Blumfeldt Savage 2.0 zahradní přenosné ohniště – recenze

Kompletně ocelové ohniště do zahrady je z více hledisek spíše vhodné pro náročné. Průměr topeniště 60 cm neohromí, ale ani neurazí, ale zajímavý design hluboké mísy dokáže ulahodit nejednomu esteticky zaměřenému spotřebiteli. Odradit může vyšší hmotností 25,5 kg, ale podíváme-li se na pozitivní přínos této váhy ve formě lepší stability a odolnosti, tak opravdu stojí za zvážení.

Publikované: 05.12.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Blumfeldt Savage 2.0

Zahradní ohniště z oceli o hmotnosti 25,5 kg, jako palivo lze použít dřevo a dřevěné uhlí, využitelné jako gril, grilovací kruh a ochranný kryt v balení

Prohlédnout nejlepší nabídku

Maximální odolnost pro delší životnost

Kulaté ohniště s grilem sloužící jako velký zdroj tepla působí robustně již na první pohled. Zapříčiňuje to použitý materiál – ocel o tloušťce 2,75 mm. Výrobce se tak snažil vytvořit co nejodolnější ohniště, které překoná jakékoli počasí s dlouhotrvající životností. Konstrukce je chráněna před mrazem i vodou. Pevnost materiálu značně zvyšuje hmotnost, ale pokud vám má ohniště vydržet několik sezón, tak by mělo být rozhodně zkonstruováno z co nejkvalitnějších materiálů.

Blumfeldt Savage 2.0 recenze

Jednoduché použití, snadná údržba

Model Savage 2.0 disponuje ve spodní části úložným prostorem pro palivové dříví. Designu topeniště to přidává na kráse a praktické využití takového úložného prostoru také není na škodu. Zahradní ohniště má více účelů než jen jednoduchý zdroj tepla a světla vytvářející romantickou hřejivou atmosféru. Díky přiloženému grilovacímu kruhu z nerezavějící oceli si můžete v pohodlí vychutnat grilované pochoutky. Úžasným bonusem je ochranný kryt, který se postará o bezpečné používání přenosného ohniště. Potěšit vás může také jednoduchost čištění za pomoci obyčejné houbičky.

Zkušenosti s Blumfeldt Savage 2.0

Hezký design, robustnost a prostornost mísy. To vše činí z tohoto produktu ukázkové zahradní ohniště. Ovšem nevýhodu můžete najít v chybějícím odvodňovacím otvoru ve spodní části mísy a příliš hlubokém ohništi, což může zkomplikovat využití ohniště na gril, jelikož oheň musíte důkladněji sledovat, aby se vám pokrmy na grilovacím kruhu pořádně propekly nebo naopak nespálily. Přenášení ohniště z místa na místo je pro vyšší hmotnost komplikovanější záležitostí.

Zahradní ohniště Blumfeldt Savage 2.0 recenze

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrá kvalita zpracování
Prostorné ohniště
Stabilní díky vyšší váze

Negatíva

Nemá otvor pro dešťovou vodu
Příliš hluboká mísa
Oheň daleko od grilovaného jídla

Materiál: ocel ● Průměr ohniště: 60 cm ● Hmotnost: 25,5 kg ● Využitelné palivo: palivové dřevo, dřevěné uhlí ● Tvar: mísa ● Využití: otevřený oheň, gril ● Příslušenství: grilovací kruh (průměr 59,5 cm), ochranný kryt

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)