Sandberg 420-40 solární nabíječka – recenze

Voděodolný solární panel bez integrované baterie je ideálním společníkem pro pěší túry po horách a lesích. Vybaven je dvěma standardními USB výstupy. Turisty potěší především nízkou hmotností a kompaktními rozměry.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 19.12.2022
Obsah článku:

Sandberg 420-40

13W solární nabíječka bez integrované baterie, výstupní napětí 18 V, 2x USB-A konektor

Prohlédnout nejlepší nabídku

Poměr výkon a cena

Solární panel nabízí výkon 13 W, což je v poměru ceny a výkonu relativně dobrý parametr. Skládatelný panel Sandberg přeměňuje sluneční paprsky na účinnou elektrickou energii. Využívá jednoduché monokrystalické panely. Samotná konstrukce má tvar knihy a je ze dvou částí. Rozložení i složení je otázkou několika vteřin. Panel má k dispozici dva výstupní porty. Sám o sobě má USB-A vstup elektrický proud 2,1 A a výstupní napětí 5 V. Pokud jsou porty aktivní současně, výkon se sníží na 1 A.

Sandberg 420-40 recenze

Solární panel na túry

Pro vášnivé turisty, kteří během několikahodinových túr potřebují doplňovat energii pro jejich chytrý telefon, tablet, chytré hodinky či jinou elektroniku, je toto řešení velmi vhodné. Případně může napájet během cesty vaši powerbanku a můžete tak energii uchovávat. Výhodou je, že jej lze připevnit na vak. Nevadí mu ani déšť, mráz či vysoké teploty. Výrobce garantuje jeho bezproblémovou funkčnost až po dobu 5 let. Potěší extrémně nízká hmotnost pouhých 0,52 kg a také kompaktní rozměry.

Zkušenosti se Sandberg 420-40

V případě vybraného solárního panelu je důležité, že má své určení. Primárně je vhodný pro turisty či pro krátké pobyty v přírodě. Solární panel má výkon 13 W, což není rozhodně mnoho, ale v poměru k ceně nejde o špatnou hodnotu. Rozhodně však není určen k dlouhodobému napájení elektroniky či spotřebičů. V takovém případě doporučujeme používat powerbanku jako mezičlánek. Během cest však skvěle poslouží jako vhodný zdroj energie. Výhodou je jeho nízká hmotnost a kompaktnost, co nejvíce skloňují v recenzích i zákazníci.

Recenze a zkušenosti se solárním panelem Sandberg 420-40
Zdroj: Heureka.cz

Solární panel je voděodolný a nepřekáží mu ani vysoká teplota či mráz. Na túry se můžete vyjmout spolu s panelem i v mrazivém počasí. Při dostatečném přísunu přímého slunce je energetická účinnost velmi dobrá. K dispozici jsou dva USB vstupy umístěné v praktické kapse na zip, čímž jsou dobře chráněny. V kapse je dostatek místa i pro váš chytrý telefon či smart hodinky. Koneckonců, bude-li u vás při výběru rozhodovat cena, Sandberg Solar Charger 420-40 může rozhodně získat pozitivní body.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Hmotnost a kompaktnost
Voděodolnost

Negatíva

Výkon a účinnost

Výkon: 13 W ● Výstupní napětí: 18 V ● Integrovaná baterie: ne ● Kapacita baterie: - ● Konektivita: 2x USB-A / 2,1 A / 5 V ● Hmotnost: 0,52 kg ● Rozměry: 29 x16,3 x 1,2 cm (rozloženo)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)