Dell Vostro 15 5510 notebook – recenze

V našem výběru se nachází i tento cenově výhodný kancelářský notebook Dell Vostro 15, který z hlediska poměru ceny a kvality nabídne solidní parametry. V první řadě je vybaven kvalitním procesorem Intel Core i5 11. generace Tiger Lake, grafická karta je dedikovaná a nechybí ani rychlé SSD úložiště.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Dell Vostro 15 5510

Procesor Intel Core i5 11300 Tiger Lake, 4 jádra, 8GB RAM, 256GB SSD, operační systém Windows 10 Pro, numerická klávesnice, integrovaná webkamera, výdrž 6 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do kanceláře je tento notebook jako stvořený, a to už na první pohled. Notebooky Dell reprezentuje výdrž i odolnost, a přestože jde o dražší značku, tento model je důkazem optimálního poměru ceny a výkonuNemějte však herní ambice. Procesor Intel Core i5 11300H z 11. generace společnosti Intel je vynikajícím „pracantem“, který si v kanceláři poradí se vším, co potřebujete, včetně náročnějších aplikací či programů. Grafická karta nVidia GeForce MX450 je dedikovaná, ale nejde o to nejvýkonnější na trhu, proto graficky náročnější hry budete muset hrát spíše na menších detailech. Toto však není primární účel notebooku Dell Vostro 15 5510.

Rychlé nabíjení

Kapacita úložiště je 256 GB a k dispozici je rychlé SSD úložiště. Důležitým komponentem je operační paměť, bez které by to nešlo. V základu má 8 GB, ale celkově máte k dispozici dva sloty, takže lze kapacitu RAM navýšit. Notebook je vybaven operačním systémem Windows 10 Pro, kompatibilní je i s novějším Windows 11. Kapacita baterie je menší, a sice 54 Wh, nejde však o žádný problém, neboť notebook pracuje velmi úsporně. Přirozeně záleží i na tom, k čemu ho budete využívat. Průměrná výdrž se pohybuje kolem šesti hodin a potěší rychlé nabíjení ExpressCharge. Notebook je bez optické mechaniky.

Dell Vostro 15 5510 recenze

Hezký obraz – hlučnější chlazení

Pozitivní je také kvalita displeje s VA panelem a antireflexní úpravou. Rozlišení 1 920 × 1 080 px dokáže reprodukovat pěkný obraz ve full HD kvalitě. Displej má také velmi tenké rámečky, což vzhledu dodává velmi dobrý rozměr. V horní části nechybí integrovaná webkamera s rozlišením 720 px. Notebook s čtečkou otisků prstů má i podsvícenou klávesnici s numerickou částí. Nezaostává ani konektivita. Přítomen je USB-C vstup, dvě USB 3.2, LAN vstup, 3,5mm jack a také čtečka paměťových karet. Samozřejmostí je bezdrátové připojení bluetooth a WiFi modul.

Ze samotných vlastností zmíníme také kvalitní zpracování šasi, které kombinuje kov a plast. Notebook má kvalitní výklopné panty, které působí velmi odolně. Notebook je poměrně tichý, ale při větší zátěži je třeba počítat s hlučnějším chlazením. Zárukou toho, že se nebude přehřívat, jsou dva ventilátory.

Zkušenosti s Dell Vostro 15 5510

Kancelářský notebook s dostatečným výkonem je mezi spotřebiteli velmi žádaným zbožím. Řada levných modelů splní účel, avšak rychlost systému je podprůměrná. Dell Vostro 15 5510 je příkladem skvělého poměru ceny a výkonu. Právě rychlost systému spotřebitelé chválí. Jedná se o zásluhu procesoru Intel Core i5 11300H s maximální boost frekvencí 4,4 GHz. Grafická karta je dedikovaná a pro dané účely více než dostačující, ačkoli nVidia GeForce MX450 nepatří v benchmarcích mezi to nejvýkonnější. Menší nevýhodou jsou hlučnější ventilátory, na které v recenzích upozornili i zákazníci.

Notebook Dell Vostro 15 5510

Celkový dojem z tohoto modelu je však pozitivní. Uživatelé dobře hodnotí i kvalitu zpracování. Tělo notebooku je z kovu a plastu, což zvyšuje jeho odolnost. Pozitivním prvkem je také rychlé nabíjení a celkově solidní výdrž baterie kolem pěti až šesti hodin. Notebook není určený přímo pro hráče, nicméně při nižších nárocích rozjedete většinu her. Displej s full HD rozlišením je i u spotřebitelů vnímán pozitivně. Má tenké rámečky a v horní části je integrovaná webkamera. Nechybí ani zabezpečení za pomoci čtečky otisků prstů.

Recenze a zkušenosti s notebookem Dell Vostro 15 5510
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní zpracování šasi
Poměr ceny a výkonu
Čtečka otisků prstů

Negatíva

Hlučnější chlazení při zátěži
Bez optické mechaniky

Velikost displeje: 15,6″, VA, 60 Hz ● Rozlišení: full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Core i5 11300H Tiger Lake ● Počet jader: 4 ● Max. frekvence procesoru: 4,4 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce MX450 ● Úložiště: 256 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,70 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.6%)