Whirlpool AKZ9 6230 NB samočistící trouba – recenze

Samočisticí trouba Whirlpool patří k oblíbeným modelům v dané třídě. Objem pečicí trouby je 73 litrů. O údržbu se starají katalytické panely. Velkým benefitem je široká nabídka automatických programů s technologií 6. smysl (pizza, chléb, pečené kuře a jiné). Chybí program s párou. V návodu naleznete nastavení pro přípravu různých pokrmů. Mezi funkcemi je i režim udržování tepla nebo rychlý předehřev.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Whirlpool AKZ9 6230 NB

Objem 73 litrů, výkon 3 650 W, gril, katalytické čištění, ventilátor, gril

Prohlédnout nejlepší nabídku

Trouby se samočisticími funkcemi naleznete také v cenově dostupnější kategorii. My jsme do našeho srovnání vybrali pečicí troubu Whirlpool. Vybavena je katalytickým čištěním. Zároveň nezaostává ani z hlediska funkcionality. Horkovzdušná trouba využívá systém Multiflow, což je zárukou rovnoměrného pečení. Trouba zaujme také praktickými prvky.

6. smysl a katalýza

Moderní a výkonná elektrická trouba Whirlpool disponuje topným tělesem s maximálním příkonem 3,65 kW. Ohřev trouby je otázkou několika minut, přičemž nechybí ani funkce rychlého předehřevu. Spotřebou se řadí spotřebič do kategorie A+. Vnitřní prostor trouby má 73 litrů a stěny jsou vybaveny katalytickými panely. Díky tomu je údržba trouby mnohem rychlejší a méně namáhavá. K pečení využívá trouba systém Multiflow a výrobce uvádí, že lze péct až tři druhy pokrmů současně právě díky unikátní cirkulaci vzduchu. V zadní části je integrovaný ventilátor. Na něj dává Whirlpool prodlouženou záruku až 5 let.

Whirlpool AKZ9 6230 NB recenze

Unikátní technologii tohoto modelu představuje funkce 6. smysl. Jedná se o automatický pečicí program, během kterého si trouba sama určí teplotu i dobu přípravy. V rámci této funkce máte k dispozici režimy pro přípravu pečeného nebo dušeného masa, pečení chleba, pizza režim, moučníky nebo maxi pečení pro velké porce masa. Opomenout nemůžeme ani funkci grilu nebo udržování tepla. Někoho může potěšit také funkce kynutí. Mezi funkcemi je také časovač, kterým můžete ohraničit dobu přípravy, pokud nepoužíváte automatický režim. V rámci návodu naleznete také individuální nastavení pro přípravu konkrétních typů jídel – odpalované těsto, piškotové těsto, lasagne nebo pečené brambory a mnoho jiného. Zajímavostí je funkce Ready2Cook, díky které nemusíte troubu předehřívat a pokrm můžete rovnou vložit do trouby.

Ekonomická, praktická a designová

Whirlpool se nemusí stydět ani za kvalitu zpracování a rovněž velmi elegantní a povedený design trouby. Ovládání je dotykové a na čelní straně je displej. Co se týká intuitivnosti, některé funkce a kombinace vyžadují zpočátku zručnost a použijte návodu. Z velké části se však jedná o zvyk. Manuál je přehledný a jednotlivá nastavení si lze snadno najít.

Samočistící trouba na pečení Whirlpool AKZ9 6230 NB recenze

Co se týká praktických prvků, pečicí trouba má teleskopicky výsuvný systém. Některým zákazníkům se zdál méně stabilní. Vnitřní prostor je osvětlen halogenovou žárovkou. Tu je během pečení možné vypnout. Při otevření dvířek se zapne. Dvířka mají speciální závěsy SoftClosing a dovírání je tak plynulé. V rámci dodávky dostanete hluboký plech, mělký pečící plech a také grilovací rošt. V případě tohoto modelu není dodávána termosonda.

Zkušenosti s Whirlpool AKZ9 6230 NB

Samočisticí trouba Whirlpool je na našem trhu oblíbeným modelem. Důvodem je nejen dostupná cena, ale také funkcionalita, kterou v dané ceně nabízí. Pro efektivní údržbu je vybaven katalytickými panely. Spotřebitelům se velmi líbí design trouby a bohaté funkce včetně 6. smyslu. Bohatá nabídka automatických programů je také velkým plusem. Ve prospěch pečicí trouby Whrilpool AKZ9 6230 NB je i hodnocení zákazníků v souvislosti s kvalitou pečení. Systém Multiflow funguje efektivně a díky integrovanému ventilátoru je pečení rovnoměrné a výsledek více než uspokojivý. Uživatelé si výsledky horkovzdušného pečení velmi chválí.

Whirlpool se velmi rychle zahřívá a dokonce má i program, který nevyžaduje předehřívání, čímž se šetří energie. Spotřebič patří do energetické třídy A+. Dvířka mají automatické dovírání a trouba má také teleskopický výsuvný systém. Ten někteří zákazníci hodnotili jako méně kvalitní. Dodávána je is příslušenstvím v podobě dvou plechů a grilovacího roštu. Mírná kritika směřovala ke komplikovanějšímu ovládání. Trouba nemá speciální program pro přípravu pokrmů v páře. Tou disponuje například pečicí trouba Gorenje BOSX6747A01BG, která nabízí parní čištění a zadní stěna má také katalytickou vložku.

Recenze a zkušenosti se samočisticí troubou Whirlpool AKZ9 6230 NB
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena a funkcionalita
Katalytický způsob čištění
Elegantní design

Negatíva

Ovládání některých funkcí

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 3 650 W ● Energetická třída: A+ ● Objem trouby: 73 l ● Čištění: katalytické ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ne ● Gril: ano ● Ovládání: displej, dotykové ovládání ● Rozměry (V x Š x H): 59,5 cm x 59,5 cm x 56,4 cm ● Hmotnost: 33 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)