Denon DP-400 gramofon – recenze

Gramofon Denon se sympatickým a sofistikovaným designem funguje na principu řemínkového pohonu, který však dokonale vyvažuje stabilní ramínko ve tvaru „S“. I přes na první pohled menší rozměry dokáže toto zařízení vyprodukovat opravdu velkolepý zvuk, který potěší nejednoho uživatele. Stabilní konstrukce eliminuje nežádoucí vlivy externích vibrací, čímž podmiňuje vznik opravdu kvalitního zvuku.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Denon DP-400

Hi-Fi gramofon s řemínkovým pohonem, ramínko ve tvaru „S“, rychlosti otáček 33 / 45 / 78 ot./min., poloautomatické ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sofistikovaně působící Hi-Fi gramofon Denon poskytuje uživatelům výběr ze dvou barevných provedení, mezi nimiž však dochází k mírné cenové odchylce. To nemění nic na tom, že se jedná o designově velmi sympatické kousky, které zapadnou do nejedné moderní domácnosti. I přes své menší hmotnostní rozměry nacházející se někde na rozmezí modelů Crosley Voyager a Audio Technica AT-LP120xUSB, dokáže okouzlit velkolepým zvukem a stabilní konstrukcí eliminující jakékoli vlivy vnějších vibrací.

Poloautomatické ovládání a automatizovaný snímač rychlosti

Řemínkový pohon s nižší životností komponentů ho sice posouvá na nižší příčky z hlediska kvality provedení, ale rameno zahnuté do tvaru „S“ přihrává kvalitě zvuku, kterou zařízení produkuje. Bonusem je integrovaný zesilovač vytvářející úžasný zvukový prostor, přičemž o přesnou reprodukci zvuku se stará automatický snímač rychlosti. Z hlediska ovládání jde o poloautomatické zařízení. To znamená, že v určitých momentech funguje gramofon čistě na automatizovaném principu. V případě gramofonu Denon jde o automatické zvednutí ramínka a zastavení otáčení po dohrání vinylové desky.

Denon DP-400 recenze

Vícefunkční protiprachový kryt

Velkou výhodou gramofonů, které jsou velmi citlivé na ty nejmenší částečky nečistot, je kryt proti prachu obsažený v balení zařízení. Nedisponuje jím však každý gramofon nabízený na našem trhu. No gramofon Denon, stejně jako produkty Audio Technica AT-LP120xUSBTechnics SL-1500CEG či vítěz testu Pioneer PLX-500, obsahuje tento parádní bonus. Kryt má v tomto případě dvě různá využití. Jednak jako odnímatelná ochrana proti nečistotám, jednak jako stojan na obal přehrávané vinylové desky. I přesto, že Hi-Fi gramofon Denon nepodporuje rozhraní Bluetooth, a navíc nedisponuje ani USB vstupem, lze jej spárovat s velkým množstvím různých zařízení. Avšak ty musí splňovat požadavek v podobě příslušnosti k audio aparátům z řady Denon Design.

Zkušenosti s Denon DP-400

Přestože je gramofon Denon vyhlášen čistým a kultivovaným zvukem, kvalitní konstrukcí, jednoduchým ovládáním a rychlou montáží, existují i jisté negativní aspekty tohoto zařízení. V první řadě jde o zmiňovaný protiprachový kryt. Ten má sice dvojí využitelnost, ale jeho primární funkce v podobě ochrany proti prachu není vykonávána tak efektivně jako by uživatel čekal. Jedná se totiž o moderně působící, do designu zapadající neprůhledný kryt, který nepokrývá celou plochu gramofonu a nelze jej využít v průběhu přehrávání desky, protože v momentě, kdy zaujme svou původní polohu, pokryje otočný gramofonový talíř, čímž znemožní jakékoli přehrávání desky. Další nevýhodou je integrovaný předzesilovač, který však za mnoho nestojí a naštěstí jej lze vypnout. Vzhledem k ceně jde stále o velmi kvalitní a funkční zařízení, které zapadne do nejedné domácnosti.

Recenze a zkušenosti s gramofonem Denon DP-400
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Snadná výměna komponentů
Kvalitní zařízení za dobrou cenu
Krásný zvuk

Negatíva

Nepraktický kryt proti prachu
Špatný vestavěný předzesilovač

Typ gramofonu: Hi-Fi gramofon ● Druh pohonu: řemínkový ● Ramínko (tvar): tvar „S“ ● Rychlosti otáček: 33 / 45 / 78 ot./min. ● Ovládání: poloautomatické ● Napojení jiných zařízení: ano (v rámci audiosystému) ● USB: ne ● Bluetooth: ne ● Protiprachový kryt: ano ● Barevné provedení: černé a bílé ● Rozměry: 132 x 414 x 342 mm ● Hmotnost: 5,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(74.4%)