Rowenta RO4825EA bezsáčkový vysavač – recenze

Pro alergiky vhodná bezsáčková alternativa zvábí spotřebitele zejména svojí objemnou prachovou nádobou o kapacitě 2,5 litru, která činí z vysavače zařízení vhodné i do rozměrnějších domácností. Bezsáčkový vysavač Rowenta disponuje technologií Effi Tech Motor, která se stará o vynikající výsledky čištění, zatímco šetří elektrickou energii. Příkon 550 wattů nelze nazvat právě výjimečností, avšak totéž nelze říci o teleskopické trubici zhotovené z kovu, která má nejen překvapující flexibilitu, ale i velký dosah.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Rowenta RO4825EA

Příkon 550 W, HEPA filtr, kovová, teleskopická trubice, 2,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 75 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro alergiky vhodný bezsáčkový vysavač Rowenta přichází s lehkým a kompaktním designem umožňujícím snadné ovládání a volnost pohybu. Během přesunu z jedné místnosti do druhé máte i přes 6kilogramovou hmotnost zařízení přímo pocit, že za sebou nic netaháte. Manipulaci po schodech či přes vyšší práh dveří také napomáhá praktický úchyt nacházející se na vrchní části vysavače.

Nadprůměrná kapacita nádoby na prach a výkonná technologie

Výjimečností tohoto modelu je působivá kapacita prachové nádoby o objemu až 2,5 litru, čímž se míra vhodnosti spotřebiče do obytných prostor větších rozměrů podstatně zvyšuje. I přes tuto velkou kapacitu nádoby na prach je vysavač stále velmi snadno skladovatelný, čemuž napomáhá zejména kompaktně řešený design. V době, kdy je mimo provoz, lze jej umístit do většiny moderních skříní. Co se týče cyklónového systému, jedná se o vysavač s dlouhotrvajícím výkonem na každý den, a to i díky Effi Tech Motor technologii, která zajišťuje vynikající výsledky čištění s konstantním udržováním spotřeby elektrické energie na minimu.

Rowenta RO4825EA recenze

Dokonalá sací trubice a překvapivý akční rádius

Za zmínku rozhodně stojí významné parametry sací trubice, která je nejen teleskopická, ale i zhotovená z kovu, což zvyšuje její odolnost. Těmito faktory se sice bezsáčkový vysavač Rowenta neliší od modelů Electrolux EL61C3DB či Electrolux EC41-2SW, ale její velký dosah a flexibilita jsou rozhodně veličinami, které hrají v rozhodování o koupi správného vysavače bez použití sáčku velkou roli. Přispívají totiž k akčnímu rádiusu tohoto vysavače, kterému v rámci našeho testu právem přísluší hned druhá příčka po vítězi testu Electrolux EL61C3DB v žebříčku nejrozlehlejšího akčního rádiusu. Bezsáčkovým vysavačem Rowenta totiž vyluxujete až 92 m2 bez odpojení přívodního kabelu z původní elektrické zásuvky. Trubice také disponuje mimořádnou sací silou a bezvadným skluzem pro snadný úklid.

Zkušenosti s Rowenta RO4825EA

Tichoučká bezsáčková alternativa od společnosti Rowenta sice disponuje velkou intenzitou sací síly, avšak chybějící možnost nastavení tohoto výkonu působí jako velké minus. Reputaci si však napravuje nadměrnou kapacitou prachové nádoby, velkým akčním rádiem, za který vděčí zejména dlouhému přívodnímu kabelu a kompaktnímu designu. Přístup k filtrům je ztížen, ale v případě, že se vám k nim podaří dostat a HEPA filtr nakonec umyjete, doporučujeme jej vyfoukat za pomoci kompresoru, protože má náchylnost k delšímu schnutí.

Recenze a zkušenosti s bezsáčkovým vysavačem Rowenta RO4825EA
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Saje úžasně
Kvalitní, teleskopická trubice
Příznivá cena

Negatíva

Těžší přístup k filtrům
Neregulovatelný výkon sání

Příkon: 550 W ● Sací výkon: neuvedeno ● Filtr: HEPA ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 6,2 m ● Akční rádius: 8,8 m ● Objem prachové nádoby: 2,5 l ● Hlučnost: 75 dB ● Hmotnost: 6 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, štěrbinová hubice, zabudovaný kartáč Easy Brush ● Barevné provedení: černé ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)