Whirlpool FFB 7438 BV EE zepředu plněná pračka – recenze

Automatickou pračku Whirlpool FFB 7438 BV EE s předním plněním lze považovat za zlatou střední cestu. Patří do energetické třídy D, její pořizovací cena je poměrně nízká a přiměřená výkonu, kapacita praní je 7 kg a má zajímavé programy i funkce, přičemž jí nechybí ani funkce praní s párou.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 13.06.2022
Obsah článku:

Whirlpool FFB 7438 BV EE

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 7 kg, 1 400 ot./min., energetická třída D, max. hlučnost 81 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kapacita praní u modelu Whirlpool FFB 7438 BV EE činí 7 kg. Patří do energetické třídy D, z hlediska energetické náročnosti se proto jedná o jakýsi zlatý střed. Spotřeba elektřiny činí 69 kWh na 100 cyklů a spotřeba vody 44 l na jeden cyklus, což je vzhledem ke kapacitě praní vcelku přiměřené.

Whirlpool FFB 7438 BV EE recenze

Hlučnost je o něco vyšší. Při max. otáčkách, které představují až 1 400 ot./min., což lze v této cenové kategorii praček považovat za výrazný nadstandard, pračka dosahuje hlučnosti kolem 81 dB. Takovýto „hluk“ je snesitelný, ale v případě srovnání s ostatními modely je poměrně velký.

Všechny "vychytávky" Whirlpool za atraktivní cenu

Na pračce Whirlpool FFB 7438 BV EE naleznete již tradičně technologii šestý smysl. Celkově disponuje až 14 programy včetně programu pro rychlé osvěžení prádla, na vlnu, sportovní oblečení, textilie náchylné k poškození či extra rychlý program. Zajímavá je také funkce Clean+, kterou můžete regulovat ve 3 stupních.

Pračka s předním plněním Whirlpool FFB 7438 BV EE

Z funkcí dále stojí za zmínku možnost odloženého startu a funkce FreshCare+, která v sobě spojuje parní praní a speciální pohyby bubnu s oboustranným a pomalým kmitáním. Funkci doplňuje program Steam Refresh, který trvá jen 20 min. a je uzpůsoben k minimální spotřebě vody.

Stejně jako u pračky Whirlpool AWG 812 S/PRO naleznete i u modelu FFB 7438 BV EE další speciální technologii, přesněji systém SoftMove, který využívá 6 různých pohybů bubnu v závislosti na typu právě praného prádla. Šetrnost k prádlu zajišťuje také motor SenseInverter se speciálním kalibrováním.

Zkušenosti s Whirlpool FFB 7438 BV EE

Mezi spotřebitelskými recenzemi pračky Whirlpool FFB 7438 BV EE na heureka.cz, ale i dalších známých a ověřených portálech jsme nenašli žádná negativa. Spotřebitelé oceňují její spolehlivý chod, vysoký výkon, celkovou kvalitu zpracování a dobrou cenu.

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool FFB 7438 BV EE na Alza
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Pokrokové technologie a velký počet programů
Přiměřená spotřeba energií

Negatíva

Poněkud větší hlučnost
Nižší energetická třída

Kapacita praní = 7 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnost = 81 dB ● Spotřeba elektrické energie = 69 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 44 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 845 × 595 × 575 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)