Thrustmaster X Force Feedback volant k PC – recenze

Thrustmaster X Force Feedback je herní volant s výbornou odezvou a poloměrem otáčení, který si můžete nastavit v rozsahu 270 až 900°. Je kompatibilní s PC s OS Windows a také s herními konzolemi Xbox One. K jeho doménám patří vysoká kvalita zpracování, šikovné provedení, vysoký výkon a realistický zážitek z hraní. K plusům dále řadíme propracovaný upínací systém a fakt, že tento model dostanete spolu s dvěma pedály. Naopak negativně vnímáme kvalitu pedálů, absenci spojky a poněkud přemrštěnou pořizovací cenu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 10.06.2022
Obsah článku:

Thrustmaster X Force Feedback

Herní volant k PC a Xboxu, poloměr otáčení 270–900°, force feedback, dva pedály, kompatibilní s OS Windows.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Thrustmaster X Force Feedback není nejlevnější herní volant. Na druhou stranu má výborné funkční vlastnosti, vysoký výkon, široký poloměr otáčení, vyznačuje se kvalitním zpracováním a je dodáván s plynovým a brzdným pedálem. V praxi tudíž uspokojí i hráče, kteří mají rádi hraní náročnějších herních titulů.

Reálný zážitek, tichý chod a výborná kvalita

Poloměr otáčení u modelu Thrustmaster X Force Feedback je nastavitelný v úhlu 270 až 900°, což znamená, že s ním můžete 2,5krát plně otočit. V tomto směru je srovnatelný s kousky, jako je Logitech G920 či Logitech G29 Driving Force. Volant má průměr 28 cm a nenápadný realistický design. Jak napovídá jeho název, jde o model s odezvou. Technologie „force feedback“ v tomto případě využívá řemenový systém, který je tichý a poskytuje reálnější zážitek z ježdění. Dále se na něm nacházejí ozubená kola a kovová kuličková ložiska, která jsou pevná a vynikají vysokou odolností.

Thrustmaster X Force Feedback recenze

X Force Feedback s 12bitovým rozlišením je kompatibilní se stolními počítači s OS Windows a také s Xbox One. Totéž platí i pro herní tituly. Najdete na něm 12 akčních tlačítek, jeden směrový D-pad a tlačítko Xbox Guide. Je vybaven vnitřní pamětí, firmwarem s možností aktualizace a integrovaným softwarem k automatickému rozpoznání volantu.

Pedály? Mohly by být lepší

Součástí tohoto modelu jsou dva pedály, což je pozitivní tak na 50 %. Největším zklamáním, zejména s ohledem na ne úplně nejnižší pořizovací cenu, je pro nás absence spojky. Za minus považujeme také kvalitu pedálů, které jsou vyrobeny z plastu. Řadicí páčky najdete přímo na volantu. Klasickou řadicí páku si k němu můžete dokoupit samostatně.

Naopak nezpochybnitelným plusem je velmi dobrá kvalita zpracování a šikovné provedení. Tento kousek působí robustním a pevným dojmem, což je pozitivní z hlediska životnosti i samotného pocitu při hraní. Upínací systém hodnotíme kladně. Můžete jej připevnit k jakémukoli typu stolu a jeho instalace a propojení se zdrojovým zařízením jsou velmi jednoduché. Menší nedokonalostí je kratší napájecí kabel.

Zkušenosti s Thrustmaster X Force Feedback

Spotřebitelské recenze volantu Thrustmaster X Force Feedback jsou převážně pozitivní, narazili jsme však i na několik negativních. K pozitivním parametrům hráči řadí jednoduché řazení, výbornou odezvu, šikovný upevňovací systém, nenáročnou instalaci a kvalitní provedení. Naopak ne zrovna nejpozitivněji vnímají nižší kvalitu plastových pedálů, absenci spojky, kratší přívodní kabel a pořizovací cenu, kterou považují za poněkud přemrštěnou.

Recenze a zkušenosti s volantem na PC Thrustmaster X Force Feedback
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou
Výborný force feedback
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Nižší kvalita pedálů
Absence spojky

Úhel otočení = 270–900° ● Force feedback = ano/řemenový ● Pedály = brzda + plyn ● Řadicí páka = ne ● Kompatibilita = PC, Xbox One ● Podporované OS = Windows ● Průměr volantu = 28 cm ● Hmotnost = cca 5 300 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(80.6%)