Electrolux EOF3H40X samočistící trouba – recenze

Cenově dostupná samočisticí trouba Electrolux využívá patentovaný systém čištění AquaClean. Trouba na pečení má objem 72 litrů a integrovaný ventilátor pro horkovzdušné pečení. Multifunkční trouba má v nabídce několik režimů pečení. Ovládání je velmi intuitivní a přehledné.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Electrolux EOF3H40X

Objem 72 litrů, výkon 2 790 W, parní – AquaClean čištění, ventilátor, gril, parní funkce

Prohlédnout nejlepší nabídku

Rovnoměrné pečení a gril ve výbavě

Spokojenost zákazníků přirozeně pramení především z kvalitních výsledků při pečení pokrmů. Trouba se může chlubit rovnoměrným pečením po celém objemu trouby. Ten je 72 litrů a o skvělé výsledky se stará kruhové topné těleso o příkonu 2,79 kW. O rychlý ohřev a distribuci horkého vzduchu se stará primární ventilátor na zadní stěně. Po dopečení a vyjmutí pokrmu se aktivuje i chladící ventilátor. Někteří zákazníci si stěžují na jeho vyšší úroveň hluku na úrovni 53 dB.

Electrolux EOF3H40X recenze

Dále jsou v nabídce režimy, jako spodní ohřev, horní ohřev, kombinace, režim grilu nebo pizza. V návodu naleznete také správný program pro sušení potravin. Skvělých výsledků dosáhnete v případě, že využijete vlhké konvekční pečení, resp. pečení s párou. Při správném nastavení můžete tedy péct v páře a dosáhnout tak požadovaných výsledků při přípravě pečiva či jiných pokrmů nebo kynutých koláčů, kterým pečení v páře prospívá. Výrobce avizuje, že je možné víceúrovňové pečení různých typů pokrmů.

AquaClean jako skvělý pomocník

Údržba pečicí trouby ani náhodou nepatří k oblíbeným domácím pracím. Samočistící funkce jsou proto velmi žádané. AquaClean je jednoduchý pomocník, který při pravidelném používání dokáže troubu čistit od mastnoty a usazených nečistot. Stačí přitom spustit samostatný mycí cyklus a na dno trouby nalít vodu, která se po přeměně na horkou páru postará o nečistoty. Vnitřní prostor trouby je z hladkého smaltu pro snadnou údržbu. Integrováno je také osvětlení.

Electrolux EOF3H40X ventilátor

Trouba zaujme také jednoduchým ovládáním za pomoci otočných a zasouvacích tlačítek. Uprostřed se nachází jednoduchý LED displej, který zobrazuje čas a lze na něm nastavit čas pečení. Vnější část trouby má nerezovou úprav pro snadnou údržbu. Součástí balení je také jeden hluboký plech a jeden mělký smaltovaný plech. Trouba nemá teleskopické vysouvání, ale jen boční nerezové vodící lišty Easy Entry.

Zkušenosti s Electrolux EOF3H40X

Ohlasy zákazníků jsou v případě vybrané horkovzdušné trouby velmi pozitivní. To je také jeden z důvodů, proč se ocitla v našem srovnávacím testu. Zákazníci pozitivně hodnotí výsledky pečení, což je nejdůležitějším aspektem každé pečící trouby. Ovládání není komplikované a stačí si zvyknout na některá natavení. Návod je však přehledný a srozumitelný. LED displej má poměrně silný jas, co zákazníci v recenzích zmiňovali také. Několik zákazníků pozitivně překvapila chladicí funkce ventilátoru. V poměru ceny a výkonu je podle spotřebitelů Electrolux EOF3H40X velmi dobrou volbou.

Bez problémů si můžete zvolit ohřev – režim pečení. Možné je i víceúrovňové pečení. Trouba nemá teleskopický výsuv roštu, ale jen vodící drážky. Mezi funkcemi se nachází nastavení pro vlhké konvekční pečení, které pracuje s párou. Opomenout nemůžeme ani funkci samočištění AquaClean, která je ideální pro pravidelné čištění. Je však třeba počítat s dočišťováním a případným použitím chemických přípravků. Několik zákazníků avizovalo zvýšenou hlučnost ventilátoru. Kuchyňský spotřebič je dodáván s hlubokým i mělkým plechem. Lepší vybavený je model Electrolux EOD5H70X, který nabízí několik samostatných programů pečení.

Recenze a zkušenosti se samočisticí troubou Electrolux EOF3H40X
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rovnoměrné pečení
Čistící funkce AquaClean
Dostupná cena

Negatíva

Bez teleskopického výsuvného systému
Vyšší hlučnost

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 2 790 W ● Energetická třída: A ● Objem trouby: 72 l ● Čištění: parní – AquaClean ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ano ● Gril: ano ● Ovládání: displej, tlačítka, otočné regulátory ● Rozměry (V x Š x H): 59,4 cm x 59,4 cm x 56,8 cm ● Hmotnost: 28,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)