Blumfeldt Delion gril na dřevěné uhlí – recenze

Šibenicový otočný gril za přijatelnou cenu, který ocení menší rodiny. Potěší robustní zpracování i možnost dvojího použití. Stojan je dostatečně vysoký, aby byla práce s grilem pohodlná a nezatěžovala záda. Výhodou je dřevěná deska, kterou lze použít ke krájení surovin nebo odkládání pokrmů. Nechybí ani háčky k zavěšení grilovacího nářadí. Gril má bezpečnostní hranu a snadno se přenáší na potřebná místa. Na žádné výrazné nedostatky jsme nepřišli.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 12.01.2023
Obsah článku:

Blumfeldt Delion

Gril na dřevěné uhlí s jedním roštem, odnímatelný zásobník na uhlí, odkládací plocha.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Blumfeldt Delion je šikovný šibenicový otočný gril. Grilovací rošt má průměr 70 cm, což je dostačující pro přípravu jídel pro menší partii lidí. Oceňujeme ocelové lanko, na kterém je rošt zavěšen. Lanko je pevné a díky němu se může rošt volně otáčet nad ohništěm, případně nad žhavými uhlíky. Takový způsob grilování má svoji specifickou atmosféru. Navíc se tím snižuje riziko přihoření potravin.

Líbí se nám jednoduchý a promyšlený systém ovládání grilu. Pomocí ruční kliky lze regulovat vzdálenost mezi grilovací plochou a ohněm. Nehrozí tak popálení prstů. Oceňujeme také vystoupenou bezpečnostní hranu na grilovací ploše. Ta brání grilovaným pokrmům, aby se převrátily do ohně.

Gril má dostatečně vysoké nohy, které zvedají mísu do pohodlné výšky 77 cm. Nad grilem jsme se nemuseli hrbit. Líbí se nám také systém zachytávání popela ve skříňce. V ní se shromažďuje vyhořelé palivo, ale zároveň je odsud poskytován spodní proud vzduchu, který dává ohni správný průvan během zakládání ohně.

Blumfeldt Delion recenze

Chválíme mísu na oheň, která je vyrobena ze silného ocelového plechu a dokáže odolávat horkému ohni. Výhodou je, že šibenici lze snadno uvolnit křídlovým šroubem a oddělit ji od nádoby s ohněm. Použitím stejného šroubu lze rošt nenáročně pootočit na stranu a takto doplnit palivo.

Skvělou pomůckou je možnost zavěsit na bok nádoby dřevěnou pracovní plochu. Tu jsme využívali jako krájecí prkénko a později i jako odkládací prostor. Připojitelná je také lišta s háčky, na které je pět držáků na grilovací nářadí. Na míse jsou dvě držadla pro snazší přesun, gril se tak skvěle hodí na zahradní párty.

Nevýhody produktu

Gril se nám používal velmi dobře a na žádné výrazné nedostatky, které by mohly odradit od nákupu, jsme během našeho testu nepřišli. Naše zjištění potvrzují také komentáře zákazníků, kteří mají tento gril již delší dobu. Ocenili jeho cenu, zpracování i velikost grilovací plochy. Gril se hodí na zahradu a naplno jej využijí menší rodiny.

Otočný gril Blumfeldt Delion

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýano
Odkládací plochaano
Zásobník na uhlíodnímatelný
Rozměry126 x 155 x 77 cm
Hmotnost 19,5 kg

Zkušenosti s Blumfeldt Delion

Gril si vysloužil pozitivní komentáře od většiny uživatelů. Ocenili jeho výšku i fakt, že namísto obvyklých tří tyčí má šibenici a díky tomu nezavadí, když je grilované jídlo položeno na grilu nebo když se otáčí. Vyzdvihli, že gril je dobře promyšlen spolu s příslušenstvím. Ocenili dřevěnou desku, háčky na příbor i sběrnou misku na popel. Někteří ocenili, že díky vysokým nožičkám je grilované jídlo ve výšce, která je příjemná pro záda. Zároveň se trávník pod grilem nezbarví, ani když se gril použije jako ohniště. S negativními reakcemi mezi českými spotřebiteli jsme se nesetkali.

Recenze a zkušenosti s otočným grilem Blumfeldt Delion
Zdroj: Klarstein.cz

Alternativy

Blumfeldt Delion je povedený gril s robustní a stabilní konstrukcí. Šibenicový typ ovšem nemusí vyhovovat každému, pokud tedy hledáte raději klasický gril, vhodnou volbou může být OneConcept Beef Butler. Tento gril je typu smoker a za poměrně nízkou částku získáte velkou grilovací plochu. Použít lze s dřevěným uhlím. Pro ty, kterým více vyhovuje elektrický gril, se nabízí například Klarstein Grillkern o celkovém výkonu až 2 700 W. Pokud vám nepřekáží připlatit si, získat víte gril, který je na dřevěné uhlí i na plyn. Alternativou ke grilu Blumfeldt může být také Hecht Contact 3, který je jen na plyn a má tři regulovatelné hořáky. Blumfeldt Turion zase uspokojí ty, kteří mají rádi sárskou tradici šibenicového otočného grilu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustní a stabilní konstrukce
Vysoký stojan pro pohodlnou práci
Bezpečnostní hrana na grilovací ploše
Dřevěná pracovní plocha a háčky

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ne ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)