Gorenje NRK6202CLI retro lednice – recenze

Moderní a přece s nádechem retro designu. Kombinovaná lednice Gorenje pozitivně překvapí svými parametry a štědrým vnitřním prostorem chladící části. Zákazník ocení přítomnost beznámrazové technologie v chladící i mrazící části. Pozitivem je i solidní výkon mražení. O dobré kvalitě zpracování vypovídá i akumulační doba lednice.

Publikované: 07.11.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Gorenje NRK6202CLI

Kombinovaná lednice s mrazákem dole s objemem chladící části 235 l a mrazící části 96 l, akumulační doba je 17 hodin, mrazící výkon 12 kg/24 hod., energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vnitřní prostor překvapí

Po otevření lednice Gorenje se vám naskytne pohled na chladící část o objemu 235 litrů, což je vcelku solidní objem. Tvořený je čtyřmi poličkami a také vyjímatelným stojanem na láhve. Ve spodní části se nacházejí dvě zásuvky, ZeroZone a CrispZone na maso a čerstvé suroviny, jako ryby, ovoce nebo zelenina. Díky tomu se zachová lepší čerstvost potravin. V lednici funguje systém MultiFlow s technologií ionizace. Díky tomu se v ní netvoří zápach a potraviny vydrží déle čerstvé. Technologie AdaptTech zase chrání potraviny před teplotním šokem. Senzory zaznamenává frekvenci otevírání dveří a tímto způsobem reguluje automaticky teplotu chlazení. Na boční straně dveří se nachází jedna velká a tři malé přihrádky pro ukládání dalších potravin.

Gorenje NRK6202CLI recenze

Chladící i mrazící část disponují beznámrazovou technologií NoFrost, díky které se netvoří námraza a není nutné odmrazování lednice. V horní části lednice se nachází ovládací panel, kde lze nastavit úroveň chlazení potravin v chladícím prostoru. Také je zde možné aktivovat další funkce nebo vypnout spotřebič. Lednice je vybavena signalizací vysoké teploty, na kterou okolí upozorní akustickým signálem. Zvukový alarm se spustí i v případě, že jsou dveře otevřeny déle než dvě minuty.

Vybavenost a retro vzhled

V době, kdy se chystáte na dovolenou, můžete aktivovat ECO režim. Na ovládacím panelu můžete také nastavit konkrétní teplotu chladicí části od 2 do 8 °C. Aktivovat lze i funkci intenzivního mražení – FastFreeze (až do -24 °C). Především v případě, že jste do mrazáku naložili více potravin a potřebujete je rychle zmrazit. Uživatelé si mrazící výkon velmi chválí i v konkurenci není 12 kg/24 hodin špatnou hodnotou. Lednice má velmi dobrou akumulační dobu. V případě výpadku proudu si potraviny zachovají stabilní teplotu po dobu až 17 hodin. Mrazící prostor se skládá ze tří zásuvek (dvě větší, jeden menší).

Lednice Gorenje NRK6202CLI

Chladící část retro lednice je osvětlena LED osvětlením. A proč je vlastně Gorenje retro? Navzdory množství inovativních technologií a moderním funkcím zapadá do konceptu retro spotřebičů. Hlavním znakem jsou především madla měděné barvy, která působí rustikálním nebo staromódním dojmem. I barva lednice má mírně ošuntělý tón, jde totiž spíše o béžovou než bílou barvu. Právě tyto prvky navozují dojem retro konceptu. Jinak však lednice nabízí naprosto standardní rozměry.

Zkušenosti s Gorenje NRK6202CLI

Recenze zákazníků jsou ve většině případů velmi pozitivní. Zákazníkům se líbí především několik funkcí a celková vybavenost lednice. Jednou z funkcí je například v případě mrazáku FastFreeze. V lednici zákazníci chválí prostornost a vzdušnost vnitřního prostoru. Také jsou k dispozici dvě zásuvky. Retro lednice Gorenje je vybavena také beznámrazovou technologií. My chválíme přehledný ovládací panel a digitální termostat. Nechybí detaily, jako akustický signál otevřených dveří nebo narůstající teploty.

Recenze a zkušenosti s retro lednicí Gorenje NRK6202CLI
Zdroj: Heureka.cz

Spotřebitelé jsou spokojeni s designem lednice a jejím provedením. Mezi recenzemi se objevily jen výhrady k pantům dveří, které jsou nerovnoměrné. V ojedinělém případě však půjde spíše o chybu z výroby. Někteří avizovali také vyšší hlučnost a častější spínání kompresoru. Avizovaná maximální hlučnost výrobcem je 38 dB, Gorenje po registraci na jeho stránce nabízí prodloužení záruky na kompresor až po dobu 15 let. Podstatné je říci i to, že vybraný model nepatří k nejlevnějším a vyšší cena může být strašákem. To, že se jedná o kvalitní a prostornou retro lednici, však nelze popřít.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Prostorná chladnička
Beznámrazová technologie
Rustikální design

Negatíva

Vyšší cena

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem dole ● Objem chladící části: 235 l ● Objem lednice: 96 l ● Energetická třída: E ● Mrazící výkon: 12 kg/24 hodin. ● Akumulační doba: 17 hodin ● Počet zásuvek v mrazničce: 3 ● Počet polic v lednici: 4 ● Hlučnost: 38 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: digitální termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 200 x 60 x 59,2 cm (V x Š x H)

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)