Blumfeldt Wood Stock 2 v 1 zahradní přenosné ohniště – recenze

Atraktivní zahradní ohniště táhnoucí se spíše do výšky (66 centimetrů) než do šířky je vyrobeno z hrubé oceli, díky čemuž odolává účinkům ohně i počasí. S průměrem 56 centimetrů má dostatek prostoru pro topení palivovým dřevem, které je snadno skladovatelné ve spodní části samotného zařízení. Dodáváno je s grilovacím kruhem z ušlechtilé oceli o průměru 12,5 cm, který nabízí prostor pro vaření a pečení.

Publikované: 05.12.2022
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

Blumfeldt Wood Stock 2 v 1

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 13 kg, jako palivo lze použít dřevo a dřevěné uhlí, využitelné jako gril, grilovací prstenec v balení

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zahradní ohniště o průměru 56 centimetrů zaujme zejména výškovým konceptem. Na rozdíl od ohniska Nabbi MIR-082 provedení tohoto produktu zabírá méně místa z hlediska šířky. První faktor, který strhne vaši pozornost, je úložný prostor pod ohništěm vytvořený k uskladnění palivového dříví, což přidává na estetičnosti, ale i praktičnosti zařízení.

Blumfeldt Wood Stock 2 v 1 recenze

Hrubá ocel a estetický gril

V případě zahradních ohnišť, jejichž úkolem je udržovat ve svém centru oheň, a tak sloužit jako zdroj tepla a světla pro okolí, je odolnost materiálu prvořadým parametrem. Výrobce tohoto modelu nezahálel a ohniště zhotovil z 2,5milimetrové oceli smaltované černou barvou. Díky této úpravě odolává ohni a počasí, ale také se po použití snáze myje. Neméně pevný a odolný je také esteticky působící grilovací kruh, resp. prstenec Ring of Fire BBQ Ledge vyroben z ušlechtilé oceli o průměru 12,5 cm. Po umístění kruhu se otvor ohniště zúží na 30 cm, čímž stále nabízí dostatek místa pro dobré propečení oblíbeného jídla.

Praktické úložiště pro materiál pro topení

Estetičností nezaostává ani spodní část ohniště disponující centrálním sloupem, který lze obložit poleny dlouhými až 35 centimetrů. Ohniště je tak přirozeně dekorováno kusy polen, které jsou zároveň hned po ruce, takže nemusíte zbytečně chodit po materiál pro topení. Uskladněním dřeva v základně ohniště se zvyšuje hmotnost, a tím i stabilita ocelového ohniště. Pokud upřednostňujete ekologičtější alternativy, oheň můžete jednoduše založit také za pomoci dřevěného uhlí či briket.

Zahradní ohniště Blumfeldt Wood Stock 2 v 1

Zkušenosti s Blumfeldt Wood Stock 2 v 1

Speciální výškový koncept produktu vám umožňuje pohodlnou přípravu jídel na grilovacím prstenci, jelikož na rozdíl od grilu, můžete u ohniště sedět a sledovat, zda je vaše oblíbené jídlo hotové. Nevýhodou je však snížená bezpečnost pro chybějící pokrývku ohniště. Spodek ohniště nedisponuje dírkou na odtékání dešťové vody, čili hrozí předčasné zničení povrchu ohniště korozí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoké ohniště
Příprava jídel bez nutnosti stání nad grilem
Odolný materiál

Negatíva

Nemá poklop
Nemá otvor na spodku pro odvádění vody
Grilovací kruh není praktický, lepší by byl rošt

Materiál: 2,5 mm silná ocel ● Průměr ohniště: 56 cm ● Hmotnost: cca 13 kg ● Využitelné palivo: palivové dřevo, dřevěné uhlí ● Tvar: mísa, ohniště koncipované do výšky ● Využití: zdroj tepla, světla, gril ● Příslušenství: grilovací prstenec (průměr 12,5 cm)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)