Audio Technica AT-LP120xUSB gramofon – recenze

Trojici DJ gramofonů v rámci našeho testu (Crosley Voyager a Pioneer PLX-500) završuje model z dílny japonského výrobce Audio Technica, který je na trhu k dispozici ve dvou neutrálních, ale luxusně působících barevných provedeních. Třeba si však uvědomit, že černý gramofon je dražší než totožný model ve stříbrném provedení.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 31.10.2023
Obsah článku:

Audio Technica AT-LP120xUSB

DJ gramofon s přímým pohonem, ramínko ve tvaru „S“, rychlosti otáček 33 / 45 / 78 ot./min., manuální ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jelikož se jedná o gramofon primárně určený k „dýdžejování“, přísluší mu i náležité funkce a vlastnosti, které dokáží nejlépe zúročit právě uživatelé pohybující se v hudební branži.

Profesionální DJ gramofon, ale existuje i lepší

Velkou výhodou je USB konektor, který má gramofon Audio Technica k dispozici, díky čemuž nejenže umožňuje uživatelům připojení rozličných zařízení k samotnému gramofonu, ale také otevírá prostor pro převádění záznamů do digitálních formátů a jejich další úpravu. Při této příležitosti je třeba zmínit také model totožného výrobce a řady, avšak s bonusovým bluetooth přijímačem, gramofon Audio Technica AT-LP120xBT-USB. Ten je z hlediska ceny o něco dražší, ale odůvodnění o několik stovek korun vyšší pořizovací ceny pramení právě v podpoře rozhraní bluetooth, což ze zmíněného zařízení dělá opravdu profesionální a všestranný DJ gramofon.

Audio Technica AT-LP120xUSB recenze

Špičkové zařízení jako stvořené pro DJe

Ze základních parametrů, které přísluší většině DJ gramofonů, je třeba zmínit přímý pohon a dokonale vyvážené ramínko prvotřídní kvality ve tvaru „S“. Gramofon také disponuje hliníkovým otočným talířem s přilnavým povrchem, na který je velmi snadné přesně umístit vinylovou desku, a tím pádem s ní i dále manipulovat. Zpřístupněna je i možnost regulace rychlosti otáček a samotného přehrávání hudby, přičemž přirozeně gramofon disponuje manuálním ovládáním a funkcí obousměrného chodu desky, což umožňuje DJi provádět skrečování (pohyb desky na otočném talíři do jedné i druhé strany bezpečným způsobem).

Zkušenosti s Audio Technica AT-LP120xUSB

Gramofon Audio Technica přináší velké množství výhod v podobě kvalitního zvuku, masivního zpracování odolného proti poškození vlivem časté manipulace, odnímatelného akrylového krytu proti prachu, pevného talíře a vypínatelného předzesilovače. Přesto však existují jistá negativa, pro která se nezasloužil o přívlastek Vítěz testu. Mezi ty patří například fakt, že se jedná o zcela manuálně ovládané zařízení, které je třeba pozorně sledovat před ukončením desky, aby nedošlo k nežádoucímu poškození jehly či samotné přehrávané desky. Za zmínku také stojí nevýhoda v podobě delšího času, který vyžaduje nastavení gramofonu. Přestože se v DJ gramofonu Audio Technica popřekávaly mnohé slabé i silné stránky, stále ještě lze konstatovat, že z hlediska poměru ceny a kvality jde o opravdu top gramofon nabízený na našem trhu.

Recenze a zkušenosti s gramofonem Audio Technica AT-LP120xUSB
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Profesionální gramofon
Kvalitní zvuk
Odnímatelný akrylový kryt proti prachu

Negatíva

Manuální ovládání
Předzesilovač by mohl být lepší
Nastavení vyžaduje více času

Typ gramofonu: DJ gramofon ● Druh pohonu: přímý ● Ramínko (tvar): tvar „S“ ● Rychlosti otáček: 33 / 45 / 78 ot./min. ● Ovládání: manuální ● Napojení jiných zařízení: ano ● USB: ano ● Bluetooth: ne ● Protiprachový kryt: ano ● Barevné provedení: černé a stříbrné ● Rozměry: 452 x 352 x 142 mm ● Hmotnost: 8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)