Kärcher VC 3 bezsáčkový vysavač – recenze

Kompaktní rozměry a spratnost činí z bezsáčkového vysavače Kärcher úžasného pomocníka i do domácností s menšími rozměry. Snadná manipulace se spotřebičem je z tohoto aspektu významným bonusem, který potěší nejednoho spotřebitele unaveného z neustálého vláčení těžkých vysavačů po domácnosti v průběhu vysávání.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 16.07.2024
Obsah článku:

Kärcher VC 3

Příkon 700 W, sací výkon 140 W, HEPA H12 filtr, plastová, teleskopická trubice, 0,9-litrový objem prachové nádoby, hlučnost 76 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pouze základní výbava

Co rozhodně zájemce o tento model nepotěší, je fakt, že disponuje pouze základním příslušenstvím v podobě štětce na nábytek, který doplňují ještě hubice na štěrbiny a parkety, přičemž zbylou výbavu lze získat dodatečným dokoupením. Pozitivem je vhodnost tohoto zařízení pro alergiky, a to zejména díky vícestupňové filtraci končící účinným HEPA filtrem třídy H12, jako je tomu i v případě modelu ETA 0516 90000 Ambito. Ten zachytí nejen miniaturní částečky nečistot, ale i alergenů, jako pyl či prach. Díky této filtrační technologii tak dosáhnete dokonalé čistoty v domácnosti.

Kärcher VC 3 recenze

Množství podprůměrných parametrů

Průhlednost nádoby na prach s podprůměrnou kapacitou 0,9 l umožňuje náhled na zajištění včasného vyprázdnění plné nádoby. Objem je v porovnání s jinými modely z našeho testu, jako například Electrolux EC41-2SWETA 0516 90000 Ambito či s nejlevnějším bezsáčkovým vysavačem Sencor SVC 511TQ, podstatně nižší. Z hlediska délky kabelu a přímo na něj navazujícího akčního rádiusu také nelze konstatovat, že by se právě hrdil extrémními hodnotami. Plastovou sací trubicí, která je teleskopická, si také v očích mnoha spotřebitelů „nešplhne“.

Zkušenosti s Kärcher VC 3

V případě bezsáčkového vysavače Kärcher lze hovořit o převaze negativ nad pozitivy, což dokazují spotřebitelské recenze dostupné na webových portálech. Mnohé sice vyzdvihují tichý chod, snadnou manipulaci, kvalitní značku a výborný sací výkon, který přímo zvedá ze země nejen koberce, ale i linoleum, ale negativa v podobě chybějících nástavců, možnosti regulování výkonu či krátké přívodní šňůřy patří k velmi podstatným faktorům. Někteří dokonce popisují nekvalitnost hubice, která na plovoucí podlaze zanechává škrábance a šmouhy. Vysavač má také při prudším potáhnutí za účelem změny směru tendenci převrácení. Nevýhody a negativní reference mají sice v této recenzi podstatnou převahu, nicméně koneckonců je to jen na vašich preferencích a potřebách, zda se rozhodnete pro koupi tohoto malého, výkonného pomocníka do domácnosti.

Recenze a zkušenosti s bezsáčkovým vysavačem Kärcher VC 3
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající sací výkon
Ideální pro klasickou domácnost

Negatíva

Malá prachová nádoba
Krátká přívodní šňůra
Na plovoucí podlaze zanechává hubice škrábance

Příkon: 700 W ● Sací výkon: 140 W ● Filtr: HEPA H12 ● Trubice: plastová / teleskopická ● Délka kabelu: 4 m ● Akční rádius: 7,5 m ● Objem prachové nádoby: 0,9 l ● Hlučnost: 76 dB ● Hmotnost: 4,4 kg ● Dodatečná výbava: parketová hubice, teleskopická štěrbinová hubice, štětec na nábytek / ostatní potřebné dokoupit ● Barevné provedení: žluté s černými prvky ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)