Parkside aku řetězová pila PKSA 40-Li A1 – recenze

Akumulátorová řetězová pila Parkside PKSA 40 V-Li A1 je vhodnou volbou pro nenáročné „dřevorubce“. Délka řezu je 38 cm, přítomna je dvourychlostní převodovka. Hmotnost pily činí pouze 3,6 kg. Náběh motoru je plynulý a potěší masivní kovová převodovka.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 23.05.2022
Obsah článku:

Parkside aku řetězová pila PKSA 40-Li A1

Aku řetězová pila s délkou záběru 380 cm, rychlost řezu je 21 m/s, automatické mazání řetězu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Akumulátorové řetězové pily si získávají čím dál větší oblibu. Výkonem sice benzinové řetězové pily nenahradí, ale pro účely mnoha spotřebitelů stačí. Mezi takové patří i řetězová pila Parkside s délkou řezu 38 cm a dvourychlostní převodovkou. Nenáročnou údržbu a dlouhou životnost zajišťuje i bezuhlíkový motor.

Vynikající plynulý chod

Řetězová pila Parkside je poháněna výkonným bezuhlíkovým elektromotorem. Díky tomu je údržba nenáročná a existuje zde předpoklad delší životnosti. Poměr ceny a výkonu je v tomto případě obrovskou doménou aku řetězové pily Parkside. Záběr řetězu je 38 cm a oproti mnoha konkurentům je tento parametr velkou výhodou. Rychlost řezu se liší podle stupně zvolené rychlosti. Při nižším výkonovém stupni je to 15 m/s, v případě druhého 21 m/s. Spínač se nachází v horní části rukojeti. Výkon regulujete tradiční spouští. Hmotnost aku řetězové pily činí pouze 3,6 kg. Manipulace s ní je velmi jednoduchá. Pila je dokonce vybavena systémem automatického mazání řetězu. Velmi nás potěšila také možnost beznástrojového napínání řetězu za pomoci otočného regulátoru. O bezpečný provoz se stará obouruční ochranný spínač k rychlému zastavení řetězu v případě nebezpečí.

Parkside PKSA 40 V-Li A1 recenzia

Potřeba dvou akumulátorů – kratší výdrž

Kromě výše zmíněného bezuhlíkového elektromotoru odolnost zvyšuje masivní kovová převodovka. Konstrukce je robustní a navzdory nízké ceně není cítit, že by šlo o vysloveně hobby model z druhotřídních materiálů. Náběh motoru je díky funkci Soft Start velmi plynulý. Součástí příslušenství je také 180 ml mazacího oleje. Hladinu oleje můžete sledovat přes průhlednou rysku. K provozu jsou nutné dva akumulátory s kapacitou 20 V – 4 000 mAh. Akumulátory jsou upevněny po obou stranách řetězové pily. Spotřebitelé však mají výhrady k výdrži, resp. vyšší spotřebě a následně kratší výdrži. Není tak na škodu mít sadu náhradních akumulátorů. Pila má také LED ukazatel kapacity baterie. V balení se nachází i ochranný kryt řetězu.

Zkušenosti s Parkside PKSA 40 V-Li A1

Aku řetězová pila Parkside PKSA 40-Li A1 je vskutku zajímavou volbou pro nenáročné „dřevorubce“. Spotřebitelé v recenzích poukazují na fakt, že výkonem je pila nezklamala. Horší vlastností je slabší výdrž baterie a k provozu jsou nutné dva akumulátory. Tichý chod i automatické mazání řetězu jsou obrovskou výhodou. Záběr 38 cm je v dané cenové hladině více než dostačující. Aku řetězová pila potěší také nízkou hmotností a snadnou manipulací. Díky ergonomické rukojeti se s ní dobře pracuje i při šikmých řezech. Zákazníci jsou rádi za bezuhlíkový motor a vcelku solidní zpracování. Výrobce chválíme za kovovou převodovku a plynulý náběh výkonu díky systému Soft Start.

Recenze a zkušenosti s řetězovou pilou Parkside PKSA 40-Li A1
Zdroj: Lidl.cz

Recenze a zkušenosti s řetězovou pilou Parkside PKSA 40-Li A1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bezuhlíkový motor – vyšší odolnost
Kovová převodovka
Pořizovací cena

Negatíva

Jsou potřeba dva akumulátory
Kratší výdrž

Délka záběru: 38 cm ● Počet rychlostí: 2 ● Rychlost řezu: 21 m/s ● Automatické mazání řetězu: ano ● Hmotnost: 3,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(58.4%)

Komentáre
Milan 02.Oct.2022

Tahle recenze je genericka sračka. Ten co to psal nedělá recenzi, nedrzel to v ruce. Jen udělal článek na základě jiných recenzí. Kde to jsme.

Odpovedať