Xiaomi Oclean X Pro Elite sonický zubní kartáček – recenze

Smart sonický zubní kartáček s dotykovým LCD displejem a možností propojení s mobilní aplikací. V balení je jedna hlavice a držák na zeď. Výhodou kartáčku je rychlé nabíjení a dlouhá výdrž na jedno nabití. Disponuje čtyřmi režimy a nechybí ani 32 rychlostních stupňů. Kartáček mile překvapí tichým chodem a zabudovaným gyroskopem, který upozorňuje na vynechaná místa. Minusem je, že mobilní aplikace nepodporuje češtinu.

Publikované: 15.07.2022
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Xiaomi Oclean X Pro Elite

Čtyři režimy čištění zubů, 42 000 kmitů/min., nastavitelný časovač s 30sekundovým vibračním upozorněním.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Zubní kartáček Oclean X Pro Elite zaujme již na první pohled svým designem. Na jeho těle se totiž nachází barevný dotykový LCD displej. Displej je přehledný a dobře se ovládá, ačkoli občas je nutné na něj vyvinout větší tlak. K velkým výhodám tohoto kartáčku patří možnost propojení s mobilní aplikací. Díky aplikaci jsme měli neustále přehled o čištění zubů.

Kartáček disponuje čtyřmi režimy čištění. Je zde klasický, citlivý, masážní i bělící režim a nechybí ani 32 stupňů rychlosti. Vyzdvihujeme detekování oblastí, na které se zapomíná při čištění, slouží k tomu zabudovaný gyroskop. Kartáček je tichý díky zabudované technologii redukující šum. Porovnáme-li ji s jinými kartáčky, které jsme měli možnost vyzkoušet, tento se opravdu řadí k jedněm z nejtišších.

Xiaomi Oclean X Pro Elite recenze

Přestože ke kartáčku jsme dostali jen jednu hlavici, štětinky jsou dostatečně jemné, aby chránily dásně i zubní sklovinu. Při delším používání dokáží odstranit i skvrny od cigaret, čaje nebo kávy. Potěšilo nás, že součástí kartáčku je i speciální čistič na jazyk. Neškodlivost tohoto zubního kartáčku garantuje úřad FDA, který schválil použité materiály.

Za velkou výhodu považujeme rychlé bezdrátové nabíjení. Kartáček je nabitý za 3,5 hodiny. Někomu se to může zdát hodně, ale ve srovnání s jinými kartáčky je to krátký čas. Na jedno nabití umí sloužit až 35 dní a když stav baterie klesne pod 20 %, kartáček začne vibrovat a na displeji se zobrazí ikona. Díky tomu jsme vždy věděli, kdy je třeba dobíjet.

Nevýhody produktu

Zklamalo nás, že v balení jsme našli jen jednu hlavici, jiné konkurenční produkty nabízejí více hlavic už v základu. Komu tedy dodávaná hlavice nevyhovuje, bude muset investovat a pořídit si další. Mobilní aplikace, se kterou lze zubní kartáček propojit, je skvělá věc, ale i v tomto směru si výrobce zaslouží minus. V aplikaci chybí čeština a spokojit se musíte například s angličtinou. Displej na kartáčku je povedený, ale občas se nám stávalo, že bylo nutné na něj vyvinout větší tlak, aby zareagoval. S kartáčkem jako takovým jsme byli spokojeni, je to povedený smart přístroj pro osobní hygienu.

Sonický zubní kartáček Xiaomi Oclean X Pro Elite

Parametry

Typ kartáčkusonický
Režimy čištění4
Počet kmitů42 000 ot./min.
Časovačano
VodotěsnostIPX7
Napájeníakumulátorové
Kapacita baterie840 mAh
Výdrž baterie35 dní
Doba nabíjení3,5 hodiny
Bluetoothano

Zkušenosti s Xiaomi Oclean X Pro Elite

Mnozí uživatelé označili tento kartáček za kvalitní. Líbí se jim funkční mobilní aplikace, možnost volby různých programů, bezdrátové nabíjení či tichý chod. Ocenili také vodotěsnost, dlouhou výdrž baterie na jedno nabití a barevný displej. Plus si od spotřebitelů vysloužila za krásný design, možnost umístění na zeď a široké možnosti nastavení. Uživatelům vadilo, že v balení nebylo pouzdro a ani žádná náhradní hlavice. Některým vadila angličtina v mobilní aplikaci a nutnost vyvíjet větší tlak na displej kartáčku. Minus kartáček dostal za dlouhou dobu nabíjení a méně stabilní základnu.

Recenze a zkušenosti se zubním kartáčkem Xiaomi Oclean X Pro Elite
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se zubním kartáčkem Xiaomi Oclean X Pro Elite
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Oclean X Pro Elite je moderní zubní kartáček s LCD displejem a možností propojení s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Bezdrátové připojení nabízí také TrueLife SonicBrush UV, kterou ocení dospělí, nebo Philips Sonicare for Kids HX6322/04, která je zase vhodná pro děti. Předností kartáčku Oclean je dlouhá výdrž akumulátoru na jedno nabití (35 dní). Ještě o něco vyšší výdrž nabízí Niceboy ION Sonic (40 dní). V balení je jen jedna hlavice, více hlavic nabízí například Curaprox Hydrosonic Pro, nicméně budete si muset připlatit nemalou částku. Pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality, zkuste se poohlédnout po Xiaomi Mi Smart T700.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Čtyři režimy a 32 nastavitelných úrovní
Barevný dotykový displej na kartáčku
Bluetooth propojení s mobilní aplikací
Rychlé bezdrátové nabíjení
Praktický nástěnný držák v balení
Diamantové štětiny pro lepší výsledek

Negatíva

V balení pouze jedna hlavice
Mobilní aplikace je v angličtině

Typ kartáčku: sonický ● Počet čisticích režimů: 4 ● Časovač: ano ● Počet kmitů: 42 000/min. ● Vodotěsnost: IPX7

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)