Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI kuchyňský robot – recenze

Pokud je ve vašem hledáčku multifunkční kuchyňský robot, který zamísí těsto na koláč, odváží suroviny a uvaříte v něm i kuřecí soté, pak Kenwood KCL95.424SI splní vaše očekávání. Jedná se o prémiového kuchyňského pomocníka vyrobeného z nerezu a litiny. Disponuje varuvzdornou nádobou na věření s velkým objemem. Integrovaný je indukční vařič a také digitální váha.

Publikované: 20.10.2022
Aktualizované: 06.12.2022
Obsah článku:

Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI

Příkon 1 500 W, regulace 13 rychlostí, planetární systém míchání, nerezová nádoba o objemu 6,7 litru, indukční vaření, vážení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robot na těsto, jaký potřebujete

Základem multifunkčnosti tohoto robota je v první řadě výkonný elektromotor o příkonu až 1 500 W. Díky tomu jde i o vhodného robota na těsto. Bez větších problémů si poradí s hnětením hustého chlebového těsta nebo mícháním jemného piškotového těsta. Výhodou jsou také celokovové převody rychlostí. Těch máte k dispozici až 13. Jedná se o robot s horním pohonem. Velkou efektivitu přináší i planetární systém míchání, díky kterému se všechny suroviny v misce smíchají tak, jak mají. Hlavice robota je kompletně vyklápětelná.

Kenwood XL KCL95.424SI recenze

Ovládání usnadňuje přehledný dotykový displej CookAssist, kterým nastavujete čas míchání, rychlostní stupeň a různá jiná individuální nastavení. V základní výbavě dostanete šlehací metly, hnětací hák na husté těsto, metla na vaření – míchání a flexi metla na krémy. Součástí balení je také ThermoResist mixér, který lze upevnit na horní platformu a používat. Díky tomu, že je nádoba mixéru tepelně odolná, můžete v něm mixovat i horké suroviny nebo si v něm v klidu připravíte krémové smoothie. Kapacita samotné nerezové varuvzdorné mísy je 6,7 litru.

Suroviny odváží i uvaří

Kuchyňský robot disponuje možností inteligentního vážení surovin. Integrovaná kuchyňská váha je na samotném pohonu. Vážit můžete všechny ingredience přímo v míse. Před přidáním každé suroviny můžete váhu vynulovat a navážit tak přesně ingredience, které do nádoby přidáváte. Hmotnost můžete odvážit i při přidávání surovin do mixéru. Na dotykovém displeji si dokonce můžete zvolit z receptů či úkonů, které jdete dělat – například šlehání vaječných bílků, piškotové těsto nebo tání čokolády. Přes chytrý telefon a prostřednictvím WiFi a mobilní aplikace Kenwood World můžete do přístroje přidávat nové recepty nebo úkony pro přípravu konkrétních pokrmů.

Kenwood XL KCL95.424SI příslušenství

Obrovskou výhodou je indukční vaření, kterým je kuchyňský robot Kenwood vybaven. Indukční ohřev hřeje v rozsahu 20 až 180 °C. Na základě postupů tak můžete v robotu pohodlně připravovat omáčky, odpalované těsto nebo chutné ragú či polévky. Systém planetárního míchání přitom dokáže míchat i při velkém zatížení. Nádoba je dodávána s praktickým plastovým – odolným krytem s otvory pro doplňování surovin.

Zkušenosti s Kenwood XL KCL95.424SI

Všechno, co od multifunkčního kuchyňského robota spotřebitel očekává, má právě tento model. Přesto jsme mezi spotřebiteli našli i názory s nedostatky robota Kenwood. V první řadě se však skloňují pozitivní vlastnosti, jako velikost nádoby na míchání a příslušenství v podobě mixéru nebo nástavců na míchání či hnětení těst. My velmi oceňujeme funkci indukčního vaření. Robot na vaření a hnětení těsta je velmi praktický. Kvalitou zpracování patří k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Také zákazníci ocenili přítomnost integrované váhy a dotykový displej s ovládáním.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Kenwood XL KCL95.424SI
Zdroj: Heureka.cz

Náročnějším zákazníkům chybí osvětlení míchací nádoby, kterým jsou některé levnější kuchyňské roboty Kenwood vybaveny. Jedná se však o méně podstatný detail. Některým zákazníkům se nezamlouvala přesnost a funkčnost váhy. Kritika směřovala také k displeji zařízení. Ten je sice velký a ovládání je přehledné, ale zákazníci kritizovali, že pro čtení receptů je displej malý. Spárování s mobilem ne vždy fungovalo správně. Možné je, aby robot komunikoval jen s jedním telefonem. V neposlední řadě může mnohé odradit vysoká cena robota. Dokoupit lze další praktické příslušenství, např. parní koš a nástavce na sekání.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní materiály – masivní zpracování
Velký objem
Indukční vaření a integrovaná váha

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Příkon elektromotoru: 1 500 W ● Počet rychlostí: 13 ● Objem hlavní nádoby: 6,7 l ● Hlavní funkce: hnětení, míchaní, šlehání, mixování, strouhání, indukční vaření, vážení ● Hmotnost: 10,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.6%)

Komentáre
Petra Klementová 11.Feb.2023

Vadí mi malá nabídka přednastavených programů. Chtělo by to uprgrade .

Odpovedať