Bosch HBG6750S1 samočistící trouba – recenze

Dražší model, který ovšem v poměru ceny a kvality nabízí perfektní parametry. Výkonná elektrická trouba má systém pyrolytického čištění. Velice moderní design je zdůrazněn barevným TFT displejem a dotykovým panelem. Trouba má teleskopický výsuvný systém. Bosch HBG6750S1 má v nabídce 13 automatických programů AutoPilot. Skleněná dvířka mají automatické dovírání. K pečení využívá technologii horkého vzduchu 4D. Nedostatkem je absence funkce páry.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 17.03.2023
Obsah článku:

Bosch HBG6750S1

Objem 71 litrů, výkon 3 650 W, pyrolytické čištění, ventilátor, gril, technologie horkého vzduchu 4D

Prohlédnout nejlepší nabídku

Trouby Bosch jsou v segmentu těchto spotřebičů považovány za to nejlepší na trhu. Dokazují to i pozitivní recenze uživatelů u modelu Bosch HBG 6750S1. Vestavná pečicí trouba disponuje pyrolytickým čištěním a technologií 4D horkého vzduchu. Vybaven je také množstvím automatických programů.

Barevný displej a teleskopický výsuvný systém

Vestavná trouba dosahuje maximálního výkonu topného tělesa 3,65 kW. Maximální teplota je až 300 °C, přičemž ji lze snadno regulovat termostatem. K ovládací slouží otočný regulátor uprostřed, jehož je jednoduchý barevný TFT displej, který zobrazuje výchozí teplotu, dobu přípravy a umožňuje volbu programů. Menu je dostupné v českém jazyce. Pečicí trouba je vybavena dotykovým panelem, kde najdete všechny ovládací prvky, funkce a nastavení pro automatické programy. Zařízení je vybaveno i časovačem, kde si můžete dle potřeby nastavit dobu pečení.

Bosch HBG 6750S1 recenze

Bosch disponuje teleskopickým výsuvným systémem pro lepší manipulaci s horkými plechy. Mechanismus má také bezpečnostní brzdu, díky které se nestane, že mřížku – rošt nevytáhnete úplně. O perfektní výsledky pečení se stará technologie horkého vzduchu 4D. Horkovzdušná trouba má zabudovaný ventilátor, který dokáže měnit směr distribuce vzduchu a zajistit tak rovnoměrné rozvádění tepla. Je tak úplně jedno, kde se připravovaný pokrm na plechu nachází. Dvířka mají celoskleněné provedení. Drobným nedostatkem je, že boční hrany dvířek nemají žádné ochranné prvky, což může mít za následek náchylnost k poškození.

Samočištění a automatické programy

Silnou stránkou spotřebiče je samočištění pomocí pyrolýzy. Díky tomuto samostatnému programu se v troubě všechny nečistoty přemění na popel a vám stačí nečistoty jen setřít. Trouba se u tohoto programu automaticky uzamkne. Vnitřní teplota dosahuje hodnoty až 480 °C. Uživatelé tento systém samočištění velmi mají v oblibě. Bosch se prezentuje také bohatou programovou nabídkou až 13 programů.

Bosch HBG 6750S1 ventilátor

Bosch pracuje s technologií AutoPilot. Během tohoto režimu stačí vybrat program a trouba automaticky určí čas i teplotu vhodnou pro přípravu daného pokrmu. V rámci menu programů si můžete zvolit například program pro přípravu zeleniny, kuřete či krůtí prsou. Samostatný program je také na pečení vepřové krkovičky, dušené hovězí, pečené jehněčí nebo na sekanou. Mezi funkcemi neabsentuje ani režim rychlého předehřátí, gril, režim rozmrazování nebo funkce udržování tepla. V troubě je integrováno halogenové osvětlení. Skleněná dvířka mají tlumení, aby nedošlo k jejich pádu při otevření nebo neopatrnému dovírání. Konstrukce trouby je z nerezové oceli.

Zkušenosti s Bosch HBG 6750S1

Uživatelé tuto pečicí troubu velmi chválí. Přestože se nejedná o levný model, nabízí velmi dobré parametry a především je zárukou kvalitního pečení. Nejčastěji si zákazníci pochvalují právě technologii pečení za pomoci horkého vzduchu 4D. Samočištění za pomoci pyrolýzy je také velkým benefitem. Velice chválíme ovládací prvky, a to především ovládání TFT displeje s podsvícením. Nastavování programů a funkcí je velmi intuitivní. Trouba má teleskopický výsuvný mechanismus, což vypovídá o kvalitě zpracování. Použity jsou odolné materiály.

Mezi funkcemi je časovač nebo udržování tepla. Automatické programy AutoPilot se samy postarají o dokonalou přípravu zvoleného pokrmu. Celkem je k dispozici až 13 programů. Množství individuálních nastavení mnoho zákazníků vítá. Spotřebitelé oceňují také izolační schopnosti trouby. Sklo dvířek je chladné. Během provozu je trouba s integrovaným ventilátorem velmi tichá. Praktickým prvkem je také ochlazování prostoru trouby po dopečení a vyjmutí pokrmu. Menším nedostatkem je za nás absence parní funkce.

Recenze a zkušenosti se samočisticí troubou Bosch HBG 6750S1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivní pyrolytické čištění
Ovládání a automatické programy
Zpracování a tichý chod

Negatíva

Bez funkce páry
Vyšší cena

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 3 650 W ● Energetická třída: A+ ● Objem trouby: 71 l ● Čištění: pyrolytické ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ne ● Gril: ano ● Ovládání: dotykový TFT displej ● Rozměry (V x Š x H): 59,5 cm x 59,5 cm x 54,8 cm ● Hmotnost: 38,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)