Thrustmaster X Force Feedback volant k PC – recenze

Thrustmaster X Force Feedback je herní volant s výbornou odezvou a poloměrem otáčení, který si můžete nastavit v rozsahu 270 až 900°. Je kompatibilní s PC s OS Windows a také s herními konzolemi Xbox One. K jeho doménám patří vysoká kvalita zpracování, šikovné provedení, vysoký výkon a realistický zážitek z hraní. K plusům dále řadíme propracovaný upínací systém a fakt, že tento model dostanete spolu s dvěma pedály. Naopak negativně vnímáme kvalitu pedálů, absenci spojky a poněkud přemrštěnou pořizovací cenu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 10.06.2022
Obsah článku:

Thrustmaster X Force Feedback

Herní volant k PC a Xboxu, poloměr otáčení 270–900°, force feedback, dva pedály, kompatibilní s OS Windows.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Thrustmaster X Force Feedback není nejlevnější herní volant. Na druhou stranu má výborné funkční vlastnosti, vysoký výkon, široký poloměr otáčení, vyznačuje se kvalitním zpracováním a je dodáván s plynovým a brzdným pedálem. V praxi tudíž uspokojí i hráče, kteří mají rádi hraní náročnějších herních titulů.

Reálný zážitek, tichý chod a výborná kvalita

Poloměr otáčení u modelu Thrustmaster X Force Feedback je nastavitelný v úhlu 270 až 900°, což znamená, že s ním můžete 2,5krát plně otočit. V tomto směru je srovnatelný s kousky, jako je Logitech G920 či Logitech G29 Driving Force. Volant má průměr 28 cm a nenápadný realistický design. Jak napovídá jeho název, jde o model s odezvou. Technologie „force feedback“ v tomto případě využívá řemenový systém, který je tichý a poskytuje reálnější zážitek z ježdění. Dále se na něm nacházejí ozubená kola a kovová kuličková ložiska, která jsou pevná a vynikají vysokou odolností.

Thrustmaster X Force Feedback recenze

X Force Feedback s 12bitovým rozlišením je kompatibilní se stolními počítači s OS Windows a také s Xbox One. Totéž platí i pro herní tituly. Najdete na něm 12 akčních tlačítek, jeden směrový D-pad a tlačítko Xbox Guide. Je vybaven vnitřní pamětí, firmwarem s možností aktualizace a integrovaným softwarem k automatickému rozpoznání volantu.

Pedály? Mohly by být lepší

Součástí tohoto modelu jsou dva pedály, což je pozitivní tak na 50 %. Největším zklamáním, zejména s ohledem na ne úplně nejnižší pořizovací cenu, je pro nás absence spojky. Za minus považujeme také kvalitu pedálů, které jsou vyrobeny z plastu. Řadicí páčky najdete přímo na volantu. Klasickou řadicí páku si k němu můžete dokoupit samostatně.

Naopak nezpochybnitelným plusem je velmi dobrá kvalita zpracování a šikovné provedení. Tento kousek působí robustním a pevným dojmem, což je pozitivní z hlediska životnosti i samotného pocitu při hraní. Upínací systém hodnotíme kladně. Můžete jej připevnit k jakémukoli typu stolu a jeho instalace a propojení se zdrojovým zařízením jsou velmi jednoduché. Menší nedokonalostí je kratší napájecí kabel.

Zkušenosti s Thrustmaster X Force Feedback

Spotřebitelské recenze volantu Thrustmaster X Force Feedback jsou převážně pozitivní, narazili jsme však i na několik negativních. K pozitivním parametrům hráči řadí jednoduché řazení, výbornou odezvu, šikovný upevňovací systém, nenáročnou instalaci a kvalitní provedení. Naopak ne zrovna nejpozitivněji vnímají nižší kvalitu plastových pedálů, absenci spojky, kratší přívodní kabel a pořizovací cenu, kterou považují za poněkud přemrštěnou.

Recenze a zkušenosti s volantem na PC Thrustmaster X Force Feedback
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou
Výborný force feedback
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Nižší kvalita pedálů
Absence spojky

Úhel otočení = 270–900° ● Force feedback = ano/řemenový ● Pedály = brzda + plyn ● Řadicí páka = ne ● Kompatibilita = PC, Xbox One ● Podporované OS = Windows ● Průměr volantu = 28 cm ● Hmotnost = cca 5 300 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)

Komentáre
Libby
07.06.2023 20:56

Hi there,

We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

- Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200+ followers per month.
- Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche.
- Safe: All actions are made manually. We do not use any bots.

The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further.

Kind Regards,
Libby

Odpovedať

Blanca
26.07.2023 06:42

Dobrý den,

s radostí vám představujeme www.inzertstroje.cz, naši novou platformu pro nákup a prodej použitých strojů a dalšího nepotřebného majetku.

Naše místo je určeno především podnikům, které chtějí prodat své nepotřebné stroje, uvolnit prostor a získat finance na nové projekty. Zároveň je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní použité stroje pro své podnikání za přijatelné ceny.

Jedním z hlavních předností našeho serveru je, že na www.inzertstroje.cz se zadávají vaše ceny. Umožňujeme vám nastavit vlastní cenovou strategii, což usnadňuje prodej vašich věcí. Na našem webu se obchoduje za ceny, které jsou bez navýšení, což dává všem účastníkům férové a transparentní podmínky.

Nabízíme široké spektrum kategorií, od zemědělských a stavebních strojů po výrobní stroje a mnoho dalšího. Ať už jste malá firma nebo velký průmyslový podnik, na našem portálu najdete vše, co potřebujete.

Vytvořili jsme snadnou a intuitivní platformu pro inzerci, která je navržena tak, aby vám poskytla jednoduchý a přímočarý proces prodeje i nákupu. Naš tým zákaznické podpory je k dispozici a připraven vám pomoci s jakýmkoli dotazem.

Připojte se k nám na www.inzertstroje.cz a objevte, jak jednoduché a efektivní může být obchodování s použitými stroji. Těšíme se na spolupráci s vámi.

Odpovedať