Black & Decker GW3030 elektrický vysavač listí – recenze

Black & Decker GW3030 je atraktivní zejména z hlediska poměru mezi cenou, kvalitou a výkonem. Jde o model, který je určen k vysávání i odfukování listí, má plynulou regulaci otáček, velký sběrný vak, je vyroben z kvalitních materiálů a vybaven drticími noži pro mulčování nasátého listí. Výrazným benefitem tohoto vysavače je možnost vysávání vlhkého rostlinného odpadu.

Publikované: 01.06.2021
Aktualizované: 26.05.2022

Black & Decker GW3030

Elektrický, funkce vysávání i foukání, regulace otáček, sací výkon 14 m³/min., průtok vzduchu 418 km/h., funkce drcení 16 : 1, objem sběrného vaku 50 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Black & Decker GW3030 je malou raketou mezi vysavači listí. Jde o model z cenové kategorie do 2 500 Kč, výkonem však překonává i několikanásobně dražší kousky. Celkem vysoký sací výkon, vysoká rychlost proudění vzduchu, plynulá regulace otáček, funkce drcení listí, možnost pracovat i s vlhkým až mokrým rostlinným odpadem. Chyby se na něm prostě hledají těžko.

Jediným důvodem, proč Black & Decker GW3030 v našem testu vysavačů listí neobsadil vítězné místo, je jeho sací a „foukací“ výkon. Sací výkon tohoto vysavače představuje 14 m³/min., což rozhodně není málo, naopak – při troše nepozornosti s tímto modelem velmi snadno nasajete např. i kamínky z chodníku. Avšak jeho max. rychlost proudění vzduchu dosahuje až 418 km/h (minimální rychlost je 206 km/h). V tomto směru překonal našeho vítěze Ryobi RBV3000CESV, v podstatě i všechny ostatní modely v našem testu. A právě proto z hlediska parametrů vyniká spíše v kategorii fukarů, nikoliv vysavačů.

Výše uvedené údaje však nemají žádný vliv na skutečnost, že jde o extrémně výkonný kousek, navíc za velmi příznivou pořizovací cenu. Z pozitiv stojí dále za zmínku kvalitní materiály, ze kterých je samotný vysavač vyrobený, sběrný vak o objemu 50 l i drticí nože. Mulčovací poměr 16 : 1 hodnotíme také kladně, jelikož se jedná asi o maximum, se kterým se u hobby modelů setkáte.

Naopak méně ohromujícími vlastnostmi Black & Decker GW3030 jsou poměrně vysoká hlučnost i hmotnost a trochu nešikovné umístění přívodního kabelu. Nenachází se standardně pod rukojetí, nýbrž nad ní a je dost krátký, má pouze cca 20 cm. Pokud bychom chtěli být velmi přísní, ocenili bychom rovněž přítomnost pomocných koleček.

Black & Decker GW3030 recenze

Elektrický vysavač listí Black & Decker GW3030

Elektrický vysavač listí Black & Decker GW3030 recenze

Vysavač listí Black & Decker GW3030 test

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Vysoký sací výkon a ještě vyšší rychlost proudění vzduchu
Vhodný i k vysávání vlhkého listí

Negatíva

Neprakticky umístěný a krátký přívodní kabel
Vyšší hlučnost a hmotnost

Příkon = 3 000 W ● Max. sací výkon = 14 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = 418 km/h ● Mulčovací poměr = 16 : 1 ● Akustický výkon = 106 dB (Lwa) ● Objem sběrného vaku = 50 l ● Hmotnost = cca 5 kg


Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)