Klarstein Bananarama sušička ovoce – recenze

Sušička ovoce Klarstein Bananarama se vyznačuje tichým chodem a výkonem 550 W. K jejím přednostem patří nastavitelná teplota i časovač. Ovoce, zeleninu, maso či další suroviny můžete sušit až na šesti plátech. Ovládání je extrémně jednoduché a slouží k němu třítlačítková ovládací sekce.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 23.08.2022
Obsah článku:

Klarstein Bananarama

Hranatá sušička ovoce se 6 pláty, příkon 550 W, regulace teploty od 40 do 70 °C, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sušička Klarstein Bananarama nás příjemně překvapila, její výkon 550 W patří k těm nejlepším na trhu, díky čemuž je ovoce usušeno poměrně rychle. Časy se samozřejmě liší od konkrétního druhu ovoce či jiné suroviny, ale počínala si velmi dobře. Kromě ovoce se hodí také k sušení zeleniny, hub, bylin či dokonce masa. Ti, kteří mají rádi paleo stravu a např. Beef Jerky, si určitě přijdou na své.

Suroviny lze sušit až na šesti plátech. Potěšilo nás, že jednotlivé nástavce mají jemné síťování, díky čemuž nepropadává ani bobulovité ovoce. Sušička má výborný výkon a teplo umí rozložit vcelku rovnoměrně. Díky možnosti variabilního rozložení lze zde bez problémů zpracovat i celé kusy ryb.

Klarstein Bananarama recenze

Ovládání sušičky je extrémně jednoduché, probíhá přes tři srozumitelná tlačítka, takže při sušení jsme neměli co pokazit. Výhodou je možnost nastavit si vlastní teplotu dle aktuální potřeby. Teplotní rozsah je od 40 do 70 stupňů. Nechybí zde ani malý LCD displej a časovač od jedné hodiny do 48 hodin, který automaticky ukončí proces sušení v požadovaném čase.

Oceňujeme nízkou hlučnost, za chodu jsme sušičku ani nevnímali. Potěšilo nás i celkové zpracování, ačkoli byl použit plast, působí pevně a odolně. Konstrukce sušičky je rozložitelná, čištění je proto nenáročné. Plusem jsou také postranní rukojeti pro snadné přemístění. Zásobníky sušičky lze vložit do sebe, sušička je proto skladná a nezabírá mnoho místa v kuchyni.

Nevýhody produktu

Přestože sušička má regulovatelnou teplotu, zklamalo nás, že rozsah je jen od 40 do 70 stupňů Celsia. Při nastavování teploty a času je navíc nutno projít celý cyklus a tak se dostat ke snížení teploty nebo času. Není tedy možné například z teploty 60 stupňů přejít snížením na 40 stupňů.

Sušička ovocia Klarstein Bananarama recenzia

Jak jsme již zmínili, sušička je vyrobena z BPA free plastu, který působí pevně, ale při prvních pokusech sušení ovoce velmi zapáchala. Pach spálené umělé hmoty přecházel i do sušených surovin, čímž byly potraviny znehodnoceny. Po vícenásobném spuštění sušičky, naštěstí, tento pach zmizel. Minusem této sušičky je i kratší napájecí kabel a také to, že v balení není žádný návod, který by uváděl alespoň orientační časy sušení pro jednotlivé potraviny.

Parametry

Příkon550 W
Automatické programyne
Časovačano
Regulace teplotyano
Teplotní rozsah40 až 70 °C
Počet sušících plátů6
Rozložitelná konstrukceano
LCD displejano
Hmotnost3,4 kg

Zkušenosti s Klarstein Bananarama

Uživatelé sušičku Klarstein Bananarama víceméně chválí. Ocenili na ní dostatečný sušící výkon, velkou plochu sušících plátů i intuitivní a jednoduché ovládání. Za plus označili možnost přikoupení dalších sušících plátů a obdélníkový tvar, který dokáže ušetřit místo. Potěšil je také pěkný design, rovnoměrně rozložené teplo po celém prostoru sušičky či tichý provoz. Podobně jako nám, i spotřebitelům překáželo nepraktické nastavování teploty a časovače, kdy je nutné při snížení projít celý cyklus od začátku. Vadil jim krátký kabel, nedostatečný návod a to, že návod nebyl přibalen v češtině. Mnozí uživatelé se setkali s výrazným zápachem, který se neodstranil ani po vícenásobném použití sušičky.

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Klarstein Bananarama
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Klarstein Bananarama je výkonná sušička, ale někomu může překážet množství plastových částí. Vhodnou alternativou s podobným výkonem je Klarstein Arizona Jerky. Tato sušička má mřížkované sušící pláty a skleněné dveře. Je však třeba dodat, že je podstatně dražší. Pokud hledáte levnější přístroj, můžete sáhnout po ETA 5301 90000. Nicméně se jedná o sušičku, která nabízí nižší výkon. Pro ty, kterým více vyhovuje kulatý tvar namísto hranatého, je vhodnou variantou například Sencor SFD 790WH.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Prostorné sušicí pláty
Rovnoměrné rozložení tepla
Tichý chod
Časovač a regulace teploty
Snadné čištění

Negatíva

Nepraktické nastavení teploty a času
Zpočátku plast zapáchá
Bez návodu v češtině

Celkové rozměry: 29,5 × 22,5 × 43,5 cm ● Počet plátů: 6 ● Příkon: 550 W ● Časovač: ano ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Hmotnost: 3,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)