Concept RO3309 olejový radiátor – recenze

Pocit tepla dokáže zajistit také tento olejový radiátor Concept RO3309. Jedná se o jednoduchý a kompaktní elektrický ohřívač s olejovou náplní. Jeho výhodou je snadné ovládáníMaximální příkon 2 000 W je dostačující pro ohřev místnosti v bytě či domě. Někomu však může chybět časovač nebo přesné nastavení teploty.

Publikované: 18.10.2022
Aktualizované: 06.12.2022
Obsah článku:

Concept RO3309

Příkon 2 000 W, 9 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí, termostat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednoduchý olejový radiátor

Porovnávaný model olejového radiátoru nabízí absolutní základ. Netřeba proto očekávat žádné sofistikované technologie. Radiátor disponuje příkonem maximálně 2 000 W. Nastavit lze tři výkonnostní stupně (800 W, 1 200 W, 2 000 W) za pomoci otočného regulátoru. Pro regulaci teploty je k dispozici otočný termostat. Spotřebič se skládá z 9 žeber. Hmotnost dosahuje hodnoty 9,5 kg. Ohřívač je poměrně kompaktní, výška zařízení je 64 cm a na šířku má radiátor 40,8 cm. Jedná se o volně stojící radiátor s transportními kolečky. Montáž na zeď možná není.

Concept RO3309 recenze

Přesnou teplotu ani časovač nenastavíte

Nevýhodou jednoduchosti je, co avizují i samotné zákazníci, fakt, že nelze nastavit přesnou teplotu v konkrétním rozsahu. Termostat má jen parametr plus a minus. Není tak možné nastavit přesnou teplotu vytápění ani jeho rozsah. Mezi funkcemi je i ochrana proti mrazu, při nárazovém zchlazení se tedy zařízení vypne, aby nedošlo ke zbytečnému přehřívání. Olejový radiátor není vybaven časovačem ani žádným displejem.

Zkušenosti s Concept RO3309

Daný model olejového radiátoru patří ke spotřebičům, které primárně poslouží jako doplňkový zdroj vytápění v menších místnostech. Potěší vcelku rychlý nástup ohřevu a tichý chod. Design je neutrální. Rozměry a hmotností lze řadit zařízení ke kompaktním. Díky kolečkům a rukojeti jej lze přenášet. Nevýhodou je absence časovače a také nepraktické ovládání teploty termostatem, kterým nelze nastavit teplotu na konkrétní stupeň. Nastavit však lze úroveň výkonu ve třech výkonnostních stupních. Concept RO3309 patří k cenově dostupným.

Recenze a zkušenosti s olejovým radiátorem Concept RO3309
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Regulace výkonu ohřívače

Negatíva

Nemá časovač
Nelze nastavit přesnou teplotu

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 000 W ● Počet žeber: 9 ● Regulace výkonu: 3 stupně – 800/1 200/2 000 W ● Termostat: ano ● Funkce: ochrana proti mrazu / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 64 x 40,8 x 28 cm ● Hmotnost: 9,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)