Volant k PC Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 – recenze

Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 patří do stejné cenové i „výkonnostní“ kategorie jako další model v našem testu, a sice herní volant Logitech G29 Driving Force. Má vysoký výkon, pokročilé funkce, plynulý chod a je velmi tichý.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 10.06.2022
Obsah článku:

Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488

Herní volant k PC, force feedback, bez pedálů, kompatibilní s OS Windows.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 je vybaven programovatelnými tlačítky a řadicími páčkamiNení dodáván s pedály ani řadicí pákou, na druhou stranu vyniká vysokou kvalitou zpracování, nadstandardním výkonem a špičkovou zpětnou vazbou. Volant disponuje vícero technologiemi a systémy, které stojí za jeho přesností, výkonem a také realistickým zážitkem z řízení. Jde např. o algoritmus Field Oriented Control, který oceníte v zatáčkách, palubní systém HallEffect AccuRate Technology či jednotku Turbo Power s výkonem 400 W, která umožňuje vyvíjet nadstandardně vysokou rychlost.

Stvořený pro výkon

Zajímavým komponentem tohoto modelu je bezkartáčový motor o výkonu 40 W, který stojí za jeho vysokou citlivostí, rychlostí a přesností. S motorem souvisí také špičková odezva. Volant disponuje několika režimy, jako je STALL, který využijete při delším stání, či Dynamic vhodný při jízdě v zatáčkách. Jelikož se jedná o model s vysokým výkonem, nemohl by spolehlivě fungovat bez kvalitního chlazení. Chladicí systém Motor Cooling Embedded je naštěstí dostatečně silný, proto se nemusíte obávat přehřívání zařízení. K plusům patří i jeho nízká hlučnost.

Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 recenze

Kvalita s nedokonalostmi

O kvalitě v tomto případě nemusíme pochybovat ani na sekundu. Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 patří do cenové kategorie zařízení do 600 eur, proto se můžete těšit na precizní zpracování. Několik chybiček jsme na něm však přece jen našli. Největší vrásky nám dělají tlačítka, která mají menší rozměry a jejichž kvalita není na nejvyšší úrovni. A dokonalý není ani systém připevnění volantu k podložce. Je robustní a pevný, k minusům ale řadíme fakt, že je dodáván bez šroubů či jiných nenahraditelných komponentů.

Zkušenosti s Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488

Našli jsme jen pár spotřebitelských recenzí modelu Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488. Všechny z nich jsou převážně pozitivní. Virtuální jezdci si na volantu pochvalují vysokou kvalitu zpracování, hladký chod, kvalitní zpětnou vazbu, výborný software, účinné chlazení, vysoký výkon motoru, programovatelná tlačítka a nízkou hlučnost. Naopak negativní recenze souvisejí s vysokou pořizovací cenou, menšími a méně kvalitními tlačítky, která mají pomalejší reakce, a nekompletním upínacím systémem k připevnění volantu ke stolu.

Recenze a zkušenosti s volantem pro PC Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon a pokročilé funkce
Výborný force feedback
Výkonné chlazení a tichý chod

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Méně kvalitní tlačítka
Chybějící komponenty v upínacím systému

Force feedback = ano ● Pedály = ne ● Řadicí páka = ne ● Kompatibilita = PC ● Podporované OS = Windows ● Průměr volantu = 32 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.2%)