Crosley Voyager gramofon – recenze

DJ gramofon Crosley Voyager v kufříkovém stylu zpracování zařízení má široký výběr z hlediska barvy vnějších komponentů, a tedy samotného kufříkového obalu. Pokud hledáte něco neutrálnějšího, můžete si vybírat z klasických barev, jako černá, bílá, béžová, šedá či hnědá, přičemž jsou však k dispozici i trochu odvážnější varianty v modrém, růžovém, červeném, zeleném nebo fialovém provedení. Je však třeba si všímat jistých odchylek ve smyslu pořizovací ceny gramofonu.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Crosley Voyager

DJ gramofon s řemínkovým pohonem, rovné ramínko, rychlosti otáček 33 / 45 / 78 ot./min., manuální ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Bez USB připojení, ale s mnoha vymoženostmi díky bluetooth připojení

Gramofon Crosley Voyager svým elegantním vintage stylem zapadne do jakéhokoli prostoru, přičemž mu díky kufříkovému designu nechybí na kompaktnosti přihrávající snadné manipulaci se zařízením. Fakt, že jde o přístroj nepodporující připojení USB či přehrávání CD nosičů, však dorovnává dispozice vestavěného bluetooth přijímače. Rozhraní bluetooth umožňuje připojení telefonu, tabletu či notebooku a následné přehrávání hudby prostřednictvím těchto zařízení. Přístroj má také 3,5mm Jack vstup vhodný pro drátová sluchátka.

Crosley Voyager recenze

Klasické manuální ovládání ak tomu dva stereo reproduktory

Na rozdíl od modelů jako Audio Technica AT-LP120xUSBPioneer PLX-500 je vintage gramofon Crosley Voyager poháněn na řemínkovém principu. Přístroj funguje na bázi čistě manuálního ovládání, takže jehlu připevněnou na přenosce rovného ramínka musí uživatel položit na vybranou vinylovou desku svépomocí. Hlasnou reprodukci zvuku mají na starosti dva vestavěné širokopásmové stereo reproduktory, které však uspokojí jen méně náročné posluchače, kteří si nepotrpí na extrémně vysokou kvalitu produkovaného zvuku.

Zkušenosti s Crosley Voyager

Gramofonový model Crosley Voyager nabízí vynikající zážitek z obsluhy klasicky vypadajícího a na tradičním principu fungujícího hudebního přehrávače, avšak z hlediska produkovaného zvuku a jeho kvalitativních vlastností jde spíše o zařízení vhodné pro běžné posluchače a milovníky vinylových desek. Nejlepší je, pokud si jej pořídí vlastník starších desek, protože ty nové z nějakého důvodu nechce zařízení přehrávat. I přes tyto negativní aspekty jde o velmi praktický přístroj se snadno přenosnou konstrukcí, sympatickým designem a výhodným bonusem v podobě bluetooth přijímače.

Recenze a zkušenosti s gramofonem Crosley Voyager
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Lehký a přenosný
Vypadá a působí dražší
Zvuk je dostačující pro nenáročné uživatele

Negatíva

Nové desky nepřehraje
Nižší kvalita zvuku i zpracování

Typ gramofonu: DJ gramofon ● Druh pohonu: řemínkový ● Ramínko (tvar): rovné ● Rychlosti otáček: 33 / 45 / 78 ot./min. ● Ovládání: manuální ● Napojení jiných zařízení: ano ● USB: ne ● Bluetooth: ano ● Protiprachový kryt: ne (pouze přenosný kufřík) ● Barevné provedení: černé, bílé, béžové, fialové, hnědé, modré, růžové, šedé, zelené a červené ● Rozměry: 330 x 185 x 295 mm ● Hmotnost: 2,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)