Whirlpool FWSL 61051 W EE N zepředu plněná pračka – recenze

Whirlpool FWSL 61051 W EE N nabízí dobrý poměr mezi cenou, počtem programů, použitými technologiemi a doplňkovými funkcemi. Disponuje 14 přednastavenými programy, nechybí šestý smysl a ani parní funkce FreshCare+. Pračka se snadno obsluhuje, její spotřeba el. energie je však vyšší.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 13.06.2022
Obsah článku:

Whirlpool FWSL 61051 W EE N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 6 kg, 1 000 ot./min., energetická třída F, hlučnost 83 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Whirlpool FWSL 61051 W EE N sice patří k méně úsporným modelům a dosahuje větší hlučnosti, na druhou stranu je dostupný za velmi atraktivní cenu a disponuje poměrně velkým počtem funkcí i programů. Pračka má 6kg kapacitu praní. Nechybí na ní ani parní funkce FreshCare+, se kterou se setkáte zejména u dražších spotřebičů od značky Whirlpool.

Inteligentní praní s párou

Na této automatické pračce od Whirlpool nás zaujal zejména poměr mezi cenou, počtem programů, použitými technologiemi a doplňkovými funkcemi. Kromě těch klasických, jako je praní ve vodě o teplotě 20 °C a program na jemné prádlo či riflovinu, na ní naleznete parní funkci FreshCare+, která má dezinfekční účinky, prádlo vyrovnává a eliminuje nepříjemné pachy. Pro srovnání: funkce FreshCare+ chybí u obou modelů z podobné cenové kategorie, tedy u praček Whirlpool TDLR 5030L EU/N a Whirlpool TDLR 6030L EU/N, které jsme zařadili do svého testu.

Whirlpool FWSL 61051 W EE N recenze

Pračka disponuje až 14 přednastavenými programy, které můžete přizpůsobit svým požadavkům i manuálně. Je vybavena technologií šestý smysl, která v závislosti na množství a typu praného prádla automaticky upravuje intenzitu a délku praní. Stejně jako u všech modelů v našem testu i na tomto naleznete praktický zásobník na prací prostředek s jednoduchým plněním. K plusům řadíme LED displej a snadnou obsluhu pračky Whirlpool FWSL 61051 W EE N.

Něco za něco

Nízká cena pračky Whirlpool FWSL 61051 W EE N se odráží i na několika méně pozitivních parametrech. Tento model s předním plněním má průměrnou kapacitu praní, která činí 6 kg. Na druhé straně patří do nízké energetické třídy F, což v praxi znamená, že při 100 pracích cyklech spotřebuje až 78 kWh elektřiny. Vysokou energetickou náročnost považujeme za jeden ze základních minusů. Spotřeba vody není vzhledem k menší kapacitě největší. Jde o cca 42 l na jeden cyklus. Negativně hodnotíme i vysokou hlučnost, která při odstřeďování dosahuje až 83 dB, což je v našem testu praček Whirlpool bezkonkurenčně nejvíce.

Zkušenosti s Whirlpool FWSL 61051 W EE N

Recenze těch, kteří si pračku Whirlpool FWSL 61051 W EE N koupili, jsou až na pár výjimek laděné v pozitivním duchu. Spotřebitelé oceňují zejména nízkou pořizovací cenu, jednoduchou obsluhu a kompaktní rozměry. I přesto, že je tento model v našem testu praček Whirlpool nejhlučnější, ho paradoxně označují za vcelku tichý.

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool FWSL 61051 W EE N
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool FWSL 61051 W EE N na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool FWSL 61051 W EE N na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou, počtem programů a použitými technologiemi
Parní funkce FreshCare+
LED displej a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká energetická náročnost
Vysoká hlučnost
Průměrná kapacita praní

Kapacita praní = 6 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Hlučnost = 83 dB ● Spotřeba elektrické energie = 78 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 42 l/cyklus ● Energetická třída = F ● Rozměry (V × Š × H) = 850 × 595 × 425 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)