Electrolux EL61C3DB bezsáčkový vysavač – recenze

Bezsáčkový vysavač Electrolux s příkonem 550 wattů přináší účinnou kombinaci ergonomického designu a špičkové cyklónové technologie, která usnadňuje nejen manipulaci se zařízením, ale dopřeje i vysoce výkonný úklid, přičemž výkonnost si udržuje i poté, co se prachová nádoba naplní. Sací výkon 170 wattů, akční rádius 12 metrů a objemná prachová nádoba (1,6 litru) potěší nejednoho spotřebitele. Filtrační systém spotřebiče využívá EPA filtr třídy E12.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Electrolux EL61C3DB

Příkon 550 W, sací výkon 170 W, EPA E12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,6litrový objem prachové nádoby, hlučnost 74 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Již hned na první pohled vyvolává bezsáčkový vysavač Electrolux velmi příjemný dojem, a to zejména svojí kompaktností, ale i elegantně působícím barevným provedením tmavého rázu. Tento ergonomický design je doplněn špičkovou cyklónovou technologií, která zajišťuje vysoce výkonný úklid a snadné vyprázdnění prachové nádoby, přičemž si vysavač udržuje až 99 % běžného výkonu i poté, co se zmíněná nádoba naplní.

Nadměrný akční rádius a regulovatelný výkon

O dokonale čisté prostředí se stará šestistupňový filtrační systém s hlavním EPA filtrem třídy E12, který lze pohodlně umýt. Cyklónový vysavač Electrolux disponuje o něco delším přívodním kabelem než Rowenta RO4825EA, a to o délce 7 m, který přispívá k dovršení 12metrového, a tedy ve srovnání s jinými modely z našeho testu, jako Sencor SVC 511TQ, ETA 0516 90000 Ambito, Electrolux EC41-2SW, podstatně většího akčního rádiusu. Sací výkon 170 wattů je v případě tohoto spotřebiče regulovatelný, což na sympatiích jen přidává.

Electrolux EL61C3DB recenze

Kolečka šetrná vůči podlaze a nástavce v ceně spotřebiče

Máte-li strach o tvrdé podlahy ve své domácnosti, není třeba se obávat, protože tento model bezsáčkového vysavače Rowenta výrobce vystrojil pogumovanými XL kolečky, která ochrání rozličné povrchy vašich podlah i nábytek. Kapacitně je prachová nádoba o objemu 1,6 litru srovnatelná s těmi, které mají k dispozici modely Sencor SVC 511TQ a ETA 0516 90000 Ambito. Ani tato ideální velikost nádoby na prach neubírá na kompaktnosti, která přímo ovlivňuje skladovatelnost spotřebiče. Vysavač lze umístit do dvou poloh, a to do svislé i vodorovné. Podstatnou výhodou, kterou se nemůže velmi chlubit model Kärcher VC 3 1.198-125.0, je dostupnost velkého množství rozmanitých nástavců určených pro čištění různých typů povrchů. Ty lze zakoupit v ceně zboží.

Zkušenosti s Electrolux EL61C3DB

I přesto, že vysavač nepatří zrovna k nejtišším spotřebičům (74 dB), jeho zvuk není nepříjemný, a tudíž sousedy rozhodně otravovat nebude. Jeho kompaktní vzhled může ve vás navodit dojem, že půjde o bezsáčkový vysavač náchylný k převrácení, ale opak je pravdou. O jeho stabilitu se starají zejména solidní kolečka. Účinnost vysavače se odráží na jeho schopnosti poradit si jak s koberci, tak i s tvrdými povrchy, které chrání před poškozením pogumovaný charakter zmíněných koleček. Nastavitelný výkon, dodatečné nástavce a dostatečně dlouhý kabel dělají z tohoto modelu nejen vítěze našeho testu, ale i vysavač hodný vašeho seriózního zvážení.

Recenze a zkušenosti s bezsáčkovým vysavačem Electrolux EL61C3DB
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pogumovaná kolečka
Dobrý a regulovatelný výkon
Množství nástavců

Negatíva

Není zrovna nejtišší, avšak zvuk není nepříjemný
Vyšší pořizovací cena

Příkon: 550 W ● Sací výkon: 170 W ● Filtr: EPA E12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 7 m ● Akční rádius: 12 m ● Objem prachové nádoby: 1,6 l ● Hlučnost: 74 dB ● Hmotnost: 5,4 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice, parketová hubice ● Barevné provedení: modré (denim) ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)