Whirlpool W6X W845WB EE zepředu plněná pračka – recenze

Automatická pračka W6X W845WB EE nepatří k nejlevnějším pračkám od značky Whirlpool, její vyšší pořizovací cenu však vyvažuje velká kapacita praní, vysoké max. otáčky, nízká energetická náročnost, pokročilé technologie a zajímavé programy i funkce. V těchto směrech se vyrovná i podstatně dražším spotřebičům. Tento model je vhodný zejména do početnějších domácností, ve kterých je praní na denním pořádku. K zásadním plusům patří také nízká hlučnost a dlouhá životnost.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Whirlpool W6X W845WB EE

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 8 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Volně stojící automatická pračka Whirlpool W6X W845WB EE nás zaujala zajímavými funkcemi, programy a velkou kapacitou praní. Při srovnání s ostatními modely je o něco dražší, ale vzhledem ke zmíněným vlastnostem jde nepochybně o velmi atraktivní model, který je jako stvořený do větších domácností.

Velká, výkonná a tichá pračka Whirlpool

Automatická pračka Whirlpool W6X W845WB EE s předním plněním disponuje technologií šestý smysl, díky čemuž patří mezi chytré modely se spoustou zajímavých funkcí a nízkou spotřebou energií. Kapacita praní činí 8 kg a při odstřeďování dosahuje až 1 400 ot./min., což je srovnatelné jen s dražšími modely. Pračka patří do energetické třídy B, v průměru tedy spotřebuje jen 54 kWh elektrické energie na 100 cyklů praní a 48 l vody na jeden cyklus.

Whirlpool W6X W845WB EE recenze

K plusům řadíme tichý, bezkartáčový ZEN motor s přímým pohonem bubnu, díky kterému pračka dosahuje jen 65 dB, přičemž její vibrace jsou minimální i během maximálního výkonu, což přispívá k velmi dobré stabilitě. Za tichým chodem stojí také speciální design spotřebiče, který tlumí vibrace.

Zaujímavé programy a funkcie

Z funkcí nás na prvním místě zaujalo praní s použitím páry, tedy funkce FreshCare+, která zaručuje vysokou hygieničnost bez použití agresivních čisticích přípravků, na prádle vyrovnává i odolné záhyby, což podstatně usnadňuje následné žehlení, je velmi šetrná ke všem typům tkanin a eliminuje nepříjemné pachy. Z přídavných funkcí stojí za zmínku i odložený start, intenzivní máchání, předeprání či možnost přidání prádla v průběhu praní.

Pračka disponuje téměř 20 přednastavenými programy, které můžete dle vlastních potřeb nastavit také manuálně. Zajímavý je i antialergenní program či program pro praní ve studené vodě o teplotě 20 °C. Díky zmiňované technologii šestý smysl pračka sama detekuje množství právě praného prádla, v závislosti na tom zvolí ideální dobu i intenzitu jeho praní. Tato technologie je proto nejen praktická, ale také ekologická a ekonomická, jelikož snižuje spotřebu elektřiny i vody.

Zkušenosti s Whirlpool W6X W845WB EE

Nejčastěji skloňovaným pozitivem ve spotřebitelských recenzích pračky Whirlpool W6X W845WB EE je její tichý provoz. Spotřebitelé si dále pochvalují vysoký výkon, bezproblémový a spolehlivý chod, štědrou nabídku programů a dobrý poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem. Na negativní recenze jsme nenarazili.

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool W6X W845WB EE

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velké množství programů a funkcí
Nízká spotřeba elektřiny a vody
Tichý chod

Negatíva

Trochu vyšší cena

Kapacita praní = 8 kg ● Objem bubnu = 55 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Spotřeba elektrické energie = 54 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 48 l/cyklus ● Energetická třída = B ● Rozměry (V × Š × H) = 845 × 599 × 607 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)