. Design je poměrně všední a ne každému musí vyhovovat. Celkový výkon je dostatečný, ale spotřebitelé avizují, že při nastavení teploty na požadovanou teplotu je pro její reálné dosažení třeba nastavit alespoň o 2 °C více.

Recenze a zkušenosti s olejovým radiátorem Sencor SOH 6111BK
Zdroj: Heureka.cz

Z hlediska úspory potěší přítomnost ECO režimu. Také můžete ovládat výkon ve třech úrovních. Negativem je nesmyslně naprogramovaný časovač, který neumožňuje současně nastavit čas zapnutí a vypnutí a vybrat si musíte jedno. Termostat ve výbavě nechybí a stejně tak je pozitivem LED displej, který zobrazuje nastavenou teplotu. Celkové zpracování však mile překvapí. Ohřívač je cenově dostupný a investice tedy nepatří mezi ty nejvyšší v kategorii.

Recenze a zkušenosti s olejovým radiátorem Sencor SOH 6111BK
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Praktický LED displej
Regulace výkonu
Příznivá pořizovací cena

Negatíva

Nelogická nastavení časovače
Při výpadku el. energie zapomene nastavení časovače

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 300 W ● Počet žeber: 11 ● Regulace výkonu: 3 stupně – 1 000/1 300/2 300 W ● Termostat: ano ● Funkce: ECO režim / LED displej / časovač / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 64 x 51,5 x 24,3 cm ● Hmotnost: 13,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)