Bosch HRA574BB0 samočistící trouba – recenze

Multifunkční vestavná elektrická trouba Bosch patří k prémiovým modelům. Dokazuje to nejen výkonem, ale také různými inovativními funkcemi. Vybavena je například technologií 3D horkého vzduchu a až 10 samostatnými programy. Pyrolytické čištění trouby se postará pro změnu o dokonalou údržbu.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 17.03.2023
Obsah článku:

Bosch HRA574BB0

Maximální výkon 3 600 W, objem 71 l, pyrolytické + parní čištění, ventilátor, gril, parní funkce, technologie 3D horkého vzduchu

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pečení i čištění s párou + pyrolýza

Bosch HRA574BB0 patří k perfektně vybaveným multifunkčním troubám. Spotřebič má štědrý vnitřní prostor až 71 litrů ao ohřev se stará topné těleso o příkonu 3 600 W. Díky funkci 3D je horký vzduch distribuován rovnoměrně po celém vnitřním prostoru pečicí trouby. Integrovaný tichý ventilátor vytváří zóny, takže péct můžete i na třech pleších současně. Kromě dalších programů je třeba vyzvednout program přídavné páry. Tento režim pečení, horký vzduch + pára (HotAir Steam), je praktický především při pečení kynutých koláčů, pečiva nebo chleba. Uvnitř je pokrm nadýchaný a zvenčí upečený do křupava. Vodní pára se tvoří z vody, kterou nalijete do misky ve spodní části trouby.

Bosch HRA574BB0 recenze

Trouba má na čelní straně LED displej a otočné voliče. Jedním nastavujete teplotu a druhým požadovaný režim pečení. Rovněž však trouba disponuje časovačem a programy AutoPilot 10, které se postarají o stanovení si času i teploty. K čištění trouby můžete využít sílu páry (hydrolytické čištění) nebo samostatný cyklus pyrolytického čištění trouby pro hloubkové odstranění nečistot a mastnoty. V tomto směru je tak péče o troubu také velmi nenáročná. Při pyrolýze se trouba zahřeje až na teploty nad 400 °C a veškeré nečistoty přemění na popel, který stačí následně setřít. Během tohoto procesu je trouba uzamčena.

Luxus automatických programů

Během pečení si proces můžete individuálně regulovat nastavením času nebo teploty. Zmíněná programová nabídka je velmi praktická. Programy Autopilot 10 si totiž sami dokáží postarat o celý proces přípravy pokrmu. Mezi režimy najdete program pro přípravu karbanátků, guláše, pečeného kuřete, dušeného hovězího masa, jehněčích stehen nebo pečené vepřové krkovičky. Programů je celkem 10. Program si sám nastaví teplotu i dobu pečení. Na troubě je důležité nastavit množství, které připravujete. Hmotnost nastavujete za pomoci tlačítka pod displejem. Všechny pokyny jsou detailně a přehledně popsány v manuálu.

Vestavná pečicí trouba Bosch HRA574BB0

Mezi funkcemi nechybí dětská pojistka pro uzamčení ovládacích prvků. Vypnout a zapnout lze i osvětlení vnitřního prostoru trouby. Menším nedostatkem této prémiové trubky je, že absentuje teleskopický výsuvný systém roštu. Jedná se pouze o lišty se zarážkami proti převrácení. Teleskopický systém lze doobjednat jako doplňkové příslušenství. Horkovzdušná trouba má standardní rozměry a vyrobena je z nerezové oceli. Součástí balení je kromě roštu také univerzální plech a miska na vodu pro využívání parních programů nebo parního čištění.

Zkušenosti s Bosch HRA574BB0

Ve své podstatě je elektrická trouba Bosch HRA574BB0 spotřebičem, který splní nároky i těch nejnáročnějších zákazníků. V našem výběru pečicích trubek je tento model i díky kombinaci efektivního čištění párou a pyrolytického čištění trouby za pomoci vysoké teploty. Ocenit je třeba fakt, že i při teplotě nad 400 ° C jsou dvířka trouby dobře izolována. Za velké pozitivum považujeme automatické programy a velmi detailní návod, který se při prvotních nastaveních jistě hodí. Přestože je ovládání velmi intuitivní. Nechybí ani LED displej. Trouba má vysoký výkon a velmi rychlý předehřev. Kromě samočištění a automatických programů neabsentují ani individuální nastavení teploty či časovač.

Vnitřní prostor má 71 litrů. Ve výbavě není teleskopický výsuvný systém, lze jej však doobjednat. Spotřebič je kvalitně zpracován. Velice dobře využitelný je program horkého vzduchu s párou, kterým připravíte perfektní pečivo či chléb jako z pekárny. Spotřebitelům se líbí i ochlazování za pomoci chladicího ventilátoru po skončení pečení. Trouba má rovněž uzamykatelný ovládací panel a elektronický zámek dveří.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Funkce přídavné páry při pečení
Pyrolytické a parní čištění trouby
Automatické programy

Negatíva

Bez teleskopického výsuvu (lze doobjednat)

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 3 600 W ● Energetická třída: A ● Objem trouby: 71 l ● Čištění: pyrolytické + parní ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ano ● Gril: ano ● Ovládání: displej, tlačítka, otočné regulátory ● Rozměry (V x Š x H): 59,5 cm x 59,4 cm x 54,8 cm ● Hmotnost: 36,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)