Electrolux EC41-2SW bezsáčkový vysavač – recenze

Praktičnost dalšího z řadu bezsáčkových vysavačů značky Electrolux tkví ve vhodnosti využití pro čištění různých typů podlah. K této charakteristice přispívají zejména dostupné nástavce, které spotřebitel získává v ceně produktu pohybující se na rozmezí nízké a střední cenové hladiny. Mezi toto příslušenství patří například hubice na tvrdé podlahy, štěrbinová hubice či kartáč na vyčištění čalouněného nábytku.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 24.10.2023
Obsah článku:

Electrolux EC41-2SW

Příkon 700 W, sací výkon 210 W, EPA E12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,8litrový objem prachové nádoby, hlučnost 80 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoký výkon a efektivní filtrace

V souvislosti s filtračním systémem se vyplatí zmínit přítomnost čtyřstupňové filtrace, jejíž součástí je i účinný a omyvatelný filtr EPA třídy E12. Tento typ filtru je asi ve společnosti Electrolux považován za ověřený kousek, neboť se nachází také v bezsáčkovém vysavači totožné značky Electrolux EL61C3DB. I ten přispívá ke zefektivnění vysávání, a tedy zvyšuje účinnost a zároveň snižuje energetickou spotřebu vysavače. Hladina regulovatelného sacího výkonu (210 wattů) se v případě tohoto modelu nachází přesně ve středu mezi hodnotami shodného parametru bezsáčkových vysavačů Electrolux EL61C3DB a Sencor SVC 511TQ.

Electrolux EC41-2SW recenze

Hlučnější vysavač s nedostatečným přívodním kabelem

Ze všech modelů nacházejících se v našem testu je na základě uvedených informací nejhlučnějším. Hodnota 80 decibelů je podstatně vyšší ve srovnání s optimální hladinou akustického výkonu bezsáčkových vysavačů. Co se týče délky přívodní šňůry a s ním související hodnoty akčního rádiusu, jedná se o velmi podobné, přímo téměř shodné technické parametry jako v případě Sencor SVC 511TQ, což nezklame, ale ani nepotěší. Nadprůměrný objem prachové nádoby zajistí, že ji nebudete muset tak často vysypat, a tedy jediné, co budete muset řešit, je potenciální odpojování přívodního kabelu z jedné zásuvky a jeho následné zapojování do druhé během procesu vysávání.

Zkušenosti s Electrolux EC41-2SW

Navzdory výše uvedené hodnotě hlučnosti někteří spotřebitelé považují bezsáčkový vysavač Electrolux za tichý. V případě tohoto parametru však mnohé závisí na preferencích a úhlu pohledu jednotlivých spotřebitelů. Poměr ceny a kvality je u tohoto modelu více než uspokojivý, což lze připsat úžasnému nápadu s dlouhou teleskopickou trubicí, ale i vynikající intenzitě vysávání, velikosti prachové nádoby či lehkosti, kterou vysavač doslova klouže po podlaze. Pěnový filtr se sice zvykne zanášet drobnými částečkami nečistot, avšak lze jej ručně umýt, což tento problém hned odstraní. Oproti všem výše vyjmenovaným pozitivním aspektům, ke kterým přidáme ještě snadnou manipulaci, krásný design a kompaktní rozměry, se staví negativa v podobě kratšího přívodního kabelu a křehkého držáku na trubici v zadní části vysavače. Ani ty však v tomto „boji“ neobstojí.

Recenze a zkušenosti s bezsáčkovým vysavačem Electrolux EC41-2SW
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velmi dobře vysává koberce
Regulace sacího výkonu
Postačující pro běžnou domácnost

Negatíva

Kratší přívodní kabel
Křehkost držáku na trubici vzadu na vysavači

Příkon: 700 W ● Sací výkon: 210 W ● Filtr: EPA E12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 5 m ● Akční rádius: 7 m ● Objem prachové nádoby: 1,8 l ● Hlučnost: 80 dB ● Hmotnost: 4,5 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice ● Barevné provedení: bílé s černými prvky (k dispozici také červená, modrá a šedá variace) ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)