Gorenje BOSX6747A01BG samočistící trouba – recenze

Multifunkční vestavná trouba disponuje čistícím systémem AquaClean za pomoci vodní páry. Zároveň je zadní stěna s ventilátorem opatřena katalytickým panelem pro lepší absorbování nečistot. Vnitřní objem spotřebiče je 77 litrů a nabízí velký prostor. Trouba má parní funkci, speciální program na smažené nebo mražené pokrmy. Integrován je také teleskopický výsuvný systém. Integrován je ventilátor se systémem ochlazování DynamiCooling. Součástí balení je termosonda pro měření vnitřní teploty pokrmu.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 17.03.2023
Obsah článku:

Gorenje BOSX6747A01BG

Maximální výkon 3 500 W, objem 77 l, katalytické + AquaClean čištění, ventilátor, parní funkce, gril

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrická vestavná trouba Gorenje disponuje velkým objemem vnitřního prostoru. Péct umožňuje díky integrovanému ventilátoru na více úrovních. Rovnoměrná cirkulace vzduchu je zárukou kvalitního výsledku při pečení. Elektrická trouba překvapí bohatou programovou nabídkou. O údržbu se účinně stará systém katalytického čištění a funkce AquaClean.

Rychlý ohřev a komfort při pečení

Vestavná trouba s velkým objemem až 77 litrů nabízí nejen dostatek vnitřního prostoru, ale také perfektní parametry. Vnitřní prostor má oválný tvar a cirkulace horkého vzduchu je tak ještě efektivnější. Díky ventilátoru můžete připravovat několik pokrmů současně. Maximální výkon topného tělesa je 3 500 W. Trouba je vybavena rychlým ohřevem a během 5 minut se dokáže zahřát na teplotu 200 °C. Díky tomu je rychle připravena a informuje vás o tom zvukovým i světelným signálem. Počítat musíte při rychlém ohřevu s vyšší spotřebou. Jinak však spotřebič patří do energetické třídy A+. Komfort při používání zaručují také posuvné teleskopické lišty. Díky nim si můžete mřížku s plechem bez problémů vysunout a lépe tak manipulovat.

Samočistící trouba na pečení Gorenje BOSX6747A01BG recenze

Třívrstvá skleněná dvířka jsou perfektně odizolovaná ai při dlouhém pečení výrazně nepálí. Dvířka mají také systém automatického dovírání GentleClose. Trouba Gorenje má displej a dotykové ovládání. Samotné používání a nastavování programů je velmi intuitivní a přehledné, což oceňují v recenzích i zákazníci. Kromě ovládání dotykem je k dispozici také otočný regulátor, kterým nastavené hodnoty potvrzujete. Ve vnitřním prostoru je integrované osvětlení, které dokážete aktivovat i stisknutím tlačítka na ovládacím panelu. Potěší také příslušenství, součástí balení je termosonda do masa a také hluboký a mělký plech.

Množství funkcí – parní program i režim smažení

Gorenje se se spoustou funkcí a programovou nabídkou klidně může srovnávat s násobně dražšími modely v této třídě. Výrazně inovativním prvkem je katalytické čištění krytu ventilátoru, kterým je model vybaven. Jakmile trouba dosáhne požadované teploty, katalytická vložka absorbuje nečistoty a mastnotu. Ventilátor se tak nezanáší. Zároveň je k dispozici speciální program AquaClean, kterým dokážete efektivně vyčistit především mastnotu a tuk díky horké páře. Do trouby stačí vložit plech s vodou a spustit požadovaný program. Nečistoty stačí následně jen dočistit. Gorenje tak kombinuje katalytické a parní čištění trouby. K dispozici je i speciální parní program ExtraSteam, který je vhodný i pro přípravu pokrmů z kynutého těsta.

Gorenje BOSX6747A01BG ventilátor

Kromě toho je zde řada dalších automatických funkcí, které používání trouby usnadňují. Kromě režimu horkovzdušného pečení je k dispozici gril, gril s horkým vzduchem, jemné pečení, horní a dolní ohřev nebo režim pizza. Zajímavostí je program na smažení AirFry. Umožňuje připravit bez tuku křupavé pokrmy. Vhodný je také pro přípravu ryb nebo mražených produktů. Pokud například pečete předpřipravená jídla (mražená), k dispozici je speciální program FrozenBake. Individuální nastavení umožňuje program StepBake. S ním lze nastavit individuální parametry pečení, jako režim, čas i teplota. Nechybí zámek ovládacího panelu, také funguje systém chlazení DynamiCooling, který účinně ochladí vnitřní prostor trouby po skončení pečení.

Zkušenosti s Gorenje BOSX6747A01BG

Horkovzdušná elektrická vestavná trouba Gorenje patří v našem výběru k nejlepším modelům. Nabízí bohaté portfolio funkcí a programů. Kromě toho má větší objem až 77 litrů a dodávána je se dvěma plechy či termosondou pro měření teploty uvnitř pokrmů. Trouba na pečení disponuje rychlým ohřevem a výsledky pečení jsou zaručeny díky unikátní cirkulaci vzduchu HomaMade Plus. Z hlediska údržby je pozitivem kombinace parního a katalytického čištění. Z programové nabídky si můžete vybrat kromě režimů také speciální program na pizzu nebo na mražené pokrmy.

Trouba je kvalitně zpracována. Třívrstvé sklo na dvířkách, které mají jinak automatické dovírání GentleClose, je dobře odizolováno a nepropouští teplo. Trouba je i během provozu velmi tichá. Z hlediska komfortu používání je ovládání velmi intuitivní a přehledné. Manuál je také velmi dobře srozumitelný. Vnitřní systém využívá teleskopicky výsuvné lišty. Potěšující je možnost ručně naprogramovat vlastní pečící program. Inovativním prvkem je ochlazovací systém DynamiCooling. Celkově je Gorenje velmi pozitivním překvapením a v konkurenci se rozhodně neztratí. Za o něco výhodnější cenu můžete mít i troubu Whirlpool AKZ9 6230 NB s katalytickým čištěním, ale bez funkce páry a bez některých funkcí.

Recenze a zkušenosti se samočisticí troubou Gorenje BOSX6747A01BG
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nabídka programů a rychlý ohřev
Katalytické čištění
Příslušenství - termosonda, 2x plech

Negatíva

Bez výhrad

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 3 500 W ● Energetická třída: A+ ● Objem trouby: 77 l ● Čištění: katalytické + AquaClean ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ano ● Gril: ano ● Ovládání: displej, dotykové ovládání ● Rozměry (V x Š x H): 59, 5 cm x 59,5 cm x 56,4 cm ● Hmotnost: 29 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)