Parkside Aku vrtací šroubovák PBSA 12 D4 – recenze

Aku vrtací šroubovák Parkside PBSA 12 V D4 disponuje dvěma rychlostmi. V případě první jde o max. 350 ot./min, v rámci druhé o 1 300 ot./min. Max. točivý moment je 28 Nm. Vřeteno má automatickou aretaci Spindle Lock. Šroubovák je dodáván v plastovém kufříku.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 23.05.2022
Obsah článku:

Parkside Aku vrtací šroubovák PBSA 12 D4

Aku vrtací šroubovák s max. točivým momentem 28 Nm, max. 1 300 ot./min., max. průměr vrtání do dřeva 25 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ve výbavě domácího kutila toto nářadí nesmí chybět. Aku vrtací šroubovák Parkside rozhodně patří k povinné výbavě. Výrobce opět útočí cenou. Šroubovák Parkside disponuje dvěma rychlostmi a integrovanou má také LED diodu.

Dvě rychlosti šroubování

Dvourychlostní aku šroubovák Parkside disponuje vcelku praktickým rozsahem otáček, při prvním rychlostním stupni je to maximálně 350 ot./min. Podotknout je třeba i to, že nástup výkonu je plynulý a nejde o žádné škubání převodovky. Druhý stupeň má maximálně 1 300 ot./min. a šroubovák lze použít i k vrtání do dřeva, plastu nebo kovu. Výkon šroubováku velmi mile překvapil. Doporučujeme větší baterii, a to s kapacitou alespoň 4 000 mAh. Stav nabití zobrazují LED diody a integrované je i LED osvětlení. Kovové sklíčidlo má rychloupínací systém, což usnadňuje výměnu nástavců. Šroubovák Parkside je dodáván v praktickém plastovém kufříku.

Parkside PBSA 12 V D4 recenze

Pro hobby účely a možná i více

Šroubovák Parkside je velmi dobrým pomocníkem v domácnosti i dílně. Přestože má potenciál sloužit k hobby účelům, dovolíme si tvrdit, že v porovnání s dražší konkurencí nijak výrazně nezaostává, a pozitivní názory směřují i ​​na adresu jeho odolnosti a výdrže. Kvalita zpracování je obstojná, ačkoli šroubovák váží jen něco přes 900 gramů, působí odolně a robustně. Vřeteno má automatickou aretaci Spindle Lock. Maximální točivý moment činí 28 Nm. Rozhodně nejde o ultimátně nejlepší parametr, ale vzhledem k ceně při standardním používání nemáme výhrady.

Zkušenosti s Parkside PBSA 12 D4

Reference zákazníků mluví rovněž ve prospěch levného akumulátorového šroubováku Parkside. Hobby modelu nechybí výkon. Velkým plusem je fakt, že jde o dvourychlostní aku šroubovák, díky čemuž je regulace otáček mnohem efektivnější a napomáhá to i účinnosti při šroubování či vrtání. Maximální průměr vrtání do dřeva je 25 mm. Obsluha je maximálně nenáročná, stejně tak jako výměna bitů, a to díky rychloupínacímu sklíčidlu. Malým bonusem je i LED dioda. Spotřebitelé si pochvalují také odolnost, pogumovanou rukojeť a celkové provedení, které připomíná konkurenční modely renomovaných značek.

Recenze a zkušenosti s vrtacím šroubovákem Parkside PBSA 12 D4
Zdroj: Lidl.cz

Recenze a zkušenosti s vrtacím šroubovákem Parkside PBSA 12 D4
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Nízká hmotnost a jednoduchá obsluha
Kvalitní materiály

Negatíva

Žádné

Max. točivý moment: 28 Nm ● Max. počet otáček: 1 300 ot./min. ● Převodovka: 2 stupně ● Rozměry sklíčidla: 0,8–10 mm ● Max. průměr vrtání do dřeva: 25 mm ● Hmotnost: 935 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(71.4%)