Huawei TalkBand B6 fitness náramek – recenze

Ať už vyřizujete pracovní hovory, nebo máte chuť si jít zacvičit, Huawei TalkBand 6 s integrovaným mikrofonem a reproduktorem je pro tyto účely ideální. Fitness náramek má kvalitní AMOLED displej. Jeho výhodou je také bohatá funkcionalita a senzorová výbava. Potěší i příslušenství v podobě handsfree sluchátka.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 07.07.2022
Obsah článku:

Huawei TalkBand B6

Vodotěsný fitness náramek, 120mAh baterie, výdrž 1–3 dny, barevný AMOLED displej s 1,53″ úhlopříčkou, 3 sportovní aktivity, krokoměr, monitoring spánku, Bluetooth 5.1, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stylový fitness náramek lze funkcionalitou řadit ke smart elektronice s velkou flexibilitou. Možnost telefonování není ani náhodou primárním účelem fitness náramku, nicméně v tomto případě integrovaný mikrofon a reproduktor zajistí, že už telefon z kapsy vytahovat nemusíte, hodinky vám umožní nejen hovor přijmout, ale i s druhou stranou pohodlně komunikovat. ID volajícího se navíc zobrazí na kvalitním AMOLED displeji s 1,53 palce. Displej je velmi dobře čitelný i na přímém slunci (senzor okolního světla) a zároveň je dostatečně velký.

Handsfree

Obrovskou výhodou je fakt, že modul hodinek je odnímatelný a že poté, co jej od náramku oddělíte, ho lze používat jako plnohodnotné handsfree sluchátko. Sluchátko je ergonomické a poskytuje dostatečný komfort. Máte tak zařízení 2 v 1. Samozřejmostí jsou upozornění na SMS nebo mobilní aplikace (Instagram, Messenger, Gmail…). Baterie má kapacitu 120 mAh, náramek zvládne nepřetržitě osm hodin telefonování. V běžném režimu vydrží přibližně tři dny. Nabíjet tudíž budete muset častěji (USB-C). Zařízení je kompatibilní s operačními systémy iOS i Android.

Huawei TalkBand 6 recenze

Bohatá funkcionalita a přesná metrika

Náramek spolupracuje s procesorem HiSilicon Kirin A1 a jeho reakce jsou velmi dobré. Paměť RAM má 16 MB a kapacita úložiště je 128 MB. Jedná se však o úložiště nutně určené pro software a funkce spojené s fungováním hodinek. Huawei TalkBand B6 využívají bluetooth rozhraní.

Velmi slušná je i schopnost monitoringu aktivit. Senzorová výbava má snímač srdečního tepu, gyroskop, kompas i akcelerometr. Kromě toho má náramek velmi mnoho funkcí – spotřeba kalorií, monitorování srdečního tepu, počet kroků, ušlá vzdálenost či monitoring spánku. Velmi dobře je hodnocena samotná relevance naměřených hodnot. Náramek vás dokáže upozornit na dlouhodobou nečinnost a v aplikaci si můžete v profilu naplánovat i tréninkové profily. Tento chytrý fitness náramek není vhodný na plavání. Stupeň krytí je pouze IP57.

Zkušenosti s Huawei TalkBand 6

V rámci domácích i zahraničních recenzí panuje s tímto náramkem velká spokojenost. I proto je tak prodávaný. Pozitivem fitness náramku je, že je vhodný na pánské i dámské zápěstí. Náramek vypadá velmi elegantně. Největší výhodou, kterou vnímají i spotřebitelé, je bezpochyby možnost telefonování přes fitness náramek. Huawei má integrovaný mikrofon i reproduktor. Obrovským plusem je odnímatelný modul hodinek, který můžete využívat jako handsfree sluchátko. Na jeho ergonomii je třeba si zvyknout a zvolit velikost špuntu – v balení jsou tři velikosti. Slabinou je jen slabší výdrž baterie. Hezký design je podtržený kvalitním AMOLED displejem se senzorem jasu podle okolního světla.

Recenze a zkušenosti s fitness náramkem Huawei TalkBand 6
Zdroj: Heureka.sk

Účelem fitness náramku je samozřejmě monitorování denních aktivit. Funkcí má Huawei TalkBand B6 dostatek, metriky jsou velmi přesné, což je opravdu pozitivní. Zvládnou běh, chůzi, turistiku i kolo, nicméně plavání z důvodu nižšího stupně krytí určitě neriskujte. Výsledná data tak nejsou zkreslená. Škoda slabší baterie, výdrž se pohybuje kolem tří dnů, po 72 hodinách musíte nabíjet. Záleží na frekvenci a způsobu používání zařízení.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost telefonování
Kvalitní displej
Konstrukce jako handsfree sluchátko

Negatíva

Cena chytrých hodinek
Výdrž baterie

Kapacita baterie: 120 mAh ● Deklarovaná výdrž baterie: 1 až 3 dny ● Typ displeje: AMOLED/barevný ● Velikost displeje: 1,53″ / 460 × 188 px ● Bluetooth: ano / 5.1 ● Kompatibilita: OS Android (od 4.4) / OS iOS (od 9.0) ● Paměť RAM: 16 MB ● Interní paměť: 128 MB ● GPS: ne ● WiFi: ne ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Odolnost: IP57 ● Hmotnost: 29 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)