Fujifilm Instax LiPlay instantní fotoaparát – recenze

Fujifilm Instax LiPlay je kompaktní, nenáročný na ovládání, baterie má vcelku dlouhou výdrž, disponuje praktickým LCD displejem a integrovaným bleskem. Na snímky lze vytisknout QR kód s krátkou hlasovou zprávou a díky podpoře bluetooth ho využijete také jako samostatnou tiskárnu na fotografie ze svého telefonu. Nejzásadnějším negativem je nižší kvalita fotografií, což je však příznačné pro většinu instantních fotoaparátů. K negativům lze zařadit i horší rozlišení displeje a trošku přemrštěnou pořizovací cenu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

Fujifilm Instax LiPlay

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 86 × 54 mm, integrovaný blesk, podpora bluetooth, doba tisku cca 90 s, 2,7″ LCD displej, integrovaná Li-Ion baterie, hmotnost 255 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fujifilm Instax LiPlay nás zaujal zejména z hlediska doplňkových funkcí. Jedná se o vysloveně kompaktní model s integrovaným bleskem, podporou bluetooth, rychlým tiskem, dlouhou výdrží a šikovnou aplikací k úpravě fotografií, který je dostupný za trošku vyšší cenu.

Standardně průměrný, nestandardně pokrokový

Hodnotit kvalitu fotografií instantních fotoaparátů je náročné. Všechny z nich totiž ve srovnání s klasickou zrcadlovkou podávají podstatně nižší výkon. Model Instax LiPlay není výjimkou. Fotky pořízené fotoaparátem mají rozlišení 2 560 × 1 920 px. V praxi jsou proto použitelné pouze k tisku v malinkém formátu.

Objektiv má clonu F2.0, což není špatné, LiPlay i přesto není určený k focení ve špatných světelných podmínkách. Pokud jsou navíc fotky příliš tmavé, nekvalitním se stává i samotný tisk. LCD TFT displej s 2,7palcovou úhlopříčkou vnímáme jako velký benefit. Fotografie si totiž můžete před vytištěním prohlédnout nebo je přímo ve foťáku upravit. Díky tomu se vyhnete zbytečnému plýtvání fotopapírem, který není nejlevnější. Nečekejte žádné zázraky, čitelnost a kvalita displeje jsou průměrné.

Fujifilm Instax LiPlay recenze

Instax LiPlay mnozí využívají jako samostatnou tiskárnu. Díky podpoře bluetooth do něj totiž můžete poslat fotky ze svého smartphonu. Se stejnou funkcí se setkáte i u dražších modelů Fujifilm Instax mini EVO a Fujifilm Instax Square SQ20. V tomto směru oceňujeme také originální bezplatnou aplikaci Instax Mini LiPlay pro Android i iOS, která poskytuje široké možnosti úpravy fotografií. V neposlední řadě nemůžeme opomenout možnost vytištění QR kódu přímo na fotografii za účelem nahrání krátké hlasové zprávy.

Do kapsy i do kabelky

Fujifilm Instax LiPlay je vysloveně kompaktní model. Má 82,5 × 122,9 × 36,7 mm a váží necelých 260 g. Je ideální alternativou na cesty, jelikož se vejde doslova do kapsy. Foťák tiskne fotografie o rozměrech 62 × 46 mm. Je kompatibilní se speciálním fotografickým papírem, který obsahuje barvu. Ten do něj stačí vložit, počkat 12 až 90 s, než z něj vyjde fotografie, a následně se, do cca 15 min., na ní objeví všechny barvy.

Ovládání je velmi jednoduché, většina z vás ho pravděpodobně pochopí i bez nahlédnutí do návodu. Instax LiPlay je vybaven samospouští, kterou můžete nastavit na 10 nebo 2 s. Najdete na něm také blesk s dosahem od 0,5 do 1,5 m, což hodnotíme jako slabší podprůměr. Fotoaparát je vybaven Li-Ion baterií, kterou nabijete za 60 až 180 min. Na jedno nabití vytiskne cca 100 snímků. Instax LiPlay má interní paměť, která je dostačující k uložení 45 fotografií. Interní paměť můžete doplnit paměťovou kartou microSD nebo microSDHC.

Zkušenosti s Fujifilm Instax LiPlay

Spotřebitelské recenze fotoaparátu Fujifilm Instax LiPlay jsou rozpačité. Většina uživatelů se shoduje na tom, že kvalita fotek pořízených fotoaparátem je opravdu nízká. Jsou tmavé, s čímž si následně neporadí tisk. K negativům řadí i horší ostření a přemrštěnou pořizovací cenu. V dalších směrech jsou recenze pozitivní. Spotřebitelé na tomto modelu oceňují nenáročné propojení s telefonem a možnost tisku fotografií přímo z něj, nízkou hmotnost, kompaktní rozměry, velkou interní paměť, dlouhou výdrž baterie a velmi jednoduché ovládání.

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax LiPlay
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax LiPlay na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax LiPlay na Alze
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

QR kód se zvukovou nahrávkou
Možnost propojení s telefonem a tisku fotografií
Šikovná aplikace a jednoduché ovládání

Negatíva

Nižší kvalita fotografií
Nižší rozlišení displeje

Rozlišení = 2 560 × 1 920 px ● Snímač = 1/5inch CMOS ● Uzávěrka = 1/4 – 1/8000 s ● Clona = F2.0 ● ISO = 100 – 1 600 ● Ohnisková vzdálenost = f – 28 mm ● Zaostřovací vzdálenost = od 10 cm ● Typ/velikost/rozlišení displeje = LCD TFT / 2,7″ / 230 000 bodů ● Paměť = interní + microSD/microSDHC ● Kapacita interní paměti = cca 45 snímků ● Napájení = Li-Ion baterie ● Rozměry filmu/snímku = 86 × 54 mm / 62 × 46 mm ● Doba tisku snímku = cca 90 s ● Rozměry fotoaparátu = 82,5 × 122,9 × 36,7 mm ● Hmotnost = cca 255 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.6%)