Bosch SMV46KX01E vestavná myčka nádobí – recenze

Myčka nádobí Bosch SMV46KX01E pojme až 13 sad nádobí. Využívá technologii ActiveWater, nechybí jí funkce detekce znečištění. Plusem je dávkovací asistent, senzor naplnění a tichý chod myčky. Uvnitř se nacházejí koše VarioFlex, které nabízejí bohatý prostor a vynikající flexibilitu.

Publikované: 01.07.2021
Aktualizované: 26.05.2022

Bosch SMV46KX01E

Světelná LED funkce InfoLight, štědrý vnitřní prostor, technologie ActiveWater, tichý chod, 6 programů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přestože se myčka nádobí Bosch SMV46KX01E řadí do méně úsporné energetické třídy E, patří mezi nejoblíbenější produkty na našem trhu. Myčka je na trhu již několik let a patří mezi nejprodávanější modely vestavných myček nádobí. Díky svým rozměrům pohodlně pojme až 13 sad nádobí. Spotřeba vody při mycím programu Eco 50 je 9,5 litru, ovšem u ostatních programů je spotřeba vody vyšší. Myčka využívá technologii ActiveWater, vybavena je rovněž funkcí detekce znečištění a dokáže tak regulovat dobu mycího cyklu automaticky. Nechybí ani dávkovací asistent či senzor naplnění. Velkým plusem myčky nádobí je řada pozitivních referencí od ostatních spotřebitelů.

Aktivovat lze i funkci ExtraDry, která dopomáhá k sušení nádobí oplachem horkou vodou. Řada spotřebitelů pozitivně hodnotí tichý chod myčky nádobí, což je zásluhou propracovaného bezuhlíkového elektromotoru EcoSilence Drive. Hlučnost je na úrovni 46 dB. Vnitřek myčky je nerezový, méně kvalitně však podle odborných testů i recenzí zákazníků působí plastové části. Levnější plast je cítit i po prvních mycích cyklech. Uvnitř se nacházejí koše VarioFlex, které tradičně nabídnou bohatý prostor a vynikající flexibilitu. Horní koš je výškově nastavitelný. Na příbory je v horní části praktická zásuvka. Na výběr máte až 6 programů s různou délkou a teplotou, kromě nejvýkonnějšího (intenzivního), který myje při teplotě 70 °C, si oblíbíte i hodinový 65stupňový program nebo rychlý oplach. Často využívaným je automatický program, jehož délka je však někdy přehnaná.

Specifikem je také program určený k mytí jemného skla. Myčce Bosch SMV46KX01E nechybí ani program HygienaPlus, který má při teplotě 70 °C antibakteriální efekt. Pro údržbu myčky nádobí můžete využít i mycí program péče o myčku. Z hlediska bezpečnosti je myčka chráněna bezpečnostním ventilem AquaStop. O tom, zda myčka ještě myje, vás informuje bodové osvětlení InfoLight promítané na podlahu. Jinak je na ovládacím panelu k dispozici také 7segmentový digitální displej, který zobrazuje zbývající čas nebo nedostatek soli. Myčka má i výrazný akustický signál ukončení programu. Povinností je dnes i funkce odloženého startu. Myčka nedisponuje žádnými smart funkcemi, takže na telefon vám nezavolá. Hmotnost spotřebiče je 44 kg a zepředu má výškově nastavitelné nožičky.

Bosch SMV46KX01E recenze

Vestavná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E

Myčka nádobí Bosch SMV46KX01E recenze

Bosch SMV46KX01E koš VarioFlex na talíře

Bosch SMV46KX01E koš VarioFlex na sklenice

Vestavná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E recenze

Bosch SMV46KX01E rozměry

Bosch SMV46KX01E ovládání

Bosch SMV46KX01E LED světlo InfoLight

Bosch SMV46KX01E energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pozitivní reference spotřebitelů
Tichý chod
Výsledná kvalita mytí

Negatíva

Nemá automatické otevírání dveří
Energetická třída E
Méně kvalitní plasty

Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 13 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 46 dB ● Odložený start: ano ● Dětská pojistka: ne ● Smart funkce: ne


Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)