Electrolux EOD5H70X samočistící trouba – recenze

Kvalitní horkovzdušná trouba renomovaného výrobce o objemu 72 litrů. Vestavná pečicí trouba nabízí také samočisticí funkci za pomoci páry. Parní program lze využít i během přípravy pokrmů. Veškerá nastavení realizuje díky otočným regulátorům, dotykovým tlačítkům a přehlednému LED displeji.

Publikované: 02.11.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Electrolux EOD5H70X

Maximální výkon 3 000 W, objem 72 l, parní – AquaClean čištění, ventilátor, parní funkce, gril

Prohlédnout nejlepší nabídku

Electrolux to s párou ví – pečení na výbornou

Kruhové horkovzdušné těleso se spolu s integrovaným ventilátorem starají o dokonalý výsledek při pečení. Příkon trouby je maximálně 3 kW. Vnitřní prostor trouby je vybaven vodícími lištami a teleskopickým výsuvným roštem. Perfektní distribuce tepla umožňuje připravovat v troubě až tři pokrmy současně. Mezi funkcemi jsou standardní režimy, jako spodní ohřev, horní ohřev, ventilátor, horní gril nebo gril s ventilátorem a mnohé jiné. Trouba se velmi rychle zahřívá a uživatelé si samotné pečicí procesy v troubě velmi pochvalují i díky důmyslné cirkulaci vzduchu.

Electrolux EOD5H70X recenze

Specifickou funkci představuje funkce SteamBake. Tento program využívá vodní páru. Vodu stačí nalít do dna trouby a odpařováním během pečení dosáhnete perfektního výsledku. Během této funkce je aktivní i ventilátor. Vlhkost při pečení moučníků nebo pekárenských výrobků velmi výrazně ovlivňuje kvalitu propečení a zároveň podporuje kynutí těsta. Uživatelé v recenzích často chválí výsledek pečení kynutých koláčů nebo samotného chleba.

AquaClean čištění trouby

Povrch interiéru pečicí trouby je z hladkého smaltu pro co nejjednodušší čištění. Pára hraje však při čištěné hlavní roli iv tomto případě. Trouba na pečení má ve výbavě funkci AquaClean. Do dna trouby stačí nalít vodu, troubu zapnout, nastavit teplotu na 90 °C a následně nechat vodu odpařovat po dobu 30 minut. Následně troubu nechte vychladnout a rozpuštěné nečistoty a mastnotu setřete hadříkem. Průběžným používáním tohoto mycího cyklu dokážete troubu udržet přirozeně čistou.

Electrolux EOD5H70X ventilátor

Skleněné dveře mají izolační funkci, přesto je jejich teplota vyšší než u některých konkurenčních modelů. Po dopečení se ventilátor dokáže přičinit o její efektivní ochlazení. Vnitřní prostor má halogenové osvětlení. Ovládání trouby umožňují otočné regulátory a tlačítka. Jeden otočný volič slouží k nastavení teploty a druhý k nastavení režimů pečení. Samostatné tlačítko je určeno pro časovač a funkci páry. Z našeho pohledu je ovládání velmi intuitivní a přehledné. Trouba nemá speciální automatické programy a v praxi příliš nechybí.

Zkušenosti s Electrolux EOD5H70X

Na úvod je třeba poznamenat, že cena trouby je poměrně vysoká, což je snad jediným větším nedostatkem. Trouba Electrolux má řadu pozitivních hodnocení. Zákazníky těší výsledky pečení. Velmi si chválí také pečení za pomoci horkého vzduchu a vodní páry. Lidé oceňují fakt, že pečení chleba, pečiva nebo moučníků je díky této funkci velmi jednoduché a efektivní. Zákazníci chválí také jednoduchost ovládání za pomoci otočných voličů. Trouba je kvalitně zpracována a jedinou výhradu máme k teplejším skleněným dvířkům trouby během pečení.

Součástí příslušenství je rošt, hluboký i mělký plech. Funkce samočištění AquaClean umožňuje snadno a účinně odstranit nečistoty po každém pečení. Její používání je spotřebiteli také velmi oblíbené. Trouba Electrolux má podle mnohých také velmi pěkný design. Pozitivní reference zákazníků jsou důkazem, že parní trouba splňuje požadavky jejích uživatelů. Přestože nemá bohatou nabídku programů ani automatické funkce, individuální nastavení a perfektní technologie jsou zárukou kvalitního výsledku pečení. Parní program během pečení používá také elektrická trouba Gorenje BOSX6747A01BG.

Recenze a zkušenosti se samočisticí troubou Electrolux EOD5H70X
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Praktické parní čištění a pečení v páře
Design a kvalitní zpracování
Jednoduché ovládání

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší teplota skleněných dvířek

Typ: vestavná trouba ● Max. výkon: 3 000 W ● Energetická třída: A ● Objem trouby: 72 l ● Čištění: parní – AquaClean ● Ventilátor: ano ● Parní funkce: ano ● Gril: ano ● Ovládání: displej, tlačítka, otočné regulátory ● Rozměry (V x Š x H): 60 cm x 56 cm x 55 cm ● Hmotnost: 31,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)