Dell Inspiron 16 Plus 7610 notebook – recenze

Kancelářský notebook s potenciálem pro hráče. Zařízení je vybaveno procesorem 11. generace Intel Core i7 11800H Tiger Lake s osmi jádry a maximální boost frekvencí 4,6 GHz. Grafický výkon je zaručen díky dedikované grafice nVidia GeForce RTX 3060. O chlazení se starají dva ventilátory. Reakce systému jsou rychlé i díky 16GB operační paměti RAM. Úložiště má 1 000 GB (SSD).

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Dell Inspiron 16 Plus 7610

Procesor Intel Core i7 11800H Tiger Lake, 8 jader, 16GB RAM, 1 000GB SSD, operační systém Windows 11 Home, numerická klávesnice, integrovaná webkamera, výdrž 5 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonný notebook v kanceláři nebo na herním stole, tím může být model série Inspiron od výrobce Dell. Vybaven je moderními technologiemi, základem je procesor 11. generace Intel Core i7 a také výkonný grafický čipset. Potěší velkou kapacitou disku a v našem testu se nachází i díky kvalitnímu provedení.

Nenápadný kancelářský „makač“

Základem počítače je špičkový procesor, v tomto případě je to Intel Core i7 11800H Tiger Lake. Jedenáctá generace procesorů Intel má skvělou pověst a i7 je v tomto notebooku rozhodně silnou stránkou. To platí i o grafickém výkonu notebooku. Disponuje dedikovanou grafickou kartou nVidia GeForce RTX 3060, která zvládne náročnější grafické operace. A řeč není jen o hrách, ale také programech ke stříhání. K tomu je třeba si domyslet kvalitní displej s 3K rozlišením. Nešlo by to ani bez dostatečné operační paměti, ta má 16 GB. Systém je skvěle vyladěný a výhodou je to, že ho výrobce dodává s předinstalovaným operačním systémem Windows 11 Home. Notebook má skvěle vyladěný systém. Nepřehřívá se a základní frekvence procesoru je 2,3 GHz. Osmijádrový procesor pracuje v kombinaci s RAM i grafikou velmi pohotově. Notebook je vybaven také čtečkou otisků prstů přímo na jednom z tlačítek.

Dell Inspiron 16 Plus 7610 recenze

Úložiště je na SSD disku a k dispozici máte až 1 000 GB. Klávesnice i s numerickou částí má podsvícení, což je rovněž praktickým prvkem. Konektivita je velmi dobrá, zařízení můžete nabíjet dokonce i pomocí USB-C kabelu. Kromě toho jsou k dispozici dvě USB 3.2 a grafický výstup HDMI. Samozřejmostí je podpora WiFi a bluetoothChybí optická CD/DVD mechanika a LAN vstup pro ethernetový kabel.

Displej pozitivně překvapil

Velmi pozitivně je spotřebiteli hodnocen samotný 16palcový displej notebooku. Ten má nestandardní poměr stran, a sice 16 : 10. VA panel má 60 Hz, avšak rozlišení displeje je 3 072 × 1 920 px a velkou výhodou jsou i tenké rámečky obrazovky. V horní části je přitom integrovaná webkamera s rozlišením 720 px. Displej má matnou úpravu, což eliminuje odlesky na slunci. Kapacita baterie činí 86 Wh, nabíjecí příkon 130 W. Průměrná výdrž se pohybuje kolem pěti hodin.

Tělo notebooku je zpracované kvalitně. Hmotnost činí 2,15 kg. Dobře řešené je i překlopení pantů, aby nedošlo k jejich zalomení. O chlazení se starají dva ventilátory a tři tepelné trubice, které odvádějí teplo ven skrze větrací mřížky. Ventilátory jsou poměrně tiché, avšak v počátcích vyšší zátěže jsou slyšet více. Vysoký výkon a bezproblémový chod tak garantuje i konstantní regulace teploty komponentů.

Zkušenosti s Dell Inspiron 16 Plus 7610

Reference zákazníků jsou vysloveně pozitivní. Nejčastěji si pochvalují právě výkon a výborně vyladěný systém spolu s operačním systémem Windows 11, který je dodáván společně s notebookem. Velmi dobře reaguje čtečka otisků prstů. Zklamáním je jen absence LAN portu. Grafický výkon je více než dostačující pro hráče i ke kancelářským pracím. V tomto směru rozhodně nezaostává. S notebookem bez problémů zvládnete nejen náročnější hry, ale v kanceláři se dostanete k programování, modelování i simulaci. Dedikovaná grafika i výkonný procesor si s těmito úkoly hravě poradí.

Notebook Dell Inspiron 16 Plus 7610

Silnou stránkou, kterou spotřebitelé vnímají, je kvalitní displej s 3K rozlišením a tenkými rámečky. Dostatečnou kapacitu má 1 000GB SSD disk. Dílenské zpracování je na solidní úrovni. V praxi se notebook nepřehřívá. Dva ventilátory nejsou ani při vyšší zátěži enormně hlučné. Výhodou notebooku je také přítomnost numerické klávesnice, ta je navíc podsvícená, takže s notebookem můžete pracovat i potmě.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní grafika i procesor
Kvalitní displej a tenké rámečky
Materiály a zpracování

Negatíva

Bez LAN vstupu

Velikost displeje: 16″, VA, 60 Hz ● Rozlišení: 3 072 × 1 920 px ● Operační systém: Windows 11 Home ● Procesor: Intel Core i7 11800H Tiger Lake ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,6 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 3060 ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,15 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)