Truelife SonicBrush K150 UV sonický zubní kartáček – recenze

Elektrický zubní kartáček se sonickou technologií, frekvencí čištění 80 000 stěrů za minutu a 3 režimy čištění zubů. Součástí balení jsou tři náhradní hlavice a UV sterilizátor. Kartáček disponuje časovačem s 2minutovým intervalem a 30sekundovým vibračním upozorněním, nabízí 5 intenzit. Nemá tlakový senzor. Kartáček má dobrý ergonomický tvar a jednoduché ovládání.

Publikované: 23.01.2023
Aktualizované: 16.06.2023
Obsah článku:

Truelife SonicBrush K150 UV

Frekvence čištění 80 000 stěrů za minutu, 3 režimy mytí zubů, UV sterilizátor, provozní doba na jedno nabití 45 dní.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Reálnému spotřebitelskému testu jsme podrobili sonický zubní kartáček Truelife SonicBrush K150 UV. Pro testování jsme se rozhodli na základě pozitivních recenzí, výsledků odborných testů a doporučení uživatelů. Zubní kartáček se sonickou technologií je kromě 3 čistících hlavic dodáván i s cestovním pouzdrem a UV sterilizátorem. Potěší také velmi příznivou cenou.

Tři režimy čištění a nastavení intenzity

Sonický zubní kartáček TrueLife jsme podrobili dlouhodobému uživatelskému testu. Jak už to u sonické technologie bývá zvykem, oproti rotačním kartáčkům je čištění šetrnější. Ti, kteří s pocitem při čištění sonickou technologií nemají zkušenost, budou zpočátku pociťovat lechtání. Jedná se však o sílu zvyku. Navíc, Truelife SonicBrush K150 UV má až 5 úrovní intenzity čištění. Ty umíte jednoduše přepínat spodním z dvojice tlačítek, kterými je kartáček vybaven. Horním tlačítkem pro změnu kartáček zapínáte, dlouhým stiskem vypínáte. Tímto tlačítkem také přepínáte mezi třemi režimy čištění. Režimy se po přepnutí zobrazí na podsvíceném displeji. Digitální displej zobrazuje rovněž nastavenou intenzitu čištění zubů. Kartáček nemá tlakový senzor.

Režim Clean je vhodný pro každodenní čištění. V režimu White můžete vaše zuby zbavit odolného plaku. Třetím režimem Massage můžete pomasírovat vaše dásně a zároveň je zbavit jakýchkoli nečistot. Někoho by mírně mohl vyrušovat akustický projev kartáčku v tomto režimu, který zní jako melodie. V praxi jsme jej však využívali jen zřídka. Za velkou výhodu považujeme, že nastavení intenzity je možné od 1 do 5 při každém jednom režimu. Navíc sonický zubní kartáček Truelife SonicBrush K150 UV při nejvyšším výkonu produkuje až 80 000 stěrů za minutu a konkuruje těm nejlepším. Vhodná je i pro lidi s citlivými zuby či bolavými dásněmi. Celkově máte na výběr z 15 kombinací čištění – tři režimy a při každém pět úrovní intenzity. Kartáček si navíc vždy zapamatuje poslední zvolený režim a intenzitu. Samozřejmostí je funkce dvouminutového časovače – 4 x 30 sekund.

TrueLife SonicBrush K150 UV recenze

Sonický kartáček s UV sterilizátorem a 45 dní výdrže

Součástí balení jsou tři hlavice pro čištění zubů. Hlavice se odlišují zbarvením štětin, díky čemuž víte, k čemu je která určena. Rovněž jsou označeny nápisem Standard (každodenní čištění), Sensitive (měkká pro citlivé zuby) a Whiten (pro bělení zubů). Dostupné jsou doplňkové hlavice Standard Plus, Sensitive Plus a Whiten Plus. Indikátorem opotřebení hlavice jsou právě modré štětinky. Jejich vyblednutí je signálem pro výměnu hlavice. Po necelých 2 měsících používání se odstín mírně změnil, ale výměna nebyla nutná. Výrobce uvádí výdrž přibližně 3 měsíce. V balení je dodáváno také praktické cestovní pouzdro, do kterého se spolu s kartáčkem vejdou dvě čistící hlavice.

Samotná nabíjecí stanice je spojena s UV sterilizátorem (v balení je také nabíjecí adaptér). Po čištění zubů můžete samotnou hlavici umístit do sterilizátoru. Po zavření se automaticky spustí režim sterilizace (modré světlo). Žárovka zhasne také automaticky po pár minutách. Sanitizér zničí všechny bakterie a zárodky virů, které se jinak na hlavici kartáčku množí. Obdivuhodná je výdrž kartáčku. Při pravidelném používání dvakrát denně i změně intenzity čištění, používání režimu Massage jsme se dostali na výdrž 39 dní. Deklarovaná 45denní výdrž při standardním čištění je více než zaručena. Kartáček nabíjíte díky pevnému konektoru – hrotu na nabíjecí stanici vedle sterilizátoru. O nabíjení vás informuje červená kontrolka ve spodní části kartáčku. Po jejím zhasnutí je kartáček plně nabitý.

TrueLife SonicBrush K150 UV příslušenství

Zkušenosti s TrueLife SonicBrush K150 UV

Praktická zkušenost se sonickým kartáčkem Truelife SonicBrush K150 UV, který jsme testovali, je velmi pozitivní. Kritizovat nemůžeme ani ergonomii nebo ovládání, tělo kartáčku je dokonce vodotěsné se stupněm krytí IPX7. S kartáčkem si můžete mýt zuby a zároveň se sprchovat. Cestovní pouzdro a UV sterilizátor jsou oproti konkurenci nečekanou výbavou. Navíc nesmíme opomenout, že dražší konkurenci sekunduje kromě výbavy také bezkonkurenční cenou. Konkurenční Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 disponuje cestovním pouzdrem, má tři režimy čištění, senzor tlaku, nemá displej, má kratší výdrž baterie a podstatně vyšší cenu. Truelife SonicBrush K150 UV má tři režimy čištění a pro každou až 5 úrovní intenzity. Na své si tak přijdou i lidé s citlivými zuby. Absentuje senzor tlaku. V základu dostanete tři hlavice.

UV sterilizátor s nabíjecí stanicí je za nás praktickým bonusem, který v této cenové kategorii není vůbec běžným. Většinou se jedná o dražší doplňkové příslušenství. Výrobce chválíme za celkové provedení a design sonického kartáčku. Ovládání je velmi jednoduché. Časovač sleduje optimální dobu čištění. Černé provedení má nedostatek jen ve větší míře viditelného znečištění, to však na kvalitě produktu neubírá. Absolutně fenomenální je výdrž baterie na úrovni 40 až 45 dní, kterou si pochvalují i mnozí další spotřebitelé. Na základě našeho testu sonického kartáčku produkt Truelife SonicBrush K150 UV určitě doporučujeme.

Recenze a zkušenosti se sonickým zubním kartáčkem TrueLife SonicBrush K150 UV
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sonickým zubním kartáčkem TrueLife SonicBrush K150 UV
Zdroj: Alza.cz

Recenze a zkušenosti se sonickým zubním kartáčkem TrueLife SonicBrush K150 UV
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Funkce a výdrž baterie
Bohaté příslušenství (sterilizátor, pouzdro, 3 hlavice)
Velmi dobrá cena

Negatíva

Zvuk kartáčku při režimu masáž
Bez senzoru tlaku

Četnost čištění: max. 80 000 stěrů/min. ● Počet režimů: 3 ● Časovač: ano ● Tlakový senzor: ne ● Provozní doba na jedno nabití: 45 dní ● Systém opotřebení hlavice: ano ● Regulace intenzity: ano / 5 ● Počet hlavic: 3 ● UV sterilizátor: ano ● Hmotnost: -

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)