Pioneer PLX-500 gramofon – recenze

DJ gramofon Pioneer disponuje přímým pohonem a USB vstupem, který z něj činí nejen vhodné zařízení pro „dýdžejování“, ale také pro domácí přehrávání oblíbených desek. Jeho robustní konstrukce brání jakýmkoli externím vibracím, čímž vzniká velmi čistý přenos zvuku. Kvalitě produkovaného zvuku také přispívá stabilní zahnutí ramínka ve tvaru „S“.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 31.10.2023
Obsah článku:

Pioneer PLX-500

DJ gramofon s přímým pohonem, ramínko ve tvaru „S“, rychlosti otáček 33 / 45 / 78 ot./min., manuální ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

DJ gramofon Pioneer je samozřejmě vhodný pro účely domácího přehrávání desek, ale z funkčního hlediska je primárně stvořený spíše pro lidi vykonávající tzv. dýdžejování. I z tohoto důvodu je umožněno propojení s DJ pulty určenými pro mixování hudby a ovládání digitálních skladeb. Na této funkci má největší zásluhu USB vstup. Díky tomuto konektoru může uživatel vytvářet digitalizované záznamy přehrávaných desek.

Vysoký točivý moment a bohaté příslušenství

Gramofon Pioneer disponuje přímým pohonem s vysokým točivým momentem, který dopřeje dokonalý rozběh na rychlost 33 otáček za minutu během jedné vteřiny. Na výběr jsou tři možné rychlosti přehrávání (33 / 45 / 78 ot./min.) jako u všech modelů našeho testu. Co potěší některé uživatele, je rozhodně adaptér pro EP desky se širším výřezem, který je součástí balení. V něm najdete také podložku na gramofonový kryt či protiprachový kryt pro ochranu gramofonu před nežádoucími nečistotami. Někoho může odrazovat manuální způsob ovládání zařízení, ale vzhledem k tomu, že je primárně určeno pro DJe, automatické ovládání nepřichází logicky v úvahu.

Pioneer PLX-500 recenze

Robustná konštrukcia s čistým produkovaným zvukom

Svými robustními rozměry mírně převyšuje pro náročné uživatele určený model Technics SL-1500CEG, ale tento konstrukční parametr je podstatnou pomocí v eliminaci nežádoucích vibrací během přehrávání desek, čímž uživatel dosahuje velmi čistého zvukového přenosu. Odolnost gramofonu Pioneer však tkví i v hliníkovém talíři o průměru 332 milimetrů. Z hlediska designu lze volit ze dvou barevných provedení, přičemž obě působí velmi elegantně, takže výběr záleží na preferenci samotného uživatele. Ovšem rozdíly mezi dvěma nabízenými barvami lze badat i z aspektu ceny.

Zkušenosti s Pioneer PLX-500

Odborníci na DJ gramofony model Pioneer považují za jakousi vhodnou vstupní bránu do světa jmenovaného druhu gramofonů. Adekvátní je spíše pro méně náročné uživatele, ale svým všestranným využitím okouzlí nejednoho náročnějšího posluchače. Velkou výhodou je možnost digitalizace desek, což umožňuje výše zmíněné USB připojení. Za rozumnou cenu lze získat nejen kvalitní provedení, ale i čistý zvuk, intuitivní manuální ovládání, na pohled elegantně vypadající přístroj, široké možnosti nastavení zařízení a k tomu všemu ještě i kryt proti prachovým částicím.

Recenze a zkušenosti s gramofonem Pioneer PLX-500
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita za rozumnou cenu
Všestranně použitelný
USB vstup

Negatíva

Větší rozměry

Typ gramofonu: DJ gramofon ● Druh pohonu: přímý ● Ramínko (tvar): tvar „S“ ● Rychlosti otáček: 33 / 45 / 78 ot./min. ● Ovládání: manuální ● Napojení jiných zařízení: ano ● USB: ano ● Bluetooth: ne ● Protiprachový kryt: ano ● Barevné provedení: černé a bílé ● Rozměry: 450 x 159 x 368 mm ● Hmotnost: 10,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)