Sage SPZ820BSS Pizzaiolo pec na pizzu – recenze

Pro náročnější zákazníky jsme vybrali pec na pizzu Sage SPZ820BSS. Jedná se o velmi výkonný model s příkonem 2 100 W, který dosahuje teploty 400 °C. Typově pec řadíme k mini troubám. Disponuje mnoha nastaveními a funkcemi, které si postupně představíme.

Publikované: 15.11.2022
Aktualizované: 16.07.2024
Obsah článku:

Sage SPZ820BSS

Elektrická pizza pec, příkon 2 100 W, max. teplota 400 °C, průměr desky 30 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

3 typy ohřevu

Začněme tím, že si sami můžete vybrat ze 3 typů ohřevu: aktivní spodní ohřev, intenzivní přímý ohřev a horký sálavý vzduch. Aktivní spodní ohřev zajišťují topná tělesa přímo pod pizzou. Přírodní kámen cordierit se rychle a rovnoměrně zahřívá a drží správnou teplotu na pečení pizza korpusu. Výsledkem je pizza s propečenými okraji jako v klasické peci vyhřívané ohněm. Intenzivní přímý ohřev zajišťují nezávislá topná tělesa s Element IQ, takže už nemusíte při pečení pizzu otáčet. Třetím typem je sálavé teplo, které se vyznačuje tím, že chrání křehké ingredience. Intenzivní teplo odráží směrem k okrajům pizzy, aby byly křupavé a ostatní ingredience rovnoměrně propečené.

Sage SPZ820BSS recenze

5 přednastavených programů

Kromě 3 typů ohřevu máte na výběr také 5 přednastavených programů„Wood Fired“ styl pečení jako v peci na dřevo, „New York“ na pečení pizzy s vyšším těstem, „Pan“ na pečení pizzy s vysokým těstem připravované v pánvi, „Thin & Crispy“ program pro tenkou a křupavou pizzu, „Frozen pizza“ program pro mraženou pizzu.

Ovládání a příslušenství

I přes mnoho funkcí je ovládání přístroje jednoduché. Manuálně si umíte nastavit teplotu spodní i vrchní části. Výhodou je také funkce časovače. V balení kromě samotného přístroje naleznete pánev na pizzu s odnímatelnou rukojetí, lopatku na pizzu a informační panel manuálního režimu s magnetem.

Zkušenosti so Sage SPZ820BSS

Koupi této skoro až profesionální pece na pizzu si nejprve dobře promyslete, jelikož se jedná o cenově dražší model. Určitě vám nejprve doporučujeme prohlédnout si cenově dostupnější pece, jako například Ariete Art 909 nebo G3 Ferrari G10032 Napoletana. Za přiměřenou cenu nabízí velmi slušné funkce. Pokud však patříte k velkým milovníkům pizzy a nevadí vám zainvestovat, tak s troubou Sage SPZ820BSS budete jistě spokojeni. Nabízí mnoho funkcí a režimů, takže si za každým můžete dopřát rozdílnou chuť.

Recenze a zkušenosti s kamny na pizzu Sage SPZ820BSS
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkonnost
Množství funkcí a režimů
Příslušenství

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Typ pece: mini trouba ● Příkon: 2 100 W ● Maximální teplota: 400 °C ● Průměr plotny: 30 cm ● Hmotnost: 18,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)