Victrola VSC-580BT gramofon – recenze

Gramofón tradičného vzhľadu s kufríkovým obalom je vhodným zariadením pre milovníkov vintage štýlu, ktorí sú však naklonení k moderným technológiám. Tento hudobný prehrávač totiž obsahuje Bluetooth prijímač, vďaka ktorému je naň možné sa pripojiť rozličnými zariadeniami a následne tak prehrávať hudbu aj bez použitia typických vinylových platní.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 31.10.2023
Obsah článku:

Victrola VSC-580BT

Hi-Fi gramofón s remienkovým pohonom, rovné ramienko, rýchlosti otáčok 33/45/78 ot./min., poloautomatické ovládanie

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hi-Fi gramofon Victrola upoutá pozornost již hned na první pohled svým designem připomínajícím klasické gramofony kufříkového charakteru. Z tohoto hlediska se přibližuje modelu Crosley Voyager. Tento způsob provedení dodává zařízení nejen na šmrnci, ale také na praktičnosti, protože jeho přenos z jednoho místa na druhé je tímto způsobem mnohem jednodušší. Na druhé straně je nevýhodou fakt, že gramofon nedisponuje průhledným krytem proti prachu, který by jej chránil před nečistotami v době přehrávání desek.

Možné připojení různých zařízení díky Bluetooth rozhraní

Jak jsme již výše zmínili, jde o klasicky vypadající gramofon, který je obohacen o moderní technologii v podobě bluetooth přijímače, přičemž se na něj lze připojit s jakýmkoli zařízením podporujícím toto rozhraní, a to až z dálky 10 metrů. I v tomto aspektu se shoduje s dalším modelem v našem testu, DJ gramofonem Crosley Voyager. Velkou výhodou je, že v případě aparátu nepodporujícího bluetooth rozhraní může uživatel využít 3,5mm Jack konektor. Na rozdíl od gramofonů Pioneer PLX-500 a již jmenovaného Crosley Voyager však Victrola bohužel nedisponuje USB vstupem.

Victrola VSC-580BT recenze

Nižší životnost součástek, ale s autentickým zážitkem

Nízká pořizovací cena se výrazným způsobem odráží na kvalitě zpracování. Jmenovitě na pohonu, který je řemínkový (jako i v případě gramofonu Denon DP-400). Takový způsob náhonu si z hlediska životnosti a dlouhodobé funkčnosti zasluhuje negativní přívlastek, protože je velmi pravděpodobné, že bude konkrétní součástka vyžadovat častou výměnu. To ovšem závisí na frekvenci používání gramofonu. Zařízení také disponuje rovným ramínkem. Pro tvar konkrétního komponentu je sice příznačná možnost přehrávání starších a obehranějších desek, ale z hlediska kvality produkovaného zvuku se opět projevuje vliv nízké cenové hladiny, ke které gramofon Victrola přísluší. Pro běžné a zejména nenáročné uživatele může být velkým plusem poloautomatické ovládání, které zjednodušuje nastavení zařízení, ale také dopřeje autentický zážitek z obsluhy přehrávače vinylových desek.

Zkušenosti s Victrola VSC-580BT

Z hlediska poměru ceny a kvality je zařízení hodné koupě, ale i to jen v případě, že jde o méně náročné uživatele, kteří si nepotrpí na produkci zvuku na vysoké úrovni. Aspekt poloautomatického ovládání také není tak růžový, jak se může na první pohled zdát. Gramofon sice disponuje možností automatického startu a autostopu, ale zatímco autostart roztočí desku okamžitě, autostop po skončení desky nezvedne přenosku z desky, což může způsobit možné škrábance na přehrávané desce a opotřebování samotné jehly, která přichází z nosiči do přímého kontaktu. Ovšem v tom asi tkví „kouzlo“ poloautomatického ovládání. Vzhledem k nízké ceně je velkým plusem široký výběr otáčkových rychlostí, ale na druhé straně máme negativum v podobě integrovaného předzesilovače, který evidentně preferuje výšky před zdůrazněním basů.

Gramofon Victrola VSC-580BT

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Praktický
Poměr ceny a kvality
Výstup pro sluchátka

Negatíva

Špatné basy
Přenoska se nezvedne automaticky po skončení desky

Typ gramofonu: Hi-Fi gramofon ● Druh pohonu: řemínkový ● Ramínko (tvar): rovné ● Rychlosti otáček: 33 / 45 / 78 ot./min. ● Ovládání: poloautomatické ● Napojení jiných zařízení: ano ● USB: ne ● Bluetooth: ano (dosah 10 m) ● Protiprachový kryt: ne (pouze přenosný kufřík) ● Barevné provedení: černé ● Rozměry: 353 x 256 x 127 mm ● Hmotnost: 2,85 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)