Jackery SolarSaga solární nabíječka – recenze

Výkonný solární panel vybaven dvěma výstupy – USB-A i USB-C. Výkon solárního panelu s monokrystalickou strukturou je až 100 W. Potěší nízkou hmotností 4,69 kg a kompaktními rozměry. Pyšní se vysokou energetickou účinností až 23 %. Kompatibilní je s výkonnými nabíjecími stanicemi Jackery Explorer. Má také ochranu proti přepětí a přebíjení.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Jackery SolarSaga

100W solární nabíječka bez integrované baterie, výstupní napětí 18 V, konektivita USB-A a USB-C

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přenosný solární panel ideální pro kempování, ale také jako společník na dlouhé túry spolu se stanováním. Pozor, solární panel není voděodolný. Jeho hlavní devizou je vysoká efektivita monokrystalického solárního panelu ve spojení s vysokou účinností. Zařízení vybaveno dvěma výstupy – USB-A i USB-C. Ve složeném stavu má panel rozměry 61 x 53,5 x 3,5 cm.

Jackery SolarSaga recenze

Výkon a účinnost

Výkon jednoho solárního panelu Jackery SolarSaga je až 100 W, přičemž výrobcem naměřená účinnost je za ideálních podmínek až 23 % odevzdané elektrické energie. Oproti běžným monokrystalickým solárním panelům je tak efektivita čerpání energie ze slunečního záření vyšší. Výstupní napětí je 18 V a výstupní proud až 5,5 A. Solární panel však není vodotěsný a nemá integrovanou baterii pro uchovávání energie. Zvládne však fungovat i v podmínkách mrazu či při vysokých teplotách. Nabíjí jen v okamžiku, kdy je vystaven slunečním paprskům. Vhodný je pro nabíjení drobné elektroniky – mobilní telefony, fotoaparáty, tablety, Bluetooth sluchátka či smart hodinky. Panel je vybaven ochranou proti přebíjení i přepětí.

Kompatibilita a kompaktnost

Výhodou je kompatibilita s externí powerbankou Jackery Explorer 240 nebo Jackery Explorer 500. Panel dokáže tento generátor napájet a on následně kumuluje energii. Menší z dvojice nabíjecích stanic nabije za přibližně 6 až 8 hodin při větším je doba nabíjení kolem 10 až 12 hodin. Získáte tak relativně velký zdroj energie. O stavu nabíjení informuje LED indikátorem. Oproti menšímu 40W Jackeru SolarSaga panelu je tento model vybaven samostatnými výstupy. Jeden vstup generace USB-A 5 V / 2,4 A a druhý USB-C 5 V / 3 A.

Solární nabíječka Jackery SolarSaga recenze

Solární panel je velmi kompaktní. Hmotnost poměrně rozlehlého panelu je 4,69 kg a v rozloženém stavu má na šířku 122 cm, na výšku 53,5 cm. Uživatelům se velmi líbí systém skládání, který je velmi šetrný vůči samotnému panelu. Výhodou solárního panelu je držák na zadní stěně, který poskytuje dostatečnou oporu.

Zkušenosti s Jackery SolarSaga

Spotřebitelé si solární panel oblíbili. Důvodem je především jeho výkon a efektivita, kterou nabízí. Samotný panel Jackery SolarSaga je kompatibilní také se systémem Jackery Explorer 500, což je přenosná externí baterie, resp. nabíjecí stanice (powerbanka). Taková soustava je vhodná i pro delší kempování či túry. Škoda jen, že není panel vodotěsný. Celkově je však solární panel kompaktní a uživatelům nabízí výkon až 100 W. Přičemž jde o dva monokrystalické bloky.

Recenze a zkušenosti se solárním panelem Jackery SolarSaga
Zdroj: Heureka.cz

Potěší přítomnost dvou USB vstupů – USB-A i USB-C. Chcete-li vstupů více, řešením je USB hub. Jackery SolarSaga 100 W má ochranu proti přebíjení i přepětí. Nehrozí tak žádný zkrat ani při nabíjení drobné elektroniky. Zahraniční recenze poukazují také na rychlé nabíjení. Solární panel využívají zahraniční klienti také k dobíjení akumulátorů elektrického nářadí při práci v odlehlých oblastech.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kompatibilita s nabíjecími stanicemi
Kompaktnost a vysoká efektivita
USB-A i USB-C vstup

Negatíva

Vyšší cena

Výkon: 100 W ● Výstupní napětí: 18 V ● Integrovaná baterie: ne ● Kapacita baterie: - ● Konektivita: 1x USB-A /2,4 A / 5 V - 1x USB-C / 3 A / 5 V ● Hmotnost: 4 ,69 kg ● Rozměry: 122 x 53,5 x 0,5 cm (rozloženo)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)