Whirlpool AWG 812 S/PRO zepředu plněná pračka – recenze

Automatická pračka Whirlpool AWG 812 S/PRO je sice poměrně drahý, avšak velmi úsporný model. Kapacita praní činí 8 kg, max. otáčky dosahují rychlosti 1 400 ot./min. Přítomna je technologie šestý smysl, parní funkce FreshCare+ a také technologie Soft Move. Vybírat můžete z 10 přednastavených programů. Pračka je velmi tichá.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 24.03.2022
Obsah článku:

Whirlpool AWG 812 S/PRO

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 8 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B, max. hlučnost 69 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Whirlpool AWG 812 S/PRO je automatická pračka s certifikátem ke komerčnímu použití, čemuž odpovídá její pořizovací cena, výkon i kvalita. Jedním z nejzajímavějších parametrů je vysoká energetická účinnost. K plusům dále patří tichý provoz a pokrokové technologie. Naopak nabídka programů je poměrně skromná.

S důrazem na výkon a spotřebu

AWG 812 S/PRO je nejdražší, ale nejúspornější pračkou Whirlpool v našem testu. Jelikož spadá do energetické třídy B, předčila v tomto směru všechny ostatní modely. Na energetickém štítku je v tomto případě uváděna spotřeba elektřiny i vody za rok. Pračka v průměru spotřebuje 174 kWh elektřiny a 10 800 l, což je v rámci přepočtu na 100 cyklů při jednom praní denně bezkonkurenčně nejméně.

Whirlpool AWG 812 S/PRO recenze

Tento spotřebič má zároveň velkou, až 8kg kapacitu praní a velký buben o objemu 58 l, který je vyroben z kvalitní nerezové oceli. K výrazným přednostem patří také vysoké max. otáčky, které dosahují rychlosti 1 400 ot./min., což je srovnatelné s naší levnější vítězkou, pračkou Whirlpool W6X W845WB EE.

Bez páry a se skromnou nabídkou programů

AWG 812 S/PRO disponuje pověstnou technologií šestý smysl, která má pozitivní dopad na jednoduchost používání i spotřebu energií. Pozitivem je, že dosahuje opravdu nízké hlučnosti, a to jen 49 až 69 dB při odstřeďování, za čímž stojí bezkartáčový ZEN motor s přímým pohonem bubnu v kombinaci s antivibračními bočními panely.

Pračka s předním plněním Whirlpool AWG 812 S/PRO

Pračka je vybavena technologií Soft Move, která reguluje pohyby bubnu tak, aby zbytečně neničil prádlo. Celkově se na ní nachází jen 10 přednastavených pracích programů, což je poměrně málo. Jak bylo zmíněno výše, tento model vyniká spíše výkonem a vysokou energetickou účinností.

Dále na něm naleznete elektronický časovač, bezpečnostní pojistku Aquastop, nastavitelné nožičky, dětský zámek na ovládacích prvcích a kontrolku, která vás upozorní na ukončení praní. Jedním z největších zklamání je absence parní funkce FreshCare+.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon a kvalita zpracování
Nízká energetická náročnost
Nízká hlučnost

Negatíva

Vysoká cena
Bez parní funkce
Pouze 10 přednastavených pracích programů

Kapacita praní = 8 kg ● Objem bubnu = 58 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnost = 69 dB ● Spotřeba elektrické energie = 174 kWh/rok ● Spotřeba vody = 10 800 l/rok ● Energetická třída = F ● Rozměry (V × Š × H) = 850 × 600 × 640 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)